Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

no no... to byly czasy forseksa, Przemqa, mati'ego, Azraela... oj rozne sie rzeczy wtedy dzialy :yahoo:

Azraela...? Mocno. Może dobrze, że nie było mnie w tamtych czasach na TF ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aflinta napisał:

10 lat temu na forum był przytaczany obraz jak postrzegani są posiadacze imprez na wyspach brytyjskich.... nie idźmy tą drogą, rycerze ortalionu to nie jest grupa docelowa naszego forum.  

Proszę, nie róbmy z igły widły. Ci, co byli 10 lat temu bywalcami, mówili, że 10 lat temu to było Forum. A na ulicy jak się spotkały dwa Subaru, to kierowcy się zatrzymywali, przybijali piątki, pogadali, wymienili numery telefonów itd. Z czasem pewna grupa Użytkowników się uszczelni lub podzieli na Imprezowiczów, Leśników itd.  A to, że Subaru może jeździć każdy? To już zmartwienie Dyrekcji :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

no no... to byly czasy forseksa, Przemqa, mati'ego, Azraela... oj rozne sie rzeczy wtedy dzialy :yahoo:

 

Śmiem twierdzić, że teraz to mamy na The Forum spokój, ład, porządek i... spokój do kwadratu w porównaniu do tego co się kiedyś działo. ;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Guliwer napisał:

Ci, co byli 10 lat temu bywalcami, mówili, że 10 lat temu to było Forum.

Nie mogli tak mówić, bo forum ma dopiero szesnaście lat :D

 

54 minuty temu, Guliwer napisał:

A na ulicy jak się spotkały dwa Subaru, to kierowcy się zatrzymywali, przybijali piątki, pogadali, wymienili numery telefonów

Zupełnie jak na początku XX w. kiedy dwóch kierowców automobili spotkało się przypadkiem na jakiejś drodze.... tylko numerów telefonów nie wymieniali :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
2 godziny temu, Barton2B napisał:

czy jest szansa na pojawienie się w rodzimej ofercie XV z systemem audio Harman/Kardon?

Aktualnie nie mamy takich informacji ( = w przewidywalnym okresie czasu : nie ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dyrekcja napisał:

Aktualnie nie mamy takich informacji ( = w przewidywalnym okresie czasu : nie ).

 

Pozdrowienia

Dziękuję za informację.

 

Godzinę temu, Michał Krupa napisał:

Oglądałem XV Exclusive+ i audio grało dużo lepiej niż to w moim Foresterze (nie H/K) ale co tam jest zamontowane nie sprawdziłem.

Pytałem sprzedawcę, powiedział, że za produkcję audio w nowych XV odpowiada H/K i że ogólnie gra to dobrze.  

Podczas przelotnej jazdy próbnej nie miałem okazji tego sprawdzić. Muszę poczekać kiedy to w moim mieście pojawi się XV, wtedy sam sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, spawalniczy said:

W najnowszym Motorze porównanie XV i Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo CVT 4WD Instyle.

Ktoś tu rozważał mitsu jako alternatywę, test rozwiewa wątpliwości - cytat na zakończenie artykułu: „miażdżące zwycięstwo XV”

Nie ktoś, tylko Karaś:P

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Rozważałem już zanim nowy XV pojawił się na naszym rynku. A dlaczego? gdyż obecny którym śmigam to imo nic specjalnego - jak widać żadnego sukcesu rynkowego nie odniósł-zresztą wcale mnie to nie dziwi.   Natomiast nowy XV to dopracowane auto , dobrze wykończone, z nie pukającym zawieszeniem, podobno całkiem nieźle wyciszone więc wcale mnie nie dziwi że ludziska się zachwycają i może stać się hitem sprzedażowym w stajni Subaru- czego temu auto szczerze życzę. Jeszcze gdyby w ofercie był silnik z wiatrakiem...

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

zgadza się. Rozważałem już zanim nowy XV pojawił się na naszym rynku. A dlaczego? gdyż obecny którym śmigam to imo nic specjalnego - jak widać żadnego sukcesu rynkowego nie odniósł-zresztą wcale mnie to nie dziwi.   Natomiast nowy XV to dopracowane auto , dobrze wykończone, z nie pukającym zawieszeniem, podobno całkiem nieźle wyciszone więc wcale mnie nie dziwi że ludziska się zachwycają i może stać się hitem sprzedażowym w stajni Subaru- czego temu auto szczerze życzę. Jeszcze gdyby w ofercie był silnik z wiatrakiem...

Nie chcę cię" karas" rozczarować,ale w nowym XV(MY 18) przy szybkim przejeżdzie po dziurach,spowalniaczch 60-75km/h tylny zawias tłucze się(hałasuje) równo ;) TTTM :) osobiście to sprawdziłem.Owszem,podłóg MY16 jakim jeżdżę jest ciut cichszy i sztywniejszy,ale nie ma co piać z zachwytu.Fakt można normalnie rozmawiać przy 140-150 km/h,poprawili ergonomię relingów.Lepsza pozycja do wsiadania,jak do typowego suva,poprzednik w tej kwestii ma więcej wspólnego ze zwykłą osobówką.Jakość wnętrza ok,wszystko trzyma się kupy,w porównaniu z MY16 po prostu inne,nie mówię,że lepsze,narysowane inaczej i tyle.Silnik jak na wolnego ssaka daję radę,rakieta to nie jest,ale sprawnie "kloc"się przemieszcza.Skrzynia automat. sprawnie przerzuca biegi(brak odgłosu wózka elektrycznego ;) )Po pół godziny(jeździłem ok.70 min) jazdy nowym XV zacząłem się zastanawiać po co kiedyś robiłem prawo jazdy? ;) Jak ustawimy na max całą elektronikę poprawiającą bezpieczeństwo jazdy(asystent pasa,podwójne oczy,rozpoznawanie pieszego i rowerzysty,krzaków,itd) to "ociężały umysłowo na max" pojedzie tym autem,aby tylko trzymał kierownicę i w pedał gazu deptał.Zastosowana elektronika działa i ułatwi nam życie jak się zagapimy z hamowaniem,ze 125 km/h przed czerwonym światłem i pojazdem poprzedzającym wyhamował kloc 20 cm przed ww.na odcinku 50-60 m.Kolejna sprawa,przed przejściem dla pieszych(ok.25m)przy prędkości 30-40km/h dostrzegł pieszego i zaczął hamowanie uprzedzając mnie.Jak dla mnie to zbytnia ingerencja w działania kierownika,uznałem,że zdąże wyhamować,kloc miał inne zdanie :) I tu moje pytanie do Dyrekcji,jak w opisanych powyżej dwóch sytuacjach zachowa się auto gdy będzie na drodze gołoledź,mokra nawierzchnia po deszczu i oczywiście przy dużo mniejszych prędkościach???Powyższe manewry robiłem przy dodatniej temp.i suchej nawierzchni.Czujki ostrzegające o potencjalnych przeszkodach i asystent pasa ma wkurzającą jak dla mnie funkcję odbijania kierownicy w przeciwną stronę po sygnale dźwiękowym jak za bardzo do  czegoś się zbliżymy.W mieście i na drodze się to sprawdzi,w terenie nie bardzo,bo omijając z jednej strony auta dziursko,z drugiej strony mając jakieś gałęzie,haszcze czy drzewo będzie nas spychał w to co chcemy ominąć :( Celowo to sprawdziłem i trochę mam niesmak po takim zachowaniu auta.Pytałem pana czy można to wyłączyć?odp była taka,że asystenta pasa tak,co do reszty nie umiał mi odpowiedzieć.W większe błoto pan z salonu nie chciał ze mną jechać,a szkoda,sprawdziłbym działanie X-Mode.Reasumując, warto to auto brać pod uwagę(ukłon dla potencjalnych kupujących),kusi dobrym napędem,wyglądem i ogólnie jako całokształt jest OK....i ceną,121tyś zł. za wersję Exlusive to dobra cena podłóg konkurencji mającej pseudo suvy w swojej ofercie.Mnie osobiście ciut rozczarował,zdecydowanie wolę swojego MY 16 za "większą niezależność kierownika" :)

Edytowane przez billbill666
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, billbill666 napisał:

...Czujki ostrzegające o potencjalnych przeszkodach i asystent pasa ma wkurzającą jak dla mnie funkcję odbijania kierownicy w przeciwną stronę po sygnale dźwiękowym jak za bardzo do  czegoś się zbliżymy....

z tego co czytałem, to tylko asystent pasa odbija kierownicę (można to wyłączyć) a inne systemy tylko ostrzegają i wyhamowują samochód (również do pełnego zatrzymania). hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, billbill666 napisał:

przed przejściem dla pieszych(ok.25m)przy prędkości 30-40km/h dostrzegł pieszego i zaczął hamowanie uprzedzając mnie.Jak dla mnie to zbytnia ingerencja w działania kierownika,uznałem,że zdąże wyhamować,kloc miał inne zdanie :)

Zawsze możesz nacisnąć pedał gazu i dać tym samym sygnał systemowi by Ci nie przeszkadzał w straszeniu ludzi :D

 

7 godzin temu, billbill666 napisał:

I tu moje pytanie do Dyrekcji,jak w opisanych powyżej dwóch sytuacjach zachowa się auto gdy będzie na drodze gołoledź,mokra nawierzchnia po deszczu i oczywiście przy dużo mniejszych prędkościach???

System nie bierze pod uwagę stopnia przyczepności opon do podłoża, więc jak faktycznie kierowca myśli, że to autonomiczne auto to może się mocno zdziwić.

 

7 godzin temu, billbill666 napisał:

Czujki ostrzegające o potencjalnych przeszkodach i asystent pasa ma wkurzającą jak dla mnie funkcję odbijania kierownicy w przeciwną stronę po sygnale dźwiękowym jak za bardzo do  czegoś się zbliżymy.W mieście i na drodze się to sprawdzi,w terenie nie bardzo,bo omijając z jednej strony auta dziursko,z drugiej strony mając jakieś gałęzie,haszcze czy drzewo będzie nas spychał w to co chcemy ominąć :( Celowo to sprawdziłem i trochę mam niesmak po takim zachowaniu auta.

Po co w terenie włączony asystent pasa ruchu? Jaki to ma sens? Subaru robi auta dla kierowców - czyli oczekuje, że ktoś za kółkiem myśli i używa systemów tam gdzie to ma sens. To właśnie dlatego można je bez problemu wyłączyć, przejąć kontrolę w dowolnej chwili albo zmienić ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne.

 

7 godzin temu, billbill666 napisał:

Pytałem pana czy można to wyłączyć?odp była taka,że asystenta pasa tak,co do reszty nie umiał mi odpowiedzieć.

Handlowiec nadaje się do ponownego szkolenia, przecież te informacje chyba nawet na SJS są podawane.

 

7 godzin temu, billbill666 napisał:

Mnie osobiście ciut rozczarował,zdecydowanie wolę swojego MY 16 za "większą niezależność kierownika" :)

Jeżdżę autem, które nawet ABS nie ma, w nowym  XV nie czułem kagańca ze strony elektroniki. Inna sprawa, że miałem więcej czasu by się z nią zaprzyjaźnić.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, spawalniczy napisał:

W najnowszym Motorze porównanie XV i Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo CVT 4WD Instyle

Dla  mnie zastanawiające jest, że dziennikarz ani słowem nie wspomniał o EyeSight :wacko:

Również ani słowem o skrętnych reflektorach LED.

A później w kategorii "bezpieczeństwo" punktów 15 na 20 możliwych... ( pomimo 5 gwiazdek w EuroNcap, w NCAP itd ).

Trochę mało starannie .

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Dla  mnie zastanawiające jest, że dziennikarz ani słowem nie wspomniał o EyeSight :wacko:

 

Może nie wiedział, że jest na pokładzie?

 

Co do innych braków w artykule - mnie to już wcale nie dziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aflinta"też jestem zdania,że nie można bezgranicznie ufać elektronice w aucie tylko jeżdzić w zgodzie z własnymi umiejętnościami.Poruszyłem te dwie rzeczy co do zachowania nowego XV na drodze bo przykuły mą uwagę a zarazem trochę poirytowały.Najwidoczniej sprzedający chciał mi na max wyeksponować działanie elektroniki,a efekt wyszedł przeciwny do zamierzonego.Świetna trakcja tego auta raczej przykuwa mą uwagę niż odpycha,z czasem z elektroniką bym się dogadał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim namyśle wielu jazdach i dylematach białe xv exclusive plus mojej lepszej połowy stoi pod domem, po przejechaniu paru set km kilka  przemyśleń.

1. Wcale nie brakuje mu mocy co więcej nawet przy autostradowych 150+ daje radę, a w mieście i do 90 jest bardzo dobrze ,subiektywne odczucie jest lepsze jak w Peugeocie 508 2.0 hdi 160 hp(przy niższych prędkościach) Oczywiście nie jedzie jak wrx. Jedynie przy wyprzedzaniu 90-120 przydało by się z 40 więcej nm,ogólnie zaskoczenie na plus. Długo wachaliśmy się na folkiem xt. Ale w sumie jest w garażu wrx do zabawy. A na codzień xv napewno wystarczy. 

2. Co do wyciszenia to jest bardzo dobrze , jak to brat określił jest pomiędzy nowym superbem przed a po dodatkowym wyciszaniu. Jedynie z bagażnika słychać opony .

3. Prowadzenie cóż jeździ bardzo dobrze tam gdzie 508 wynosi przodem xv nie czuje zakrętu. Oczywiście nie jest to wrx. Ale skręca bardzo chętnie i pewnie,  jest radość z zakrętów. Tłumienie ok kilka progów pod domem i jakoś nie słyszę tego walenia tylna osią . Może występuje doppiero po oderwaniu wszystkich kół :], ale że to już nasze auto nie będę próbował.

4. Co do eye.. niech kolega się nie boi , on lekko próbuje korygować tor jazdy - kierownicy nie wyrywa.fakt jest to troszkę irytujące na początku Ale już się zwrócił jak moja połówka obróciła się bo syn zapłakał. A z poprzecznej coś wyjechało.

5. Spalanie cóż to nie mały diesel, 2.0 benzyna musi wziąć 8 litrów jak wazy 1,5 tony . Czy to dużo nie sądzę. 

6. Jakość wykończenia,  z wyjątkiem przełączników ogrzewania siedzenia z imprezy gd jest naprawdę niezle. Powiedzmy ze grupa Vaga łącznie z q3 ,mogła by się uczyć. Zobaczymy czy jakość montażu pozostała na dobrym poziomie .ale to za rok dwa będzie wiadomo

7. Wnętrze duży w środku, dużo miejsca na tylnej kanapie naprawdę zaskakująco dobrze pod tym względem. (Oczywiście nie jest to kodiaq), brakuje tylko regulacji fotela pasażera !! i nawiewów na tylna kanapę . Fajna nawigacja dobry dzięk, ale system inforozrywki dziwnie spolszczony, sterowanie głosowe po angielsku, nie rozpoznaje polskich zapisów w książce tel czy nawigacji. Ale z tym da się żyć zobaczymy jak będzie dalej.ogolnie z na tylnej kanapie jeździ się bardzo wygodnie.

dobra więcej napisze jak przędzie entuzjazm...... 

 

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Dla  mnie zastanawiające jest, że dziennikarz ani słowem nie wspomniał o EyeSight :wacko:

Również ani słowem o skrętnych reflektorach LED.

A później w kategorii "bezpieczeństwo" punktów 15 na 20 możliwych... ( pomimo 5 gwiazdek w EuroNcap, w NCAP itd ).

Trochę mało starannie .

 

Pozdrowienia

I to jest właśnie zastanawiające. Jestem ciekaw procedury przekazania auta do testu - czy z przyszłym autorem jest przeprowadzana rozmowa odnośnie produktu oraz czy testujący otrzymuje podstawowy instruktarz wraz z materiałami, podobnie jak każdy potencjalny nabywca pojazdu. Chyba, że tego się nie praktykuje z uwagi na zakładany obiektywizm i wyczulenie testujących...

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peteres napisał:

Bridgestone Dueler Sport H/P 225/55/18. O, takie

 

Zgadza się, teraz są Duelery (dawno dawno temu dawali takie w foresterach). W końcu coś na czym da sie jeździć zamiast nieszczęsnych Geolandarów :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...