Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Może było, ale nie znalazłem, więc pytam. 

Jakie jest fabryczne nagłośnienie w MY18, daje to radę, dźwięk jest czysty, wyraźny? Ma ktoś porównanie np. do H/K z Outbacka?

Tak w ogóle to szkoda, że u nas nie ma wersji z H/K (widziałem, że w USA jest dostępna :/ ).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Barton2B napisał:

Jakie jest fabryczne nagłośnienie w MY18, daje to radę, dźwięk jest czysty, wyraźny? Ma ktoś porównanie np. do H/K z Outbacka?

Nie mam porównania do OBK, ale na mój gust fabryczny zestaw jest zupełnie wystarczający (nie piszę o wersji w 1.6i Trend bo tam jest prostszy i nie miałem z nim styczności). Zresztą możesz podejść do salonu i posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Karas napisał:

Na drogach małopolski i Wrocławia też już kilka sztuk widziałem. Ale to auto jest ładne...

 

@Karas to ironia czy naprawdę ci się podoba? ;)

 

Ja jeszcze żadnego nowego na drodze nie spotkałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

Na drogach małopolski i Wrocławia też już kilka sztuk widziałem. Ale to auto jest ładne...

Ładne, ładne. Na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach. Mam wrażenie, że zdjęcia jakoś pomniejszają a to jest kawałek auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

@Karas to ironia czy naprawdę ci się podoba? ;)

a czemu ma to byc ironia? To że  napisałem ze nie rozumiem idei oferowania na naszym rynku Imprezy tzn niskiego auta z awd i mocno średnimi osiagami ( w 2018 roku oferowac kompakta mające 10s-100km za takie $$ dla mnie nieporozumienie ale nie jest to tu istotne) nie oznacza że nie rozumiem idei  XV . Wręcz odwrotnie doskonale ją rozumiem ( dlatego też w 2014 r kupiłem poprzednika i nie dziwiło mnie że na naszym rynku nie ma imprezy czy na rynku DE oferowana jest z napędem na 1 oś) - auto ma mega prześwit -wszędzie wjedziesz, poza drogami utwardzonymi poradzi sobie znakomicie dzięki AWD i X mode ( tutaj awd może być nie zbedne), jest w końcu dobrze wyciszone i wykonane w środku. Imo średnie osiągi w suv'ie czy crossoverze mogę zrozumieć gdyż jest to imo auto dla innego odbiorcy niż zwykły hb. W dodatku jest na prawde ładny ten samochód i może się podobać

Po głowie nawet przeszła mi myśl czy aby nie wymienić obecnego na nowego :) Ale nie obawiajcie się szybko tą myśl porzuciłem

Edytowane przez Karas
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

a to jest kawałek auta.

Też się zdziwiłem, jak okazało się, że ma miejsca wewnątrz tyle co moje Legacy... no może z poprawką na bagażnik, ale bez dramatu obecnie dla mnie. Z tyłu naprawdę siedzi się wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Też się zdziwiłem, jak okazało się, że ma miejsca wewnątrz tyle co moje Legacy... no może z poprawką na bagażnik, ale bez dramatu obecnie dla mnie. Z tyłu naprawdę siedzi się wygodnie :)

Ja z kolei miło się zaskoczyłem bagażnikiem. Chociaż może dlatego, że porównywałem do Eclipse Crossa. Auto jest bardzo proporcjonalne stąd wrażenie z zewnątrz, że gdzieś musi brakować miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karas napisał:

Po głowie nawet przeszła mi myśl czy aby nie wymienić obecnego na nowego :) Ale nie obawiajcie się szybko tą myśl porzuciłem

 

A to mnie uspokoiłeś, bo po wpisie o tym, że cię się nowy XV podoba, była obawa, że się skusisz i potem pewnie czekałby nas kolejne lata narzekania :D

 

Tak serio to z argumentem o imprezie vs. XV w sumie się zgadzam, w kompakcie pewnie przydałyby się lepsze osiągi a AWD dla zwykłego użytkownika jest zbędne. XV to nie jest pojazd na długie trasy i autostrady, więc przeciętne osiągi tak nie przeszkadzają... Dlatego myślę, że u nas sprzedaż imprezy będzie śladowa w porównaniu do XV i reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

Tak serio to z argumentem o imprezie vs. XV w sumie się zgadzam, w kompakcie pewnie przydałyby się lepsze osiągi a AWD dla zwykłego użytkownika jest zbędne. XV to nie jest pojazd na długie trasy i autostrady, więc przeciętne osiągi tak nie przeszkadzają... 

Zgadzam się. Wychodzi, że jedynym autem na długie trasy jest Levorg.

Reszta albo nie ma osiągów albo nie nadaje się na autostrady - FXT. Zresztą tak samo mówi @Dyrekcja (https://menadzerfloty.pl/w-magazynie/wywiad-subaru-to-marka-dla-indywidualistow/) W sumie ciekawi mnie kiedy @Dyrekcja wybrałaby XV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RoadRunner napisał:

Zgadzam się. Wychodzi, że jedynym autem na długie trasy jest Levorg.

Reszta albo nie ma osiągów albo nie nadaje się na autostrady - FXT. Zresztą tak samo mówi @Dyrekcja (https://menadzerfloty.pl/w-magazynie/wywiad-subaru-to-marka-dla-indywidualistow/) W sumie ciekawi mnie kiedy @Dyrekcja wybrałaby XV ?

Levorg? Nie wiem jak jest z MY18, ale MY16 jest wyciszony slabo, przy 120km/h z tylu robie się nieznośnie głośno. Nie wyobrażam sobie rodziny w 5 godzinnej trasie. Chyba bardziej Outback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tsunetomo napisał:

Levorg? Nie wiem jak jest z MY18, ale MY16 jest wyciszony slabo, przy 120km/h z tylu robie się nieznośnie głośno. Nie wyobrażam sobie rodziny w 5 godzinnej trasie. Chyba bardziej Outback.

Poważnie ? Wydawało mi się, że Levorga wyciszyli w którymś roku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak tak przeglądam forum to mam wrażenie, że głównym problemem Subaru jest wyciszenie. Uwagi dotyczące hałasu są praktycznie przy każdym modelu. 

Przymierzam się do XV  MY18, odbyłem już nawet krótką jazdę próbną i mam mieszane uczucia. Piszecie, że wyciszenie zostało poprawione, a ja wcale nie czułem się komfortowo, odniosłem właśnie wrażenie, że samochód jest głośny :(

Nie daje mi to spokoju, bo samochód wydaje się trafiać prawie w 100% w moje gusta jeżeli chodzi o wygląd, prześwit, wyposażenie.  Umówię się jeszcze na jedną jazdę, tym razem dłuższą, żeby ostatecznie decydować o ewentualnym zakupie,  bo nie zamierzam rozbebeszać nowego samochodu celem zrobienia dodatkowego wyciszenia, to nie Duster za 70 tys zł...  

Edytowane przez Barton2B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoadRunner napisał:

Poważnie ? Wydawało mi się, że Levorga wyciszyli w którymś roku.  

No właśnie ponoć tak, od MY 17. Ja chciałem Levorga w 2016, ale po próbnej Żonka z tylu myślała, ze coś się zepsuło tak było głośno. Przesialdem się i faktycznie szum byl straszny. W OBK jest OK. 

2 minuty temu, Barton2B napisał:

Kurde jak tak przeglądam forum to mam wrażenie, że głównym problemem Subaru jest wyciszenie. Uwagi dotyczące hałasu są praktycznie przy każdym modelu. 

Przymierzam się do XV  MY18, odbyłem już nawet krótką jazdę próbną i mam mieszane uczucia. Piszecie, że wyciszenie zostało poprawione, a ja wcale nie czułem się komfortowo, odniosłem właśnie wrażenie, że samochód jest głośny :(

Nie daje mi to spokoju, bo samochód wydaje się trafiać prawie w 100% w moje gusta jeżeli chodzi o wygląd, prześwit, wyposażenie.  Umówię się jeszcze na jedną jazdę, tym razem dłuższą, żeby ostatecznie decydować o ewentualnym zakupie,  bo nie zamierzam rozbebeszać nowego samochodu celem zrobienia dodatkowego wyciszenia, to nie Duster za 70 tys zł...  

XV nie jeździłem. OBK MY16 wydaje się być dobrze wyciszony,  o Levorgu pisałem(choć wziąć uważam, ze to super auto!). Ciekaw jestem jak będzie z STI, na które czekam :)

Zalezy jak dużo jeździsz szybko po trasach. Poza tym Subaru daje frajdę z jazdy. Dziś spadł śnieg. Moja Żonka jeździ OBK i stwierdziła, ze nie widzi różnicy, a inni po 40km/h. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barton2B napisał:

Piszecie, że wyciszenie zostało poprawione, a ja wcale nie czułem się komfortowo, odniosłem właśnie wrażenie, że samochód jest głośny :(

 

Zależy też, czym wcześniej jeździłeś. Duży prześwit i wielgachne lusterka generują dużo większy szum przy wyższych prędkościach  od "zwykłych" osobówek

 

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Dziś spadł śnieg. Moja Żonka jeździ OBK i stwierdziła, ze nie widzi różnicy, a inni po 40km/h. 

 

Mam takie momenty każdej zimy od lat :D 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoadRunner napisał:

(...) Auto jest bardzo proporcjonalne stąd wrażenie z zewnątrz, że gdzieś musi brakować miejsca. 

 

Pod tym wzgledem jest niezle, ale jak sie patrzy na XV z boku, to jednak widac, ze przod jest troszke zbyt dlugi w stosunku do tylnego zwisu... mogli troszke przedluzyc go, to i bagsznik ciut pojemniejszy by wyszedl, imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Barton2B napisał:

...

Przymierzam się do XV  MY18, odbyłem już nawet krótką jazdę próbną i mam mieszane uczucia. Piszecie, że wyciszenie zostało poprawione, a ja wcale nie czułem się komfortowo, odniosłem właśnie wrażenie, że samochód jest głośny :(

...

Może to kwestia indywidualna naszego słuchu:rolleyes: Tak jak pisałem wcześniej, byłem pozytywnie zaskoczony na jeździe próbnej (po tych wszystkich opiniach o poprzedniej wersji XV), 160km/h i naprawdę nie było źle, można było swobodnie sobie pogadać. Co prawda z tyłu dochodził szum opon, ale gościu z tyłu nie narzekał. Albo moje poprzednie samochody były głośne albo mam przytłumiony słuch, poza tym zamierzam siedzieć tylko z przodu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...