Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Adasko75 napisał:

Ale niech łaskawie Szanowny Kolega poda markę robiącą solidniejsze i bardziej bezawaryjne auta niż lexus..?

Powiem tak: dla mnie każda marka/model w kontekście której nie słychać o powszechnie występujących problemach jest równoważna. Pomijam także tzw.  "dowody anegdotyczne", typu "a mojemu szwagrowi wypadł silnik i dlatego ta marka jest ble".

Oczywiście, że jakby nie interesowało mnie jak wygląda auto, jak się nim jeździ, tylko chciałbym zminimalizować ryzyko niespodziewanych wizyt w serwisie to wziąłbym niewysilonego wolnossącego, benzyniaka na wtrysku pośrednim itp. I teraz czy taki Lexus RX350 byłby mniej awaryjny od BMW X3 z silnikiem M54B25 ? Podejrzewam,  że obydwa auta są tak samo dobre i jeśli nie ma druciarstwa to nie trzeba by odwiedzać serwisu poza regularnymi przeglądami. 

 

Jakbym kupował nowe auto to wziąłbym takie jak mi się podoba z jak najdłuższą gwarancją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 13:02, Adasko75 napisał:

pomimo nielicznych przypadków opisywanego powyżej problemu marka Lexus we wszystkich rankingach bezawaryjności jakiegokolwiek kraju zajmuje czołowe, jak nie 1, miejsce.

Bardzo poważny problem, nie to co UPG.

 

:biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, Lisek napisał:

W opisie techniczym XV ktos sie machnal: 

Skrzynia rozdzielcza jednobiegowa, staly naped jednej osi,naped osi tylnej dolaczany.

NIe tylko w technicznym. Jak Subaru może mieć niżej środek ciężkości jak ma prześwit 23 cm vs 18 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GREGG napisał:

 

Bokser vs. silnik rzędowy

Silnik waży ze 150 kg. Nie ma bata aby jego niski środek ciężkości zrekompensował podniesienie całości (czyli ponad tonę) o 5 cm.

Wpływ środka ciężkości boxera na prowadzenie to slogan reklamowy i tyle. N grupowe Lancery pokazały ile warty jest nisko położony boxer w warunkach rajdowych - czyli tam gdzie każdy cm/kg/itp. ma znaczenie.

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoadRunner napisał:

Wpływ środka ciężkości boxera na prowadzenie to slogan reklamowy i tyle.

Jak dla mnie i pewnie dla wielu jeszcze cenna techniczna ciekawostka. Przewaga w stosuknu do konkurecji z silnikiem rzędowym to raczej wartości laboratoryjne i rozwarzania teoretyczne.

Ale Subaru to fajne i wyjątkowe auta, fajniejsze od wielu innych - nie da się tego zmierzyć stoperem, suwmiarką czy policzyć na kalkulatoreze.

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RoadRunner napisał:

Silnik waży ze 150 kg. Nie ma bata aby jego niski środek ciężkości zrekompensował podniesienie całości (czyli ponad tonę) o 5 cm.

 

Nie jestem matematykiem więc nie wiem jak to przeliczyć. Poza tym co to znaczy "podniesienie całości"? Prześwit dotyczy odległości najniższego punku styku podwozia z powierzchnią, a jak faktycznie różne elementy samochodu są porozkładane na dole, to inna sprawa

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lisek napisał:

W opisie techniczym XV ktos sie machnal: 

Skrzynia rozdzielcza jednobiegowa, staly naped jednej osi,naped osi tylnej dolaczany.

podawanie objętości bagażnika w metrach sześciennych zamiast litrach (bez zmiany położenia przecinka) a potem pisanie, że jeszcze box dachowy będzie potrzebny przy dłuższym wyjeździe.... 385m³/485m³ - niektórzy nie mają takiej kubatury mieszkania :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aflinta napisał:

385m³/485m³ - niektórzy nie mają takiej kubatury mieszkania :D

Niektórzy to może mają, przy średniej wysokości mieszkań 2,5m samo mieszkanie musiało by mieć ponad 150/190m2 ;)  gdzie średnia u mnie w bloku (około 400 mieszkań) to mniej więcej 45m2 ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 13.6.2018 o 20:50, RoadRunner napisał:

N grupowe Lancery pokazały ile warty jest nisko położony boxer w warunkach rajdowych - czyli tam gdzie każdy cm/kg/itp. ma znaczenie

Zły przykład. Lancery były ( są ) nieco szybsze od Imprez ( na prostej ). Przyczyna to mniejsza odległość od kolektora wydechowego do turbiny - dzięki temu szybsza reakcja turbiny = lepszy przebieg momentu obrotowego i nieco lepsze przyspieszanie.

Imprezy są szybsze w zakrętach co kompensuje w/w przewagę Lancera.

Nie tylko wyniki RSMP z lat ubiegłych, ale także opinie kierowców którzy naprawdę się na tym znają i mają doświadczenie z obydwoma samochodami ( Leszek, Kajetan ) nie pozostawiają tu cienia wątpliwości. 

 

Pozdrowienia

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...