Skocz do zawartości

Subaru XV [GP+GT] (MY12=>MY17+MY18=>MY22)


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie - MAM GO WRESZCIE !!! :-) - XV, biała perła, manual, benzyna 2.0, comfort z rocznika 2014! Jest super! :-)

 

Minusów znalazłem tylko pięć:

 

1.system start-stop - którego mi nikt w serwisie na stałe nie chciał wyłączyć i musze to robić sam za każdym odpaleniem auta...;

2.czujniki ciśnienia powietrza w kołach - chory koszt, bezsensowny dodatkowy wydatek (np. na koła zimowe);

3.ksenony - zbytek łaski - bynajmniej dla mnie - jeżdżę 99% w dzień...

4.wykładzina bagażnika - nie jest do niczego przyczepiona, nie ma zawiasów - przy rozłożonych siedzeniach lata luzem po całym aucie...

5.brak koła zapasowego - musiałem sobie dokupić dojazdówkę - co za głupia moda z tymi sprayami...

 

Reszta same plusy! :-)

 

Autko kupiłem w Częstochowie - w Łodzi nie mieli już żadnej sztuki z zeszłego roku... Do domu nie dojechałem - wspomogłem się lawetą :-) ... Auto długo stało - padł ponoć akumulator (po postoju w trasie - już auta nie uruchomiłem - nie odpalił, skasowały się nastawienia zegarka. itp... - choć w Częstochowie zarzekali się że akumulator naładowali). Mam nadzieję że to jednorazowy "wybryk" tego potworka... :-) Za to przetestowałem ISR - działa jak należy! ;-)

 

Do autka dokupiłem boczne "listwy" ozdobne (z wersji limitowanej - w gazetce Plejady jest to na wersjach "ekspedycyjnych" - takie szerokie pasy nalepiane na dół obu bocznych drzwi z wyciętym logo XV - fajnie to wygląda)... Dodałem tez owiewki HEKO i listwę ochronną na górę tylnego zderzaka - względy praktyczne... Dywaniki i mata gumowa bagażnika oraz opony zimowe Pirelli były "w cenie".

 

O użytkowaniu jeszcze niewiele mogę napisać - zrobiłem nim od piątku dopiero około 300km... Za jakiś czas podzielę się szczegółową opinią...

 

Spalanie: na autostradzie przy 120-130km/h spalanie średnie wyszło 7,8l benzyny 95, dziś po mieście wyszło mi średnio 8,2l... zobaczymy później...

 

A propos ustawień wyświetlacza - mam pytanie a zarazem prośbę - niech mi ktoś "łopatologicznie" napisze jak mam sobie skasować na wyświetlaczach (wszystkie kolejne okna) średnie spalanie kilkudniowe - krok po kroku - bo ja tego nie potrafię! Autko cały czas mi wyświetla takie jakby średnie spalanie od momentu kiedy do niego wsiadłem po zakupie (czyli z kilku dni) - a ja chciałbym aby wyświetlane było średnie spalanie - takie: "od kolejnego odpalenia do zgaszenia auta"... Gdzie to ustawić? Aby podejrzeć spalanie po danej wycieczce - musze zgasić auto i poczekać aż wyświetlacz "podsumuje ostatnią wycieczkę" - ale po odpaleniu znów mam "starą" średnią z kilku dni... :-(

 

Będę wdzięczny za poradę w tym zakresie - jasno napisaną :-) !

 

Fotką "pochwalę" się niebawem!

 

Pozdrawiam i czekam z nadzieją na info w sprawie ustawień wyświetlacza...

 

heja!

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gartuluje białasa ( mam identyczna wersje i kolor jak ty) Jak kasujesz licznik A i B ( tam gdzie zegary) to automatycznie liczy Ci srednie spalanie z dystansu A lub B ( przynajmniej tak mi sie wydaje ja przestałem to kasowac bo wiem juz mniej wiecej ile mi spala)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Gratuluję :) Jeśli chodzi o kasowanie to najlepiej wcisnąć przełącznik przy zegarach -TRIP - wtedy automatycznie będzie liczył spalanie od ostatniego startu . Masz taką wersję jak ja -tylko mój jest z rocznika 2012 kupiony w 2013 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do gratulacji. Świetnie wygląda w tym kolorze z tymi listwami. Do swojego też dołożyłem nakładkę na tylny zderzak oraz oryginalne chlapacze, które nie psują wyglądu, bo są jakby przedłużeniem tych czarnych nadkoli. Życzę wiele satysfakcji z jazdy. Reality, a czy akumulator trzyma pojemność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - bardzo dziękuję za pozytywne opinie! To miłe! :-)

 

FanSub: co do akumulatora - mam nadzieję, że akumulatorek trzyma po tym ostatnim "zdarzeniu" swoją moc... - dopiero drugi dzień po tej wpadce jeżdżę więc się okaże... :-) A czy u Ciebie jest z tym jakiś kłopot? Czy te chlapacze bardzo zmniejszają prześwit - tez o nich myślałem (mógłbyś załączyć fotkę chlapaczy na tył i przód?) - bo już widzę że podczas deszczu strasznie brudzi się tylna szyba w czasie jazdy...

Meci i Karas: dzięki za pomoc - rozumiem że mówiąc "przełącznik przy zegarach" chodzi Wam o te dwa wystające patyczki przy licznikach...? (bo typowych przełączników takich jakie miałem obok licznika w VW to tu nie ma...) - dziś się tym pobawię...;

Mechanik, Christoph, Karas, Meci, FanSub: dzięki za gratulki - też się cieszę - choć widzę że biały jest najbardziej popularnym kolorem dla XV (ja miałem tylko wybór między białym (Częstochowa, Kraków) i czarnym (Jelenia Góra, Kraków) z rocznika 2014...) - u mnie w Pabianicach jeździ oprócz mojego jeszcze jeden biały i jeden ciemno niebieski, a w Łodzi widziałem pomarańczowy, czarny, biały i grafitowy... Nadal jest ich mało...

 

W Częstochowie powiedzieli mi że wyprzedają "resztki" bo jest w Rosji, Australii i w USA taki popyt na XV, że w Polsce (i w Europie) dopiero w październiku "spłyną" nowe sztuki które klienci zamawiać będą od kwietnia 2015 r. (fabryka Subaru ponoć nie nadąża z produkcją głównie modelu XV i nowego Outbacka)...

 

Pozdrawiam - reality

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przemekka: Dzięki! :-) Naklejki jeszcze nie mam, aczkolwiek będzie na pewno niebawem zdobić moje lusterko... :-) Czekam też na te dyskretne nalepiane symbole od dealera - taki okrągły "my first Subaru" i 4 mniejsze "hobby" - tam będzie m.in. łapka "Siemanko"... Jak przyjdą pocztą - to "przyczepię" wszystko naraz! :-) . Poza tym teraz w Łodzi od trzech dni leje deszcz, więc szkoda świnki na brudny lakier nalepiać... Moja żona nawet stwierdziła że "to takie deszczowe auto jest" - ile razy gdzieś nim jadę - tyle razy zaczyna padać... :-)

heja!

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o kasowanie to najlepiej wcisnąć przełącznik przy zegarach -TRIP - wtedy automatycznie będzie liczył spalanie od ostatniego startu
 

 

będzie liczył spalanie od momentu skasowania

 

 

 

 

dzięki za pomoc - rozumiem że mówiąc "przełącznik przy zegarach" chodzi Wam o te dwa wystające patyczki przy licznikach...?
 

 

tak, ten po lewej stronie

 

spalanie od momentu odpalenia auta można podglądać na wyświetlaczu centralnym (jedno z ustawień "okna potrójnego") i/lub jako podsumowanie po zgaszeniu silnika (wtedy wyświetla się na parę sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketivv: big thnx! pełna jasność sytuacji! :-) Centralny wyświetlacz już rozkminiłem - chodziło mi właśnie o te "patyczki" - jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc (bo na studiowanie 600 stron instrukcji na razie nie mam czasu)... :-)

 

może jeszcze ktoś wie co to za funkcja: "odparowanie szyb" - się to chyba nazywa - też można to ustawić na centralnym wyświetlaczu - ale nie widzę zmiany gdy to przestawiam...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może jeszcze ktoś wie co to za funkcja: "odparowanie szyb" - się to chyba nazywa - też można to ustawić na centralnym wyświetlaczu - ale nie widzę zmiany gdy to przestawiam...
 

 

pewności nie mam ale chyba chodzi o długość czasu pracy ogrzewania tylnej szyby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ketivv: dzięki - być może - choć ja różnicy nie widzę... :-)

 

witaj spawalniczy: dzięki! fakt - trochę się naczekałem, ale biorąc pod uwagę sytuacje rodzinną (a szczególnie tej dalszej rodziny się nie wybiera) to i tak poszło szybko! :-) ważne że jest!

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie nadąża z produkcją.....wszystkiego - to niech się przestawią tylko na samochody

Produkuja to co im sie najbardziej opłaca i na rynki które sa najbardziej dochodowe. Oprócz aut współpracuja z boingiem ( według najnowszych plejad) i robia silniki do kosiarek i traktorków ( widziałem ostatnio w ogrodniczym i postanowiłem ze musze miec taka kosiarke - taka kosiarka z s-awd i bokserem to by bylo cos )  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reality, z akumulatorem nie miałem żadnego problemu, tylko zaintrygował mnie fakt, że przy wydawaniu Twojego auta silnik odpalił, zapewne przejechałeś nim kawałek, co przy bardzo dużej mocy alternatora powinno wystarczyć, żeby zakręcił ponownie. Co do chlapaczy, to nie zmniejszają prześwitu, a zdjęcie mogę przesłać, tylko... przyznam ze wstydem -  nie umiem wklejać do postów. Tak doraźnie, to zerknij na zdjęcia chlapaczy na stronie sklepu Subaru. Oczywiście zdjęciechętnie mogę przesłać, choćby na prywatny adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!

 

FanSub: witaj - serwis określił to jako "chwilowy brak napięcia" (trudno nie dać im wiary skoro skasował się np. zegarek) - więc może to nie zupełnie był problem samego akumulatora... nic więcej nie wiem, o szczegóły nie miałem czasu pytać - ważne że teraz autko działa! ;-) ... Widzę że dostałeś od kolegi instrukcję do wklejania fotek - zatem czekam na wklejkę Twoich chlapaczy! :-)
Karas: mam nadzieję że to nie będzie kryptoreklama jeśli podasz gdzie widziałeś kosiarkę z silnikiem Subaru i co to za marka była? :-)

 

pytanko: czy istnieje cos takiego jak "dotarcie" w autach Subaru - chodzi mi o to czy muszę (tak jak zalecał choćby kiedyś WV w przypadku mojego Golfa) przez pierwsze np. 1000km jeździć szczególnie ostrożnie, nie szaleć z obrotami, itp.? Kupując kiedyś VW miałem nawet zalecenie by pojawić się w ASO po 1000km na ponowną wymianę fabrycznego oleju, a tu nie dostałem żadnych zaleceń - ot po prostu widzimy się za rok lub po przebiegu 15000km... Pytam z czystej ciekawości czy macie może inne informację od swoich ASO w tej kwestii?

 

pozdrówki!

 

ps.: hihihi - znów spadł śnieg - jest biało w Łodzi - można wypróbować napędy... :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kosiarki z silnikami Subaru to dla mnie odkrycie. Tyle lat w nieświadomości...

Należałoby jednak odejść od tematu, bo jeszcze chwila, a prześmiewcy zazdroszczący nam naszych aut zaczną porównywać kosiarki z Subaru XV - bo w takim temacie dyskusji się poruszamy. :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...