Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, raju napisał:

Jestem na bieżąco w dziedzinie aktualnej, nowoczesnej motoryzacji, nie ma na dzień dzisiejszy lepiej prowadzących się samochodów klasy Impreza/XV i mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Odważne stwierdzenie.

Należałoby jeszcze zdefiniować te klasy samochodów. Z definicją "klasy" XV jest dużo problemów na forum, ale z Imprezą powinno być łatwiej.

Impreza to kompakt.

 

Ale taki A 45 AMG to też kompakt. ;)

Wiem wiem dużo droższy, mocniejszy itd.

Wszystko zależy od definicji klasy.

 

Impreza/XV niewątpliwie wyróżniają się oryginalnością konstrukcji w zalewie przednionapędowych konkurentów z turbo wiatrakami. Może nawet fajnie jeździ. Nie wiem nie sprawdzałem. Mam uraz do 150 konnego 2.0 NA po krótkiej przygodzie z  Forkiem 3 gen, nie chciało to jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tam widzieliście, w Szczecinie co drugi to nie Ateca, Tiguan czy inna Skoda a Tucson! Hyundai Tucson. Dziś liczyłem wyszło mi prawie w remisie z Passatem B5.

Passsssssat. Srebrny! TDI....Kombiiiii...

P.S. wczoraj widziałem jednego na lawecie, (Passata B5 się znaczy...chwilowe załamanie nerwowe) ale dziś już mój światopogląd został zrewidowany do poprzedniej wersji po chwilowych zaburzeniach... uff. Głupio się czuję w tym XV a w Mercu to już w ogóle jak jakiś dziwak.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@adamW202, nie wymieniłeś jeszcze jednej "czołowej " marki która w naszym mieście, i chyba nie tylko naszym się rozpanoszyła.Oczywiście chodzi mi o tak tutaj lubianą i często stawiana za wzór Skodę.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaca68 napisał:

Ale taki A 45 AMG to też kompakt. ;)

Nie o moc silnika tu chodzi (bo to inna bajka) a o pewność prowadzenia i podążania za kierownicą. Subaru zrobiło tutaj w cywilnym  aucie duży postęp (dla mnie cywilna impreza weszła  na poziom nowego STI). Niestety do AMG porównania nie mam, ale zdaje się są na forum osoby z takim autem więc może ktoś zapoda swój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

Nie o moc silnika tu chodzi (bo to inna bajka) a o pewność prowadzenia i podążania za kierownicą. Subaru zrobiło tutaj w cywilnym  aucie duży postęp (dla mnie cywilna impreza weszła  na poziom nowego STI). Niestety do AMG porównania nie mam, ale zdaje się są na forum osoby z takim autem więc może ktoś zapoda swój punkt widzenia.

A klasa AMG jest genialnym samochodem. Miałem okazję jeździć nią kilkanaście razy. Jest pioruńsko precyzyjnym narzędziem w rękach kierowcy z genialnym silnikiem i kompletnym brakiem uniwersalności. Twarda jak diabli, ciasna i klaustrofobiczna. Design jak najbardziej OK ale to i tak kwestia gustu. A zwykła A200 o mocy 156 KM? Fajny, zwinny kompakt, wyposażony na miarę Imprezy kosztuje ok 160 tyś - 180złotych za wersję 4Matic. I nie jeździ jak Impreza. Układ kierowniczy przy nowej Imprezie jest „gumowy”. Zawieszenie albo komfortowe ale ospałe albo pakiet AMG i wszystkie zęby bolą. Dobry produkt dający się skonfigurować wg potrzeb. Japończycy od zawsze na rynku EU oferowali gotowe warianty wyposażeniowe stawiając przy tym na standardową „elektrykę” a teraz Subaru dorzuciło max bezpieczeństwo i to przez duże B. Układ jezdny jak napisał Alfinta - rodem STI - jak i nie lepiej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, raju napisał:

Jestem na bieżąco w dziedzinie aktualnej, nowoczesnej motoryzacji, nie ma na dzień dzisiejszy lepiej prowadzących się samochodów klasy Impreza/XV i mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Jest to poparte jakimiś czasami z przejazdu toru ? Szybkość w zakrętach, itp. ?

 

10 godzin temu, raju napisał:

Żaden z aut innych marek nie oferuje maksymalnego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa w standardzie.

W wersji Comfort XV ma maksymalne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ?

10 godzin temu, raju napisał:

Jesteś w błędzie. To dwie różne konstrukcje. Subaru nie używa eleketromagnetycznego sprzelęgła.

Haldex chyba nigdy nie miał "elektormagentycznego sprzegła". Obecnie Subaru i Haldex mają sprzęgło wielopłytkowe sterowanie ciśnieniem. Różnica jest taka, że w Subaru jest mocniej spięte inicjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mio1 napisał:

 

@adamW202, nie wymieniłeś jeszcze jednej "czołowej " marki która w naszym mieście, i chyba nie tylko naszym się rozpanoszyła.Oczywiście chodzi mi o tak tutaj lubianą i często stawiana za wzór Skodę.:-)

Nie zapomniałem ;) tyle że skody jeżdżą różne modele, dużo ich to prawda ale cały przekrój od Fabi do tego dużego Codiaq?jakoś tak. A tu jeden model i to o mało w jednej wersji silnikowej 1.9TDi, Tucsony to nie wiem ale widać od wypasów po bida line (tych najwięcej) Jeśli sprzedawcy aut maja płacone od sprzedaży to ci od Hyundaia się obrobili ostatnio:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, RoadRunner napisał:

Jest to poparte jakimiś czasami z przejazdu toru ? Szybkość w zakrętach, itp. ?

 

W wersji Comfort XV ma maksymalne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ?

Haldex chyba nigdy nie miał "elektormagentycznego sprzegła". Obecnie Subaru i Haldex mają sprzęgło wielopłytkowe sterowanie ciśnieniem. Różnica jest taka, że w Subaru jest mocniej spięte inicjalnie.

16 lat doświadczenia w motoryzacji i styczność z autami różnych marek właścicwie na codzień pozwala

mi na takie wyrażenie opinii. 

XV Comfort z system Eyesight, Aktywnym asystentem pasa ruchu, aktywnym tempomatem... to nie jest dużo?

Chyba nigdy czy na pewno? Ja znam tylko wersję opartą na elektromagnetycznym sprzęgle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reality z tego co piszesz udało Ci się wyrwać tą Atecę w bardzo dobrej cenie. Ja też sie przymierzałem jako auto dla żony - nawet kolor wybrała :D. W konfiguratorze wyszło ok 145 tysi. 2,0 FR - 190 KM + trochę bajerów. Kumpel który jest w stanie mi załatwić naprawdę solidne rabaty flotowe na grupę VAG w tym przypadku niestety urwał tylko 6 tysięcy - wyszło 139 ( odpowiedż Seata że na ten model popyt przewyższa podaż). W tym wypadku ..........

dołozyłem 14 tysi i wziąłem Forka XT

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raju napisał:

16 lat doświadczenia w motoryzacji i styczność z autami różnych marek właścicwie na codzień pozwala

mi na takie wyrażenie opinii. 

XV Comfort z system Eyesight, Aktywnym asystentem pasa ruchu, aktywnym tempomatem... to nie jest dużo?

Chyba nigdy czy na pewno? Ja znam tylko wersję opartą na elektromagnetycznym sprzęgle...

Zgadzam się, że wersja Comfort sporo oferuje i w TEJ cenie trudno znaleźć podobne akcesoria u konkurencji. Ale w cenie 15% więcej (czyli wersji Exclusive Plus) już tak (hołubiona Skodzina ;) ).

I tu jest dla mnie zagwozdka. W cenie XV trudno znaleźć coś innego, ale różnica nie jest taka aby zrobić "wow" i kupić XV.

 

Przykład: Tiguan 2.0 TSI (180 PS) w wersji Highline z dodatkami tak aby nie było różnicy do XV w wersji Exclusive.  Dodatkowo pakiet przeglądów do 120 000 km i gwarancja 5 lat. Wyszło 168 500 PLN. XV 128 000.  Różnica dość spora. 

Ale:

- w VW da się ponegocjować - 10 000 spokojnie. Jak wyprzedaż nawet więcej.

- z pakietem serwisowym (ok 50% tańsze przeglądy) i przeglądami co 30kkm w ciągu 3 (120000) lat zaoszczędzę ok 15000.

 

Tak więc z różnicy początkowej 40 000 robi się 15 000 - dość ciasnawo, na tyle, że nie idę do salonu po XV (jeszcze ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

w VW da się ponegocjować - 10 000 spokojnie. Jak wyprzedaż nawet więcej.

- z pakietem serwisowym (ok 50% tańsze przeglądy) i przeglądami co 30kkm w ciągu 3 (120000) lat zaoszczędzę ok 15000.

z tą negocjacją też  zależy od modelu. Wątpię że na wypasionego Tiguana z wybranym przez Ciebie wyposażeniem aż  tyle Ci  dadzą , co innego na auto  które zalega im na salonie wtedy jest taka możliwość i są  bardzo chętni do dawania rabatów. Jeżeli w ciągu  3 lat zrobisz  120kkm to ok ale osobiście  nie znam ludzi których narzędziem pracy  nie jest  samochód robiących 40k km   rocznie. Zazwyczaj  przegląd robiony jest  1 X rok. Często teoretyczne wyliczenia  słabo mają się do  rzeczywistości...  IMO głównym kryterium  wyboru auta w  naszych czasach w naszym kraju są  warunki  finansowania. Jeżeli ASO coś w   tym kierunku poprawiły od 2014 r to  imo oferta  na nowego XV może  być równie korzysta co na VW. Jeżeli nie tzn jak  2014- pan z leasingu  współpracującego z ASO chyba  Raiffaisen obiecuje  ze zadzwoni następnego dnia,  oczywiście tego nie robi , po kilku telefonach do ASO łaskawie gość dzwoni po paru dniach  z jakimiś  nierealnymi warunkami , tak że leasingu trzeba szukać poza ASO  i tak na  prawdę  klient  kupuje to Subaru bo się  po  prostu  na nie  uparł - to się  nic nie zmieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spawalniczy napisał:

W salonie Subaru oczywiście.

 

Serio? A myślałem, że rabaty dostaje się za wieczne marudzenie na forum :D Skoro niektórzy wykazują w tym taką konsekwencję... 

2 minuty temu, Karas napisał:

chyba  Raiffaisen 

 

Teraz jest BZ WBK a warunki przyzwoite. Chyba, że ktoś chce auto na 3 lata i taki leasingo-najem z wysoką wartością końcową, to pewnie trzeba szukać innej marki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
czy jest ktoś na forum kto kupił normalnie bo mu się auto podobało ? .... bez wyrywania i 20 tyś rabatu ( na wejściu ! )


Często na to czy sie auto „podoba” ma wpływ jego cena


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

czy jest ktoś na forum kto kupił normalnie bo mu się auto podobało ? :).... bez wyrywania i 20 tyś rabatu ( na wejściu ! :D )

Ja;)

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zawsze zależał od miejsca siedzenia.Gdy kupuję i wiem, że można negocjować (zawsze próbuję) to to robię.

A gdy sprzedaję towar lub usługę to taki klient podoba mi się już mniej.

Taka anegdota kiedyś przy cenie usługi 350 zł o 50  targował się ówczesny dealer jednej z japońskich marek i śmigłowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

 

czy jest ktoś na forum kto kupił normalnie bo mu się auto podobało ? :).... bez wyrywania i 20 tyś rabatu ( na wejściu ! :D )

Tak, jestem, nie pytałem o rabat, Pan w serwisie zaoferował mi gumowe dywaniki i wykładzinę do bagażnika.W ramach akcji zima dostałem opony zimowe.

I w salonie gdzie kupiłem auto nawet nie odbyłem jazdy próbnej.

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...