Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę zrozumieć wizji projektanta który ukrywa wydech pod zderzakiem. Zagięcie końcówki wydechu bez komentarza. Mam nadzieję że ten los nie spotka przyszłego Froka.

 

Co tam jedna rurka. Większość innych stoisk pełna i-/e- itp.

 

Forek jest. Niestety kolory samochodów Subaru dobrało fatalnie. BRZ przyciągnął moje dzieci bo są podobnego wzrostu, STI WRX niebieski też OK, ale zaraz potem pobiegli do kolorowych Seatów, VW, Skód i Porsche. Lipa.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć wizji projektanta który ukrywa wydech pod zderzakiem. Zagięcie końcówki wydechu :rolleyes: bez komentarza. Mam nadzieję że ten los nie spotka przyszłego Froka.

Na Ali... możesz kupić ładną końcówkę wydechu do XV, chrom albo przypalaną



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 23:39, mechanik napisał:

Nie mogę zrozumieć wizji projektanta który ukrywa wydech pod zderzakiem. Zagięcie końcówki wydechu :rolleyes: bez komentarza. Mam nadzieję że ten los nie spotka przyszłego Froka.

Wpisuje się w ogólnoświatowy trend ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam po krótkiej przerwie ;)

 

Mój test nowej Imprezy jest już na YouTubie, pozwalam sobie podrzucić link do niego na samym końcu tego posta (mam nadzieję że nikt z Was nie odbierze tego jako taniej reklamy czy czegoś w tych klimatach)

 

Od czasu obecności tego auta u mnie do opublikowania testu minęło chwilę czasu, a zwłoka była spowodowana małymi problemami technicznymi. Podczas przenoszenia materiału między komputerami coś poszło nie tak i jego część po prostu zginęła. Ile udało się odratować tyle wrzuciłem w test i mam nadzieję że jako tako trzyma się on kupy. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie, czy to tu na forum czy też pod filmem, na każde z nich na pewno odpowiem o ile pozwoli mi na to zdobyta wiedza ;)

 

Jutro na kanale znajdzie się nieco obszerniejszy test przyśpieszenia, dlatego też zachęcam do rzucenia okiem na niego. Powinien rozwiać kilka wątpliwości na temat pracy przekładni Lineartronic. Zdradzę tylko, że jest inaczej niż było w przypadku XV ;)

 

https://youtu.be/Mh0c7k0Ucyc

 

Pozdrawiam!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jotgie napisał:

Hej, witam po krótkiej przerwie ;)

 

Mój test nowej Imprezy jest już na YouTubie, pozwalam sobie podrzucić link do niego na samym końcu tego posta (mam nadzieję że nikt z Was nie odbierze tego jako taniej reklamy czy czegoś w tych klimatach)

 

Od czasu obecności tego auta u mnie do opublikowania testu minęło chwilę czasu, a zwłoka była spowodowana małymi problemami technicznymi. Podczas przenoszenia materiału między komputerami coś poszło nie tak i jego część po prostu zginęła. Ile udało się odratować tyle wrzuciłem w test i mam nadzieję że jako tako trzyma się on kupy. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie, czy to tu na forum czy też pod filmem, na każde z nich na pewno odpowiem o ile pozwoli mi na to zdobyta wiedza ;)

 

Jutro na kanale znajdzie się nieco obszerniejszy test przyśpieszenia, dlatego też zachęcam do rzucenia okiem na niego. Powinien rozwiać kilka wątpliwości na temat pracy przekładni Lineartronic. Zdradzę tylko, że jest inaczej niż było w przypadku XV ;)

 

https://youtu.be/Mh0c7k0Ucyc

 

Pozdrawiam!

Dziękuję za informację,  siadam do oglądania. 

5 godzin temu, Snuff napisał:

z amerykańskiego forum, Magnaflow part #14266 koszt z montażem 380 dol., podobno ładnie brzmi ;)

 

sub1.jpg

sub2.jpg

sub3.jpg

sub4.jpg

Wygląda rewelacyjnie. Ciekawe tylko, jak to się odbija na osiągach (moc, moment, zużycie paliwa). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, XV zamówiony ! Po długich testach i jazdą różnymi autami, wybór padł znowu na Subaru :) . Pomimo pewnych obaw co do działania skrzyni biegów udało mi się znaleźć przyjemność z prowadzenia auta z takim rozwiązaniem.  Reszta samochodu jak pisałem wcześniej jest na bardzo wysokim poziomie. Trudno znaleźć auto tak wyposażone z napędem na cztery koła w tej cenie. Niech ktoś wierzy czy nie, ale wybór był bardzo obiektywny i podjęty również ze względów ekonomicznych. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FanSub napisał:

Wygląda rewelacyjnie. Ciekawe tylko, jak to się odbija na osiągach (moc, moment, zużycie paliwa). 

 

faktycznie, wyglada to bardzo fajnie (nie rozumiem tego trendu z chowaniem wydechu pod zderzakiem, wystajace koncowki przynajmniej jakos tam wygladaja)

 

jezeli po FL pojawi sie w tym aucie 1.6 DiT, to juz wiem, na co odkladac kase - na auto, i na wydech do niego :D

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, BIG J said:

Decyzja podjęta, XV zamówiony ! Po długich testach i jazdą różnymi autami, wybór padł znowu na Subaru :) . Pomimo pewnych obaw co do działania skrzyni biegów udało mi się znaleźć przyjemność z prowadzenia auta z takim rozwiązaniem.  Reszta samochodu jak pisałem wcześniej jest na bardzo wysokim poziomie. Trudno znaleźć auto tak wyposażone z napędem na cztery koła w tej cenie. Niech ktoś wierzy czy nie, ale wybór był bardzo obiektywny i podjęty również ze względów ekonomicznych. 

Gratulacje! Zamówienie z produkcji? Kiedy odbiór? No i jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peteres napisał:

Gratulacje! Zamówienie z produkcji? Kiedy odbiór? No i jaki kolor?

Dzięki, kolor taki jak był forek Dark Grey wersja exclusive, odbiór maj/czerwiec na ten kolor najdłuższy czas oczekiwania :( Inne kolory  byłyby na kwiecień/maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolor taki jak był forek Dark Grey wersja exclusive, odbiór maj/czerwiec na ten kolor najdłuższy czas oczekiwania  Inne kolory  byłyby na kwiecień/maj.

He,he...to jak ja zamawiałem dark gray to termin oczekiwania był najkrótszy (kwiecień) a inne kolory dopiero na koniec maja.
Gratulacje zakupu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając na japońskiej stronie Subaru znalazłem informacje na temat Forestera 2.0XT EyeSight Smart Edition: https://www.subaru.jp/forester/smartedition/

Na jednym ze zdjęć: image_3.jpg widać światła, które działają światła adaptacyjne, które pozwalają na zmianę świateł drogowych na mijania dla wycinka oświetlanej powierzchni.

U nas rzecz jasna XT nie ma EyeSight ale nowe XV ma EyeSight, chyba najnowszej generacji, oraz High Beam Assist.

Czy w aktualnym modelu XV światła działają na podobnej zasadzie czy jest to wyłącznie zmiana z drogowych na mijania i na odwrót?

Ponadto czy można regulować czułość a jeśli nie to czy robi to na tyle efektywnie, że nadjeżdżający z naprzeciwka nie migają światłami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 minut temu, PawelP76 napisał:

Czy w aktualnym modelu XV światła działają na podobnej zasadzie czy jest to wyłącznie zmiana z drogowych na mijania i na odwrót?

Adaptacyjne nie są (jeszcze ?)  dostępne w Europie. Tak więc "tylko" zmiana z drogowych na mijania i odwrotnie.

 

19 minut temu, PawelP76 napisał:

Ponadto czy można regulować czułość a jeśli nie to czy robi to na tyle efektywnie, że nadjeżdżający z naprzeciwka nie migają światłami?

Robi efektywnie. Ale zdarza się, że jadący z naprzeciwka mignie nawet gdy jedziemy na światłach mijania. Przyczyna jest prosta - stosunkowo mało jeszcze samochodów ma światła LED, a te są po prostu rzeczywiście mocne ( więc gdy np. podjeżdżamy pod górkę kierowca z naprzeciwka jest skonfrontowany na szczycie z mocnym strumieniem światła ) .

 

O ile mi wiadomo XV jest aktualnie jedynym samochodem w tej klasie mającym LED jako standard ...

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:


He,he...to jak ja zamawiałem dark gray to termin oczekiwania był najkrótszy (kwiecień) a inne kolory dopiero na koniec maja.
Gratulacje zakupu emoji106.png

 

Hehe ja niedawno też zamówiłem Dark Grey, z odbiorem na koniec kwietnia, więc już pewnie ich zabrakło ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze doczytałem, że podczas tego manewru nie włączyło się ESP?

Ciekawe jaki wpływ na przejazd ma wektorowanie momentu obrotowego na kołach. No i jak z wpływem opon na test, nie były to wszak opluwane tutaj Geolandary.

Był tam jeszcze filmik z Karoqiem no i dla mnie laika w tej kwestii jakoś tak stabilniej skodzinka poszła nie wspominając, że szybciej. No ale wiadomo, że Skoda jest lepsza :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nowym XV w test łosia z podobną prędkością i według mnie nawet lepiej prowadziło się w takiej sytuacji od XT, a na teście mocno poszło przodem.

Druga sprawa to z tego co pamiętam to na 18 calach były Duelery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...