Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

Szczegolnie te, w ktorych Subaraki wypadaja srednio / zle, a Skody (i inne VAGi) dobrze / celujaco ;):lol:

macan  moose test. :)

No wychyla się ten nowy XV  w  zakrętach.Chyba trzeba czekać  na  lifting :D

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FanSub napisał:

Ale tak obiektywnie wcale nie jest źle. Być może te uślizgi powodują geolandary (mniemam, że nadal są standardem na 1 wyposażenie).

pokazuje filmik, że jednak teraz dają  Bridgestone Dueler H/P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RoadRunner napisał:

Obiektywnie nie jest źle - rolki nie strzelił więc nie ma co narzekać.

Karoq zrobił ten sam test przy 80 km/h. Tak wiem, prześwit :) i 100 kg mniej.  Kodiaq przy 77 km/h. Waga chyba nawet większa od XV. 

 

 

A i szerokość większa o ponad 8 cm od szerokości XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewrócił się, zatem nie jest krytycznie :biglol:

Podejrzewam, że kierowca miał więcej funu za kierownicą XV niż jakiejkolwiek Skody i o to przecież chodzi, prawda? 

 

A tak na serio, to trochę jestem zaskoczony. Nowa platforma jest podziwiana z każdej strony i tu nagle coś takiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FanSub napisał:

A i szerokość większa o ponad 8 cm od szerokości XV.

Ale nie ma boxera co niby obniża środek ciężkości i symetrycznego napędu który niby właśnie w takich sytuacjach pomaga. O wektorowaniu nie wspominając ;)

Wyjechał przodem jak mój stary dobry Forek na geolanderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Topi napisał:

Podejrzewam, że kierowca miał więcej funu za kierownicą XV niż jakiejkolwiek Skody i o to przecież chodzi, prawda?

no to już  wiemy że  ani XV'em ani  nową  skodą  nie  jeździłeś :D

7 minut temu, RoadRunner napisał:

boxera co niby obniża środek ciężkości i symetrycznego napędu który niby właśnie w takich sytuacjach pomaga

być  może to  działało w wrx czy sti  ale imo obecnie  to tylko  marketingowa ściema - pisze  na  podstawie swojego  XV. 

panowie  nie ma tragedii auto  się  nie  przewraca,  nie gubi  toru jazdy jest  ok. podejrzewam że po założeniu klejących  opon  klasy uhp  XV  poradzi sobie  jeszcze  lepiej. Zresztą   nie  wymagajcie od  auta  z  22cm  prześwitu żeby w zakrętach  zachowywało się jak niskie  auto sportowe - fizyki  się nie  oszuka. Ten  samochód  ma  sobie  dzielnie radzić   i na  asfalcie i na bezdrożach.  IMO zachowanie  auta jak najbardziej  ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RoadRunner napisał:

Ale nie ma boxera co niby obniża środek ciężkości i symetrycznego napędu który niby właśnie w takich sytuacjach pomaga. O wektorowaniu nie wspominając ;)

Wyjechał przodem jak mój stary dobry Forek na geolanderach.

Tak, symetryczny napęd pomaga,  o ile kierowca nie popełnił błędu obejmując gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Topi napisał:

A tak na serio, to trochę jestem zaskoczony. Nowa platforma jest podziwiana z każdej strony i tu nagle coś takiego

co  takiego się  stało . Auto  przeszło  pomyślnie  test łosia czego oczekiwałeś

 

edit.

domyślam się już- pewnie  czegoś  takiego :D

 

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy wskazują jednoznacznie, że wszystkie te auta lepiej lub gorzej test zaliczyły pomyślnie i właściwie co tu dużo mówić, obecne auta, w większości, są naprawdę bezpieczne czyli reszta kryteriów wyboru zależy od zasobności portfela, potrzeby i gustu. A z tym jest jak z d..ą, każdy ma swoją no i dobrze. Same XVły do okoła by były, brrrr, wystarczy że w moich rejonach co drugie auto to Tucson lub Passat B5.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Snuff napisał:

pokazuje filmik, że jednak teraz dają  Bridgestone Dueler H/P

 

Zgadza się, to jest dużo lepsza opona w warunkach drogowych od starszych geolandarów, ale w dalszym ciągu stanowi pewien kompromis.

Skoda w SUVach montuje szerokie niskoprofilowe opony szosowe UHP. 

W Yeti miałem fabryczne Pirelli P Zero Rosso - o mocno sportowych genach - twarde jak beton. Rewelacyjnie trzymały się na suchych zakrętach, natomiast na nierównym asfalcie wypadały plomby. Do lasu też się nie nadawały, zwłaszcza po deszczu.

Test łosia na pewno by przejechały szybciej od subarowych seryjnych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak przyjąć, bez tłumaczenia Subaru, że lepsze zawieszenie, w kontekście testu łosia, miała Skoda? :) Nie rozumiem tego tłumaczenia na siłę, że opony, że to, że tamto :) Subaru sprzedaje samochód na takich, a nie innych oponach i strzelam, że 95% ludzi kupujących to auto nie zmienia ich po zakupie :)

 

Fanatyzm to zło :)

Edytowane przez msi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, msi napisał:

A gdyby tak przyjąć, bez tłumaczenia że lepsze zawieszenie, w kontekście testu łosia, miała Skoda? :) Nie rozumiem tego tłumaczenia na siłę, że opony, że to, że tamto :) Subaru sprzedaje samochód na takich, a nie innych oponach i strzelam, że 95 ludzi kupujących to auto nie zmienia ich po zakupie :)

 

Fanatyzm to zło :)

o  właśnie taki mały off top...planuję wymienić fabryczne letnie na crossclimate suv, przy okazji pozbywając się problemu z przekładką i czujnikami. Co o tym sądzicie? jazda głównie miasto czasami wypad nad jeziorko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, msi napisał:

:) Subaru sprzedaje samochód na takich, a nie innych oponach i strzelam, że 95% ludzi kupujących to auto nie zmienia ich po zakupie :)

 

Fanatyzm to zło :)

 

Jak tylko poznałem niebezpieczne słabości geolandarów, zmieniłem na inne opony.

Sposób prowadzenia OBK zmienił się diametralnie. Na tej podstawie oraz po doświadczeniach z Yeti pozwoliłem sobie na powyższy wpis. 

 

P.S. Do fanatyzmu mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spawalniczy napisał:

 

Jak tylko poznałem niebezpieczne słabości geolandarów, zmieniłem na inne opony.

Sposób prowadzenia OBK zmienił się diametralnie. Na tej podstawie oraz po doświadczeniach z Yeti pozwoliłem sobie na powyższy wpis. 

 

P.S. Do fanatyzmu mi daleko.

Pytanie jest jak to się ma do słów Dyrekcji, że "W naszych działaniach staramy się o maksymalizację bezpieczeństwa naszych klientów". Jeśli Geolander jest kiepską oponą to wymiana ich na lepsze przed sprzedażą podniosłaby bezpieczeństwo znacznie bardziej niż SJS o zlotach nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

planuję wymienić fabryczne letnie na crossclimate suv, przy okazji pozbywając się problemu z przekładką i czujnikami. Co o tym sądzicie? jazda głównie miasto czasami wypad nad jeziorko.

tej zimy we  Wrocławiu nie było  śniegu  dosłownie  ani razu. Więc jak mieszkasz  na "nizinach"  to doskonałe rozwiązanie jest. Natomiast  jeżeli w górach  to  rozwiązanie  słabe bo w zima  w takich rejonach jeszcze występuje. 

16 minut temu, spawalniczy napisał:

Jak tylko poznałem niebezpieczne słabości geolandarów, zmieniłem na inne opony.

 

10 minut temu, RoadRunner napisał:

Jeśli Geolander jest kiepską oponą to wymiana ich na lepsze przed sprzedażą podniosłaby bezpieczeństwo znacznie bardziej niż SJS o zlotach nie wspominając.

na  suchym z geolandarem  jeszcze nie ma tragedii. Sytuacja diametralnie się zmienia  jak  spadnie deszcz. po  zmianie geolandarów na zimówki bridgestone prowadzenie  XV zmiana  się nie do poznania. Imo  sprzedaż  aut na tak niebezpiecznej gumie to  strzał w kolano..

Z drugiej strony XV miał być autem do  wszystkiego ,do jazdy  poza asfaltem również. A opona drogowa  trakcji w takich warunkach  nie  daje...   Ogólnie  pomysł z opona  HT  do takiego auta ok  ,  natomiast  imo  nie trafiony  model opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karas napisał:

Ogólnie  pomysł z opona  HT  do takiego auta ok  ,  natomiast  imo  nie trafiony  model opony.

W XV jest H/P ale nie znam się na oponach by stwierdzić czy robi to jakąś różnicę. Niemniej opona zawsze jest tu jakimś kompromisem bo te auta zjeżdżają jednak dosyć często z asfaltu... takie mam przynajmniej wyobrażenie o właścicielach Subaru i sam tak chętnie  robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, spawalniczy napisał:

P.S. Do fanatyzmu mi daleko.

Nie chciałem nikogo personalnie od fanatyków wyzywać :).

 

Chodzi mi o to, że wiele osób, obecnych tu na forum, nie jest w stanie zaakceptować, że pojazd jakieś innej marki (a nie daj Boże, Skoda) robi/zrobił coś lepiej niż Subaru :)

 

To wygląda jak takie bunkrowanie się, kupiłem więc jest najlepszy :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karas napisał:

(...) na  suchym z geolandarem  jeszcze nie ma tragedii. Sytuacja diametralnie się zmienia  jak  spadnie deszcz (...)

 

smutna prawda... pisze z autopsji - sam dlugo bylem fanem Geolandarow, ale mialem wypadek w poprzednim FXT wlasnie na Geo (btw, po drodze na Zlot Plejad)

porzadne opony zmieniaja zachowanie Subaraka nie do poznania - przerobilem to w poprzednim FXT (Geo), w Tribece (GY) i nawet w obecnym FXT (Bridgestone) seryjne opony na asfalcie mocno ograniczaja wrodzone zalety Subarakow...

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...