Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

raju, na Twoich fotkach prezentuje się jakoś tak ... korzystniej :D

W środku jak każde Subaru :wink:

Bagażnik, po otwarciu, wydaje się większy :!:

 

No kurdebalans, mimo, że hatchback, to bardzo fajne autko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jak każde Subaru :wink:

Fajnie, że Subaru wróciło do klasyki. Wg mnie jest to najlepsze wnętrze od czasu LEG/OTB MY04-MY09 (oczywiście piszę o czarnym egzemplarzu). Jeżeli cena zostanie dobrze skalkulowana, to XV jest skazana na sukces (dla żonki w sam raz :)). Niestety kurs EURO nie sprzyja.

 

Widzę także, że FHI zrezygnowało z kolejnego charakterystycznego rozwiązania, silnik turbo (w powyższym przypadku SBD) nie ma 'kurnika' :roll:.

 

O ile dobrze widzę, wreszcie jakaś normalna nawigacja, chyba Garmin :D.

 

raju a te 'wypasione' wersje ze zdjęć hał macz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Cherry (ten ciemny :mrgreen: ) to wersja 2.0 D Exclusive w cenie 33.090 euro (muszę sprawdzić czy przypadkiem navi nie wymaga extra dopłaty).

Jak zauważyliście, Boxer Diesel nie ma już wlotu na masce, ale intercooler jest tam gdzie był zawsze :wink:

XV w kolorze Tangeringe Orange wyposażona w silnik 2.0 i skrzynię Lineartronic doposażona jest w skórzaną tapicerkę. 2-3 konfiguracje kolorystyczne skór będą dostępne na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przede wszystkim fajnie jedzie, zawieszenie ma bardzo ciekawą charakterystykę - duże skoki amortyzatorów i stosunkowo sztywna (nie twarda!) tylna oś i samochód kapitalnie reaguje (albo inaczej: nie reaguje ;) ) na zmianę nawierzchni. Wybieranie dziur i reakcja na kierownicę - pełna bomba. Jedyne co mnie rozczarowało to fotel kierowcy - niby da się go ustawić w każdej pozycji niemniej nadal siedzisko jest dla mnie za krótkie.

COS MNIE SIE ZDAJE ZE Z MAZDĄ CX5 BEDZIE MIAŁ CIEZKO Z CENĄ-

 

XV NIE jest konkurentem CX5 - możesz mi wierzyć, sposób jazdy tego samochodu wskazuje na konkurencję (i to według mnie wygraną!) z:

BMW X1 i Audi Q3

 

bo o ile jakością wnętrza przegramy z Audi (bo z bumą już nie ;) ) to system napędu, design (oczywiście według mnie)i relacja jakości do ceny stawia XV w pozycji lidera. Wystarczy, że ktoś się pofatyguje żeby pojeździć konkurencją (ja to zrobiłem) to załatwia sprawę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być konkurencja dla X1 i Q3 to przydałoby się trochę wiecej niz 150 KM :roll: (...)
Ja jak zwykle pozycjonuję swój produkt w klasie Premium tj. BMW X1 i Audi Q3 8) (...)

Subaru XV - klasa premium dla niewymagajacych! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW X1 i Audi Q3

bo o ile jakością wnętrza przegramy z Audi (bo z bumą już nie ;) ) to system napędu, design (oczywiście według mnie)i relacja jakości do ceny stawia XV w pozycji lidera. Wystarczy, że ktoś się pofatyguje żeby pojeździć konkurencją (ja to zrobiłem) to załatwia sprawę ;)

X1-ka to porażka BMW na całej linii. Wykończenie i jakość materiałów różni się o klasę w porównaniu np. do serii 3, nie wspominając 5. Co najgorsze, w środku jest b. głośno! Wyciszenie auta fatalne.

 

Jeżeli wprowadzono by w XV nowinki, które są dostępne w wersjach japońskich Subaru np. EyeSight to kto wie, czy nie byłoby mocną, realną konkurencją dla X1 czy Q3.

Subaru XV - klasa premium dla niewymagajacych! :P

Bez dwóch zdań, oksymoron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być konkurencja dla X1 i Q3 to przydałoby się trochę wiecej niz 150 KM :roll: .

 

I tak i nie. Pamiętaj jak pozycjonowane jest auto klasy crossover, statystyki pokazują, że zdecydowana większość jest sprzedawana z podstawowym silnikiem i średnim wyposażeniem. Po prostu. Ja liczę, że u nas przynajmniej zaczniemy od 2.0 a nie 1.6 ;)

Subaru XV - klasa premium dla niewymagajacych! :P

 

Sorry ale jeżeli X1 postrzegamy jako PREMIUM to XV zdecydowanie do tej samej klasy należy (a w tym przypadku sporo przewyższa ;) ) szczególnie w kontekście opinii człowieka nie związanego zawodowo z inną marką:

X1-ka to porażka BMW na całej linii. Wykończenie i jakość materiałów różni się o klasę w porównaniu np. do serii 3, nie wspominając 5. Co najgorsze, w środku jest b. głośno! Wyciszenie auta fatalne.

 

Swoją drogą to już kolejna opinia o tym aucie w podobnym tonie (moja jest nawet gorsza ale ja nie jestem obiektywny ;) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie rozczarowało to fotel kierowcy - niby da się go ustawić w każdej pozycji niemniej nadal siedzisko jest dla mnie za krótkie.

 

Jak dla nie siedzisko było idealne, ale ja krótszy jestem :mrgreen:

 

Jeśli to ma być konkurencja dla X1 i Q3 to przydałoby się trochę wiecej niz 150 KM :roll: .

 

Na tę chwilę testowaliśmy auto, które docierane było książkowo przez Dyrekcję :)

1060 km (taki przebieg miał nasz testowy XV) nie pozwalało na poznanie pełnego temperamentu. 150KM nawet przy niskim przebiegu i tak wykazywało chęć do współpracy z kierowcą posłusznie reagując na ruchy prawego pedału 8)

 

Subaryta zwrócił uwagę na zawieszenie, które faktycznie zrobiło na mnie ogromne wrażenie... samochód do bólu perfekcyjnie pokonujący zakręty, bardzo neutralnie reagujący na wszelkiego rodzaju nierówności nawierzchni czy też gwałtowne zmiany przeciążeń. Bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za CVT 2.000Eur

 

Jeśli to ma być konkurencja dla X1 i Q3 to przydałoby się trochę wiecej niz 150 KM .

Wygląda fajnie

 

W cenie dobrze wyposażonego XV 150KM

- Q3 oferuję napęd na jedą oś + golas + 140KM

- Z kolei BMW oferuję już 4 łapy + 143KM + golas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie dopłata za AT? Ok. 2 k€?

 

Za CVT 2.000Eur

 

dokładnie tyle :)

 

Kiedy dostępne będą polskie cenniki?

 

lada chwila powinny ukazać się na stronie :idea:

 

W cenie dobrze wyposażonego XV 150KM

- Q3 oferuję napęd na jedą oś + golas + 140KM

- Z kolei BMW oferuję już 4 łapy + 143KM + golas.

 

Nic dodać, nic ująć. Dziękuję za porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ZOBACZYMY

USTAWIONY JESTEM NA JAZDĘ CX5- BO PODOBNO TO REWOLUCYJNY PROJEKT-OD ZERA, DOBRY SILNICZEK (BENZYNKA)

A XV ZAPEWNE TEZ WYPRÓBUJEMY

DECYZJA ZAPADNIE POMIEDZY XV LUB CX5- CZUJE ZE KOBIETY W MAZDZIOCHE UDERZĄ...

Po co tyle hałasu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dostepnoscia ?

Słabo na razie...Pierwsza partia to 23 szt druga coś koło 70. Limity produkcyjne, ale już od produkcji czerwcowej - hulaj dusza ;) Aha wszyscy będziemy mieli pomarańczowe testówki ;) (choć o ile pamiętam kolor Twojego Focusa - to nasze będą "stonowane" ;) ) Będzie ciekawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...