Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

A to ci "niespodzianka". XV 18 nie dostało 5 gwiazdek w crash-test: https://www.nhtsa.gov/vehicle/2018/SUBARU/CROSSTREK#safety-ratings-frontal

jak to nie dostało

" Overall Safety Rating XXXXX"

6 godzin temu, andrzejek napisał:

Jak oceniacie xv w kategoriach komfortu ,wyciszenia {szczegolnie na trasie} i zawieszenia{ czy jest twarde, czy z tych bardziej miekko ustawionych, jak wybiera  nierownosci asfaltu, czy je  filtruje, czy tez czuc uderzenie po tylku itp.Chodzi mi bardziej o jazde po drogach utwardzonych,nie zas terenowych.Z calej gamy Subaru jak mozna takiego xv pozycjonowac wzgledem forestera 2.0 NA,forka xt, levorga i imprezy oraz outbacka, ciekawi mnie ranking tych aut pod katem komfortu zawieszenia.?

jeżeli chodzi o poprzedni model  to zależy który mode XV   my12 my14 czy my16 -każdy ma inne zawieszenie które było zmieniane podczas liftingów w  2014 i 2016 roku późniejsze  roczniki są również lepiej wyciszone w porównaniu do my12. Imo największą bolączko poprzedniego modelu my12-my16 jeżeli chodzi o prowadzenie jest duża tendencja do pod sterowności  (płożenie przodu ) .Jak twierdzi Pan Pertyn nowy XV dzięki nowej platformie prowadzi się dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że dzięki nowej platformie prowadzi się rewelacyjnie jak na taki prześwit. Wyciszenie też jest bardzo dobre - przynajmniej w moim odczuciu. No i totalny brak odgłosów pracy zawieszenia niezależnie czy jedziesz w terenie czy po dziurawej drodze czy po progach zwalniających. Nic też nie trzeszczy i nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoadRunner napisał:

A to ci "niespodzianka". XV 18 nie dostało 5 gwiazdek w crash-test: https://www.nhtsa.gov/vehicle/2018/SUBARU/CROSSTREK#safety-ratings-frontal

 

Ale jak widzę w ogólnej ocenie ma 5 gwiazdek.

43 minuty temu, Karas napisał:

Imo największą bolączko poprzedniego modelu my12-my16 jeżeli chodzi o prowadzenie jest duża tendencja do pod sterowności  (płożenie przodu )

Ostatnio miałem okazję poeksperymentować i przyznam, że auto wprowadzane w poślizg przy zmniejszonej czułości ESP, zachowywalo się bardzo przewidywanie. Warunek- dodawanie gazu. Samochód szedł uslizgiem równolegle, neutralnie. Dodam, że na pokładzie tylko kierowca, pusty bagażnik. Proszę Ciebie Karas o krótki opistwoich obserwacji (gaz, obciążenie, warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FanSub napisał:

Proszę Ciebie Karas o krótki opistwoich obserwacji (gaz, obciążenie, warunki).

Rondo po deszczu, prędkość około 60km/h gwałtowny ruch kierownicą w celu zmiany pasa a auto jedzie bardziej prosto niż skręca. To samo wykonanie szybkiej nawrotki na śliskim ( inaczej wykonanie autem manewru w kształcie litery U ) przy prędkościach już od 30km/h - przód płoży prosto i dodawanie gazu w zakręcie nie wiele pomaga. Moje wszystkie poprzednie auta były bardziej nadsterowne  tzn  na zakręcie przód auta  go zacieśniał  tył potrafił uciec . I takie zachowanie auta uważam  za bezpieczniejsze i łatwiejsze  do opanowania. W XV jest całkowicie na odwrót i jak jest ślisko zdejmuje nogę z gazu .

Rozumiem że auto ma 22 cm prześwitu przez  co wysoko umieszczony środek  ciężkości a fizykę ciężko  oszukać  ale "confidence in motion" to raczej nie czuje...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

jak to nie dostało

" Overall Safety Rating XXXXX"

Nie chodzi o overall bo tam punktują także systemy pasywne. Jak byk jest, że Front Driver Side 4/5 oraz Passenger Driver Side 4/5.  Dla porównania OBK  5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porownanie, ale trzeba pamietac, ze jest to porownanie amerykanskich wersji, ktore maja inny soft skrzyni. W testach europejskich nie pisze sie, ze jest “slow” (chyba ze chodzi o 1.6), ale “just”.

 

P.S. To w odpowiedzi na post Karasia:)

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karas napisał:

Rondo po deszczu, prędkość około 60km/h gwałtowny ruch kierownicą w celu zmiany pasa a auto jedzie bardziej prosto niż skręca. To samo wykonanie szybkiej nawrotki na śliskim ( inaczej wykonanie autem manewru w kształcie litery U ) przy prędkościach już od 30km/h - przód płoży prosto i dodawanie gazu w zakręcie nie wiele pomaga. Moje wszystkie poprzednie auta były bardziej nadsterowne  tzn  na zakręcie przód auta  go zacieśniał  tył potrafił uciec . I takie zachowanie auta uważam  za bezpieczniejsze i łatwiejsze  do opanowania. W XV jest całkowicie na odwrót i jak jest ślisko zdejmuje nogę z gazu .

Rozumiem że auto ma 22 cm prześwitu przez  co wysoko umieszczony środek  ciężkości a fizykę ciężko  oszukać  ale "confidence in motion" to raczej nie czuje...

Miałeś włączone wszystkie systemy? Byłeś na szkole bezpiecznej jazdy? Fajnie tam tłumacza i pokazują jak te systemy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

Rondo po deszczu, prędkość około 60km/h gwałtowny ruch kierownicą w celu zmiany pasa a auto jedzie bardziej prosto niż skręca. To samo wykonanie szybkiej nawrotki na śliskim ( inaczej wykonanie autem manewru w kształcie litery U ) przy prędkościach już od 30km/h - przód płoży prosto i dodawanie gazu w zakręcie nie wiele pomaga. Moje wszystkie poprzednie auta były bardziej nadsterowne  tzn  na zakręcie przód auta  go zacieśniał  tył potrafił uciec . I takie zachowanie auta uważam  za bezpieczniejsze i łatwiejsze  do opanowania. W XV jest całkowicie na odwrót i jak jest ślisko zdejmuje nogę z gazu .

Rozumiem że auto ma 22 cm prześwitu przez  co wysoko umieszczony środek  ciężkości a fizykę ciężko  oszukać  ale "confidence in motion" to raczej nie czuje...

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Miałeś włączone wszystkie systemy?

Jasne  prawie nigdy nie  wyłączam - coś tam sobie  potrafi zachrobotać  ;)

33 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Byłeś na szkole bezpiecznej jazdy? Fajnie tam tłumacza i pokazują jak te systemy działają

Nie  byłem. Wiem jak  działają systemy  w Subarce - są raczej nadgorliwe ale to bardzo dobrze. Zwyczajnie nie lubię podsterowności i  w autach nadsterownych czuje się  po prostu pewniej. Użytkownik FanSub  napisał żebym przedstawił  sytuacje tzn. warunki  kiedy doświadczyłem podsterowności w  XV   to przedstawiłem bez  żadnego hejtu itp itd.

 Pewnie zaraz mi zaczniecie  wmawiać że  autem nie potrafię jeździć a na wszystkich zakrętach szarpie kierownicą próbując wykonywać test łosia ;) -ale tak nie robie

30 minut temu, spawalniczy napisał:

Podstawowe pytanie brzmi: czy takie zachowanie miało miejsce na geolandarach, czy na innych oponach?

oczywiście że  na geo - imo opona niebezpieczna. Na zimowych bridgestonach auto prowadzi się o  wiele lepiej i tej pod sterowności prawie nie czuć ale w głowie gdzieś ta świadomość jest  że przód może uciec.. - może to i lepiej, bezpieczniej.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karas napisał:

Jasne  prawie nigdy nie  wyłączam - coś tam sobie  potrafi zachrobotać  ;)

Nie  byłem. Wiem jak  działają systemy  w Subarce - są raczej nadgorliwe ale to bardzo dobrze. Zwyczajnie nie lubię podsterowności i  w autach nadsterownych czuje się  po prostu pewniej. Użytkownik FanSub  napisał żebym przedstawił  sytuacje tzn. warunki  kiedy doświadczyłem podsterowności w  XV   to przedstawiłem bez  żadnego hejtu itp itd.

 Pewnie zaraz mi zaczniecie  wmawiać że  autem nie potrafię jeździć a na wszystkich zakrętach szarpie kierownicą próbując wykonywać test łosia ;) -ale tak nie robie

oczywiście że  na geo - imo opona niebezpieczna. Na zimowych bridgestonach auto prowadzi się o  wiele lepiej i tej pod sterowności prawie nie czuć ale w głowie gdzieś ta świadomość jest  że przód może uciec.. - może to i lepiej, bezpieczniej.

Nikt nie chce nic wmawiać. Ja tez byłem zaskoczony jak Panowie z SJS i w Łodzi pokazywali jak te systemy działają i jak auto zachowuje się na śliskim (OBK). Wciskanie gazu w zakręcie zazwyczaj nie pomaga. Tak czy owak polecam, fajne te kursy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyszla nowa seria geolandarow 015 (caloroczne A/T) i podobno to calkiem dobra opona, w opiniach nie pisza o zlym zachowaniu na sliskim. No i jest w rozmiarze homologowanym do nowego XV, wiec jakbym kupowal to autko, to pewnie bym zaryzykowal (przy moich przebiegach i sposobie uzytkowania sezonowe nie maja sensu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem sie o komfort zawieszenia nowego xv, w porownaniu do innych obecnych modeli  subaru, takze do innych aut, jesli ktos porównał.Jeżdząc innymi wyzej zawieszonymi autami {np. rav,crv} wydalo mi sie, ze sa sztywniej zestrojone, niz nizsze odpowieniki np. avensis.Ciekawe czy pojawi sie w subaru {xv} opcja adapatacyjnych amortyzatorow, ktora to opcje maja juz inne marki, to by;by olbrzymi plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andrzejek napisał:

Ciekawe czy pojawi sie w subaru {xv} opcja adapatacyjnych amortyzatorow, ktora to opcje maja juz inne marki, to by;by olbrzymi plus.

 

Zapomnij o adaptacyjnym zawieszeniu w Subaru. Zresztą skoro zwykłe zawieszenie w XV jest tak dobre, że sam Pertyn był zachwycony :P jaki by to miało sens... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Kukson said:

Bo zawieszenie w nowym XV jest bardzo dobre i sam byłem w szoku jak dobrze się prowadzi to auto mimo że jest podwyższone i chyba nawet lepiej niż XT.

To az strach pomyslec jak to bedzie w nowym XT na tej samej plycie podlogowej. Nie moge sie doczekac kiedy pokaza nowego forka i zdradza jaki bedzie DIT (jesli w ogole bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podsterowności, na szczęście nigdy nie zaobserwowałem, przyjemne to na pewno nie jest, skoda felicja mi zawsze tak robiła:biglol: (paskudny czeski golf) ale za to udało mi się na rondzie postawić XVła bokiem (oczywiście nie zamierzałem bo i na pokładzie rodzinka cała), droga śliska, śnieg i lód a ja zapomniałem że nie jadę mercedesem, który przy każdej takiej okazji ucieka delikatnie tyłem (lub zamiata ostro albo wręcz próbuje się obrócić do okoła osi) dając tym samym znać abyś dostosował prędkość do warunków drogowych. XV nie, on jechał bardzo stabilnie do momentu gdy na rondzie po dodaniu gazu poprostu stanął bokiem i takim zgrabnym "dryftem" przejechałem pół ronda prawie do swojego zjazdu przed którym systemy bezp.brutalnie wyprostowały tor jazdy i elegancko bez pompy zjechałem z ronda. Ktoś z boku pewnie myślał że jakiś pajac szarżuje ale nie, to poprostu był brak doświadczenia w prowadzeniu auta 4x4 na śliskim, RWD jestem w stanie prowadzić przewidywalnie, 4x4 ciągle sie uczę.

P.S. To nie rozumiem teraz, czemu w takiej sytuacji nie pojechał prosto tylko bokiem? Właściwie opanowanie tego bądź co bądź nie zamierzonego driftu było banalnie proste i właściwie bez pomocy elektroniki nic by się nie stało. Moim zdaniem za ewnentualne problemy z tzw.płużeniem przodu odpowiedzialne są/mogą być opony ale jak do tej pory nie zaobserwowałem tego zjawiska, acz kolwiek nie twierdzę że zdarzyć się to nie może.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich testach na torze w Łodzi powiem szczerze, że Japońce odrobiły zadanie domowe. Samochód bardzo ładnie ogarnia się w terenie. CVT + X-mode + dobry prześwit i sobie spokojnie i bezstresowo pomyka w terenie i na symulowanych warunkach lodowych - czyli na płycie poślizgowej. Do tego zarówno 1,6 i 2,0 praktycznie jadą w ten sam sposób - bez najmniejszego wrażenia, że mniejszy silnik nie da rady. Jadą dokładnie tak samo. Bardzo fajnie sprawdza się Eye-sight z aktywnym tempomatem i asystentem pasa ruchu. Szczerze mówiąc - jak dla mnie - duży krok naprzód w stosunku do poprzednika. No i przede wszystkim zawias i napędy - robią naprawdę świetną robotę. Warto siąść za kółkiem i się przekonać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW202 napisał:

P.S. To nie rozumiem teraz, czemu w takiej sytuacji nie pojechał prosto tylko bokiem?

najprawdopodobniej

Godzinę temu, adamW202 napisał:

gdy na rondzie po dodaniu gazu

dodałeś gazu w zakręcie. Chodzi mi  o takie zachowanie auta jak na filmie z wrx w 0:25. . Mi tak właśnie XV pare razy zrobił jak było ślisko przy  przepisowej prędkości dlatego też jak jest ślisko mam do niego  ograniczone  zaufanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...