Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, RoadRunner napisał:

Zgadzam się. Wychodzi, że jedynym autem na długie trasy jest Levorg.

Reszta albo nie ma osiągów albo nie nadaje się na autostrady - FXT. Zresztą tak samo mówi @Dyrekcja (https://menadzerfloty.pl/w-magazynie/wywiad-subaru-to-marka-dla-indywidualistow/) W sumie ciekawi mnie kiedy @Dyrekcja wybrałaby XV ?

Fajny wywiad

Jakoś mi umknął

No i rzeczywiście chyba bardzo dobrze zdefiniowany Klient marki

A FXT na autostradzie spisuje się bdb

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośny, głośny a ludzie zakładają ostatnie tłumiki Borli :) ale pewno są głusi i głupi bo to Amerykanie :p. Wydaje mi się że głośność jest sprawą indywidualną jednostki..... Głośny, za głośny na forum Subaru to takie "wesołe" podejście :) zwłaszcza przez pryzmat wrx,  wrx sti, 

Edytowane przez obcy17
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia głośności to punkt odniesienia. Przesiadając się z mojego leciwego Legacy obutego w opony AT to każde inne współczesne auto jest ciche :) Nowy XV był rewelacyjnie cichy. Może jakbym poruszał się co dzień jakimś S-Klasse albo 7er to faktycznie byłbym rozczarowany, ale że idę z drugiego bieguna to zazwyczaj wszystko mi pasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie bagażnika to koszt 400-500 pln A więc znacząco można poprawić fabrykę za równowartość 2 baków paliwa. Tak więc to problem nieco na siłę.

Co prawda mój stoi jeszcze w warsztacie ale kupiłem już 5l Noxodula 3100 powiedziałem blacharzowi że dołożę mu parę pln jak wymaluje tym nadkola od środka oraz bagaznik i po problemie.. W sumie nawet nie wiem czy ten problem by był. Przy okazji też dodatkowa warstwa antykorozyjna jednak nie zaszkodzi.

Kupujecie auto za 100 tys. To chyba warto dołożyć parę stówek i zapomnieć o potencjalnym problemie. A przy okazji i akustyka się wewnątrz poprawi.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piskoor napisał:

Kupujecie auto za 100 tys. To chyba warto dołożyć parę stówek i zapomnieć o potencjalnym problemie. A przy okazji i akustyka się wewnątrz poprawi.

Można też inaczej, kupując auto za 100 tys. oczekuję, że producent je jakoś wygłuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakoś je wygłuszył. Poziom hałasu jest subiektywnym odczuciem. Niektórzy piszą że OBK III jest głośny powyżej 120km/h. Dla mnie jazda 140-150km/h była komfortowa.
Dlatego te osoby, które są bardziej wyczulone na szumy powinny wygłuszyć samochód wg własnych wymagań..

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że poziom hałasu jest subiektywny. Ja go zawsze porównuję do pojazdów tej samej klasy (lub czasem wielkości). Jeżeli OBK III uznamy za ciche auto przy prędkości autostradowej, to możemy przyjąć, że wyciszenie nie jest dla danej osoby priorytetem, lub nie ma ona porównania, do lepiej wyciszonych aut. 

 

Mam Legacy IV, które na trasie jest cichsze niż OBK III i do prędkości autostradowej jest ok, powyżej - czyli 150,160 -  już niestety,  nie :) Co ciekawe, po tym, jak go kupiłem, byłem zachwycony wyciszeniem,  bo przesiadłem się z Corolli e111 :D Mój zachwyt opadł po tym, jak na przestrzeni paru ostatnich lat przejechałem się innymi autami klasy D. 

 

Podsumowując: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że poziom hałasu jest subiektywny. Ja go zawsze porównuję do pojazdów tej samej klasy (lub czasem wielkości). Jeżeli OBK III uznamy za ciche auto przy prędkości autostradowej, to możemy przyjąć, że wyciszenie nie jest dla danej osoby priorytetem, lub nie ma ona porównania, do lepiej wyciszonych aut. 
 
Mam Legacy IV, które na trasie jest cichsze niż OBK III i do prędkości autostradowej jest ok, powyżej - czyli 150,160 -  już niestety,  nie Co ciekawe, po tym, jak go kupiłem, byłem zachwycony wyciszeniem,  bo przesiadłem się z Corolli e111 Mój zachwyt opadł po tym, jak na przestrzeni paru ostatnich lat przejechałem się innymi autami klasy D. 
 
Podsumowując: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Oczywiście. Dlatego uważam że dołożenie 1-2 tys dla wymagającego użytkownika nie powinno być problemem.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, GREGG napisał:

 

Ja już się interesowałem - 5x100, ET55

 

na pewno 5x100?

myslalem, ze Subaru zdecydowalo sie przejsc na 5x114,3 we wszystkich modelach

 

edit: wyglada na to, ze faktycznie PCD pozostalo bez zmian, tj. 5x100

 

https://www.wheel-size.com/size/subaru/crosstrek/2018/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 00:00, GREGG napisał:

 

Zależy też, czym wcześniej jeździłeś. Duży prześwit i wielgachne lusterka generują dużo większy szum przy wyższych prędkościach  od "zwykłych" osobówek

 

Obecnie jeżdżę X-Trailem MY11, więc samochodem o całkiem słusznych rozmiarach i prześwicie. 

Spodziewałem się, że jak wsiądę do konstrukcji o 10 lat młodszej to poczuję dużą różnicę w wyciszeniu względem Nissana. Okazało się, że szumy opływowe powietrze i dochodzące od opon są porównywalne. 

Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, dlatego odebrałem to tak negatywnie. 

No nic, umówię się jeszcze na jedną jazdę próbną, tym razem z "normalnymi" oczekiwaniami i zobaczymy... 

 

 

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

na pewno 5x100?

myslalem, ze Subaru zdecydowalo sie przejsc na 5x114,3 we wszystkich modelach

 

edit: wyglada na to, ze faktycznie PCD pozostalo bez zmian, tj. 5x100

 

https://www.wheel-size.com/size/subaru/crosstrek/2018/

Przy okazji.

Widzieliście tę stronę? Dobra wizualizacja i duży wybór felg. 

https://www.tirerack.com/wheels/results.jsp?&autoMake=Subaru&autoModel=Crosstrek&autoYear=2018&autoModClar=2.0i

Edytowane przez Barton2B
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barton2B napisał:

Obecnie jeżdżę X-Trailem MY11, więc samochodem o całkiem słusznych rozmiarach i prześwicie. 

Spodziewałem się, że jak wsiądę do konstrukcji o 10 lat młodszej to poczuję dużą różnicę w wyciszeniu względem Nissana. Okazało się, że szumy opływowe powietrze i dochodzące od opon są porównywalne. 

 

Skoro taka przesiadka, to faktycznie mogłeś być trochę rozczarowany

 

Na jazdach testowych XV miałem odczucie, że robi się głośno przy osiągnięciu mniej więcej licznikowych 140 km/h. Ale IMHO jest to górna sensowna granica prędkości dla tego auta, więc mi to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Barton2B said:

Spodziewałem się, że jak wsiądę do konstrukcji o 10 lat młodszej to poczuję dużą różnicę w wyciszeniu względem Nissana. Okazało się, że szumy opływowe powietrze i dochodzące od opon są porównywalne. 

Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, dlatego odebrałem to tak negatywnie. 

Moze jest cos na rzeczy. Na YT jest swiezy test XV, gdzie testujacy tez raczej narzeka wyciszenie (uprzedzam - angielski z silnym niemieckim akcentem:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=jtYfHmbZN1I

 

Na pewno do pewnego poziomu jest to kwestia subiektywna, wiec watpliwosci powinnna rozwiazac jazda testowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2018 o 15:26, Yoshii napisał:

 

Za szybko.
Parę dni temu podesłałem do Poznania "klienta"  ale salon szybko odstraszył od zakupu. Brak nowego auta na salonie , brak demo ( nie wiadomo kiedy będzie dostępne ) . Zamiast wydać 130tys wydano 200 na "premium",  ale z  placu. 
 

Dzień dobry.

Sytuacje kiedy nie ma jeszcze nowego samochodu na salonie, ani do jazdy jako demo, zdarzają się. Kiedy czekamy na dostarczenie nowych aut, nie zawsze znamy precyzyjnie datę ich przybycia. Oczywiście prosimy wtedy klienta o dane kontaktowe, aby umówić się z nim na prezentacje auta.

Jest jednocześnie prawdą, że model XV okazał się niezwykle udany i jest aktualnie naszym bestsellerem. 

Zapraszamy do naszego salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 10:04, peteres napisał:

(uprzedzam - angielski z silnym niemieckim akcentem:)

 

Właśnie dlatego z trudem przychodzi mi oglądanie Autogefuhl. Bardzo ciekawe auta dobierają do testów ale gdy tylko zamknę oczy przy ich testach "po angielsku"  to widzę dymiące kominy krematoriów... ;)

Niestety, jest jeden feler - Autogefuhl to kanał niemiecki, więc oczywiste jest, że nawet w przypadku idealnych aut, które nie są niemieckie, będą szukali dziury w całym i na dziennikarski obiektywizm nie ma co liczyć.

Podobnie jak w przypadku pewnego pana z własnym kanałem na YT, podającego się za NIEZALEŻNEGO dziennikarza moto.

A ja byłem dziś u dealera obmacać nowe XV i Imprezę. Wnętrze jest po prostu fantastyczne,. Żal, że fotel nie ma regulacji podparcia lędźwiowego, ale poza tym mucha nie siada, dobranie wygodnej pozycji za kierownicą nie stanowiło żadnego problemu. Największy szok, że mogłem spokojnie usiąść z tylu "za sobą". 186cm, 117kg here. :) Fantastyczna kierownica. Na demo mieli najwyższą wersję, więc skóra, okno dachowe, pomarańczowe przeszycia... Spasowanie i jakość materiałów - bez zarzutu. Przyciski ogrzewania foteli faktycznie z innej epoki - zaczynam podejrzewać, że dają je specjalnie, z przyczyn nostalgicznych. :)

Gdyby nie słaby i paliwożerny silnik, to bym poważnie myślał o tym samochodzie, bo wyposażenie jest fenomenalne, auto jest większe niż myślałem.

Rozczarowuje tylko malutki bagażnik, ale dla mnie to akurat bez znaczenia.

Z silnikiem 200KM+ bym już zamawiał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecą, tylko may się jak dzieci w przedszkolu po kontach porozstawiać i posty edytować? Takie zachowania to ja mogę ze swoimi dziećmi ćwiczyć... od dorosłych oczekiwałbym większego dystansu do tego co piszą inni jak i wzajemnego szacunku. 10 lat temu na forum był przytaczany obraz jak postrzegani są posiadacze imprez na wyspach brytyjskich.... nie idźmy tą drogą, rycerze ortalionu to nie jest grupa docelowa naszego forum.  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piskoor napisał:

Tęsknię za czasami kulturalnego forum 10 lat temu..... :-(

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

no no... to byly czasy forseksa, Przemqa, mati'ego, Azraela... oj rozne sie rzeczy wtedy dzialy :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...