Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RoadRunner napisał:

Pierwsze wrażenie po obejrzeniu XC 40 - wow !

Zacząłem konfigurować tak aby wyposażenie było takie jak w XV. W momencie przekroczenia 200k odpuściłem. 

No ale silnik podstawowy benzynowy (jedyny?) jakby nieco mocniejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

No ale silnik podstawowy benzynowy (jedyny?) jakby nieco mocniejszy....

Zgadza się, ale jakbym miał do wydania ~220k to bym raczej szedł w kierunku XV + coś używanego do zabawy :)

Jak patrzę na cennik XC 40 to przypomina mi się casus Hondy Jazz: diabelnie droga - za niewiele więcej można było mieć Civica i analogicznie jest w Volvo: XC40 i za moment XC60.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RoadRunner napisał:

Pierwsze wrażenie po obejrzeniu XC 40 - wow !

Zacząłem konfigurować tak aby wyposażenie było takie jak w XV. W momencie przekroczenia 200k odpuściłem. 

Dlatego napisałem - jeśli zaakceptujemy cenę to auto naprawdę zacne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne forum to i oficjalny film.

 

Ps.ten samochód po nagraniu zostanie podstawiony do testów dziennikarskich.

A całkiem serio to gdy kupiłem mój pierwszy terenowy samochód to było w okolicy Wielkanocy.Ludzie stali w kolejkach na myjnię a ja pojechałem go utaplać w błotku.

Edytowane przez Boryster
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Snuff napisał:

Pertyn o skodzie karoq 1.5 TSI i 1.0TSI ale bardzo dużo mówi o XV :D  (pierwsza połowa filmu i gdzieś od 26min. na koniec)

 

O XV dalej bardzo pozytywnie :)  

 

A skoda jak to skoda, wiadomo że jest the best :D Ale ceny mają teraz z kosmosu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukson napisał:

Chyba dobrze było umyte i wywoskowane XV :D

Zapewne :)

Diametralnie  różne opinie Pana Pertyna na temat Imprezy i XV. Może po tym jak na swoim FB porównał społeczność forum Subaru do dresiarzy i kiboli, któryś z Was wpadł do niego z wizyta? 

Zebym nie został pozwany - to żart :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Może po tym jak na swoim FB porównał społeczność forum Subaru do dresiarzy i kiboli, któryś z Was wpadł do niego z wizyta?

Zdecydowanie NIE.

Pozwolę sobie przypomnieć, że wina leżała po naszej stronie ( nieporozumienie, ale jednak ).

Za powyższe przeprosiłem i wyciągnąłem wnioski na przyszłość.

Zwróciłem jednak też uwagę na to, że niezależnie od przyczyn, tak intensywne rozwodzenie się nad tym faktem nie było właściwe.

Pan Pertyński przyznał mi rację i również wyciągnął wnioski.

 

Każdy może popełnić błąd.

Szkoda, że tak mało osób wyciąga z nich wnioski...

 

Tym bardziej .... szacunek.

Oraz zachęta, aby filmik oglądać i komentować :)

 

Pozdrowienia

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Zdecydowanie NIE.

Pozwolę sobie przypomnieć, że wina leżała po naszej stronie ( nieporozumienie, ale jednak ).

Za powyższe przeprosiłem i wyciągnąłem wnioski na przyszłość.

Zwróciłem jednak też uwagę na to, że niezależnie od przyczyn, tak intensywne rozwodzenie się nad tym faktem nie było właściwe.

Pan Pertyński przyznał mi rację i również wyciągnął wnioski.

 

Każdy może popełnić błąd.

Szkoda, że tak mało osób wyciąga z nich wnioski...

 

Tym bardziej .... szacunek.

Oraz zachęta, aby filmik oglądać i komentować :)

 

Pozdrowienia

 

 

No nie... nie myślałem, że Sama Dyrekcja... ;)

A na poważnie - uważam, że istotnie reakcja Pana Pertyna na zabrudzone auto była nadmiernie wyeksponowana. Cieszy natomiast BARDZO fakt, że jednorazowy incydent, po wyjaśnieniu, doprowadził do stosownych wniosków obie strony. Mam nadzieję, że i społeczność TF nie jest oceniana tak, jak to padło na FB Dziennikarza. Miło, że można rozmawiać i nie "betonować" się na swoich stanowiskach. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

Mam nadzieję, że i społeczność TF nie jest oceniana tak, jak to padło na FB Dziennikarza

Kilka komentarzy było ... powiedzmy nadmiernie emocjonalnych.

Ale, jak wspomniałem, porozmawialiśmy ( znamy się od lat) i wyjaśniliśmy różne aspekty sprawy.

Podobnie jak niektóre komentarze były ... takie sobie, tak i sugestia odnośnie TF nie była obiektywna.

To wszystko jednak przeszłość (j.w.). 

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Miło, że można rozmawiać i nie "betonować" się na swoich stanowiskach.

Zgadzam się w pełni. Trochę szkoda, że w dzisiejszych czasach tak mało ludzi ze sobą normalnie rozmawia ...

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, AGATAJck napisał:

od tygodnia jestem szczesliwa posiadaczką nowego Xv chetnie odpowiem na Wasze pytania

 

Przede wszystkim życzenia, żeby ten stan trwał jak najdłużej.Zadowolenia z samochodu.Mialbym pytanie ale mógłbym zostać posądzony o ..........izm.Ale co tam kto nie ryzykuje...

 

Jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym możesz podpowiedzieć, czy bagażnik jest duży. Bo są tacy co wielkość zauważyli dopiero pakując się na wakacje. :biglol:

 

Ja mam pytanie o skrzynie biegów. Ile ma przełożeń jak się jedzie w trybie D? :OO:

Edytowane przez Sebastian.R
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor - srebrny

majpierw miałam dużo wątpliwości - plastik nadkola ale teraz mi się bardzo podoba - jednak kontrast tych plastików z czarnym lub grafitowym lakierem dużo gorzej się prezentuje

 

bagaznik- to auto kupione jest jako drugie w rodzinie - dla mnie - dojazdowe wiec nie rozczarowuje minie wielkość bagażnika ale myśle ze z trumna na dachu dało by radę i ja wakacje

 

hmmm jeśli chodzi o jazdę w trybie D

nie jest to Forester XT z 240km

ale na prawdę daje radę - na autostradzie przycisnąć tez się da - nie muszę „wchodzić w szybę” przy wyprzedzaniu ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,nie było mnie dłuższą chwilę na forum...bo się m. inn. szwędałem "klocem" tu i ówdzie,ostatnio bezstresowo wczołgał się na szczyt Szeskiej Góry na Mazurach.Przez tydzień brykałem nim po wątpliwych szutrach,śnieżnej breji na drodze,dzikich ostępach Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Puszczy Romnickiej(nad Błędzianką), w ok.Suwałk,Jeleniewa,Turtula,Hańczy,Becejł,Wiżajn,Żytkiejm,Dubeninek,Stańczyków(słynne mosty),Gołdapi,Kowali Oleckich.XV jest świetnym kompanem w takich podróżach :)

IMG_20180203_114316.jpg

IMG_20180203_114218.jpg

DSC_9456.JPG

DSC_9467.JPG

DSC_9477.JPG

DSC_9480.JPG

DSC_9484.JPG

DSC_9491.JPG

DSC_9495.JPG

DSC_9496.JPG

DSC_9503.JPG

DSC_9508.JPG

DSC_9446.JPG

DSC_9433.JPG

IMG_20180203_102616.jpg

IMG_20180203_104430.jpg

IMG_20180203_102301.jpg

IMG_20180203_102320.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie xv w kategoriach komfortu ,wyciszenia {szczegolnie na trasie} i zawieszenia{ czy jest twarde, czy z tych bardziej miekko ustawionych, jak wybiera  nierownosci asfaltu, czy je  filtruje, czy tez czuc uderzenie po tylku itp.Chodzi mi bardziej o jazde po drogach utwardzonych,nie zas terenowych.Z calej gamy Subaru jak mozna takiego xv pozycjonowac wzgledem forestera 2.0 NA,forka xt, levorga i imprezy oraz outbacka, ciekawi mnie ranking tych aut pod katem komfortu zawieszenia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o komfort to uwazam,ze jest on niezly.Miejsca jest wystarczajaco patrzac na gabaryty samochodu.Bagaznik nie nalezy do mikroskopijnych.Auto w wersji exclusive jest porzadnie dopasione i ma duzo gadzetow umilajacych spedzanie w nim czasu.Schowkow pod dostatkiem,wszystko jest dobrze poukladane i przemyslane.

Wyciszenie jak juz pisalem wczesniej to najwieksza bolaczka tego modelu.Dla mnie na trase to jest straszna kicha.Powyzej 110km/h zaczynam miec wrazenie,ze jade wanna na kolach.Nie chodzi o sam silnik bo tu jest naprawde ok,ale szum wiatru i kol przenosi sie do

kabiny w duuzym stopniu.

Co do zawieszenia to na pewno nie jest ono miekkie.Okreslilbym je jako sprezyste.Bardzo fajnie wybiera nierownosci i przy tym dobrze zachowuje sie podczas szybszej jazdy.Udany kompromis.Jedyna wada w tym zakresie-na spiacych policjantach tyl podkakuje jak pileczka ping pongowa.Troche to przypomina jazde niedociazonym dostawczakiem.Jezeli chodzi o roznice miedzy xv,a foresterem to moge powiedziec,ze forek jest na pewno bardziej przestronny, duzo

lepiej wyciszony i odnoszac sie do xv to

zawieszenie w wiekszym stopniu jest nastawione w strone komfortu.Prowadzac forka czuc wieksza mase i to,ze nie jest to samochod do atakowania zakretow.Xv rowniez nie,ale pozwala w tym zakresie na wiecej.

Pozostaje kwestia silnika.W xv 2.0i to takie niezbedne minimum.Foresterem jezdzilem duzo,ale z klekotem pod maska i uwazam,ze to niezle rozwiazanie (nie patrzac na trwalosc wzgledem benzyny).Obawiam sie,ze forek z silnikiem 2.0i to zbyt slabe polaczenie.

Porownuje xv 16’ do forestera 15’.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując xv’18 do forestera ‚15 wyglada to już dużo lepiej - na policjancie - płynny przejazd bez podskakiwania 

 

Jesli chodzi o wyciszenie - chyba dużo poprawione zostało w tej kwestii - codziennie wiozę dziecko do szkoły obwodnica - przy 120-140 radio słychać - nie rozkręcone zbytnio

 

w pierwszej chwili szokują te wszystkie usprawnienia, istna dyskoteka - ale z biegiem czasu zaczynam się oswajać i doceniać - szczególnie właśnie w trasie

 

bagaznik zmierzę wieczorkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzejek napisał:

Jak oceniacie xv w kategoriach komfortu ,wyciszenia {szczegolnie na trasie} i zawieszenia{ czy jest twarde, czy z tych bardziej miekko ustawionych, jak wybiera  nierownosci asfaltu, czy je  filtruje, czy tez czuc uderzenie po tylku itp.Chodzi mi bardziej o jazde po drogach utwardzonych,nie zas terenowych.Z calej gamy Subaru jak mozna takiego xv pozycjonowac wzgledem forestera 2.0 NA,forka xt, levorga i imprezy oraz outbacka, ciekawi mnie ranking tych aut pod katem komfortu zawieszenia.?

 

Pytasz o nowego, czy poprzedniego XV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...