Jump to content

Trochę dziwne pytanie o sprawdzenie auta...

Maryna
 Share

Recommended Posts

Jak juz wcześniej pisałem przymierzam się do zakupu Forka, i mam dylemat gdzie go sprawdzić czy w podobnież w jednym z lepszych serwisów nie-ASO w Warszawie, tam gdzie właściciel jeździł jest znany i chyba lubiany, czy gdzieś np. w Subaru Koper, gdzie dotychaczasowy właściciel nie pojawiał się nigdy.

Chodzi mi o to by nie było sytuacji w której mechanik mówi do mnie patrząc się na właściciela ".... a tym to się nie należy przejmowac ten typ tak ma będzie ok..." A ja kiwam głową bo za cholerę nie wiem czy tak ma, czy nie. Chodzi mi o obiektywizm i idącą za tym lojalność wobec starego kienta, który w tej chwili serwisuje tam swoje auta, względem niepewnego, może nowego klienta bo w sumie serwis bym tam też robił.

Sorry jeżeli ktoś (w serwisie) się obrazi, ale jak czytam jakie wałki robią ludzie w serwisach to autentycznie szlag mnie trafia. Pochłaniam wiedzę o Forku w dużych ilościach, ale wszystkiego nie ogarnę.

Cena w ASO i w nie-ASO jest taka sama za sprawdzenie.

Pozdrawiam

Rzeczywiście dziwne,

Odpowiedź jest oczywista, zwłaszcza po ostatnim zdaniu.

Osobiście nigdy nie korzystałam z innego warsztatu niż ASO.

ASO ma więcej do stracenia w przypadku skarg na niekompetencje jego mechaników.

A Pan zrobi jak uważa ...

Pozdrawiam, :wink:

jeśli masz dylemat, to pozostaje Ci wybrać inny punkt serwisowy niż ten, w którym auto było serwisowane.

w tym nie-ASO możesz po prostu zapytać o swojego wybranka, a sprawdzić go gdzie indziej.

wtedy będziesz spać spokojnie.

Jak juz wcześniej pisałem przymierzam się do zakupu Forka, i mam dylemat gdzie go sprawdzić czy w podobnież w jednym z lepszych serwisów nie-ASO w Warszawie, tam gdzie właściciel jeździł jest znany i chyba lubiany, czy gdzieś np. w Subaru Koper, gdzie dotychaczasowy właściciel nie pojawiał się nigdy.

Chyba nie mówisz o Grzegorzu z Jutrzenki , ktory istotnie kupił u mnie nowe auto....aaaaaa pojawia sie regularnie , powiedziałbym max co dwa dni....... :mrgreen: Oczywiscie w innych sprawach....... :wink:

ps. jeżeli chodzi o inne nie-aso to problem w tym , ze doswiadczenia , materiałów i wiadomosci jak na lekarstwo ( mówie o dieslu :idea: )

Oczywiscie to Twój wybor bo to potem bedzie to Twój samochód.....Ale czasami jak spojrze na plac to zawsze jakiś z tablicami z 4 cos tam....tylko co oni u mnie robią :?: ...bedzie okazja to zapytam..... :mrgreen:

Chodzi mi o to by nie było sytuacji w której mechanik mówi do mnie patrząc się na właściciela ".... a tym to się nie należy przejmowac ten typ tak ma będzie ok..." A ja kiwam głową bo za cholerę nie wiem czy tak ma, czy nie. Chodzi mi o obiektywizm i idącą za tym lojalność wobec starego kienta, który w tej chwili serwisuje tam swoje auta, względem niepewnego, może nowego klienta bo w sumie serwis bym tam też robił.

Sorry jeżeli ktoś (w serwisie) się obrazi, ale jak czytam jakie wałki robią ludzie w serwisach to autentycznie szlag mnie trafia. Pochłaniam wiedzę o Forku w dużych ilościach, ale wszystkiego nie ogarnę.

Cena w ASO i w nie-ASO jest taka sama za sprawdzenie.

Pozdrawiam

Rób jak mówi subru i jedź do serwisu, który nie zna auta.

Choć z mojego doświadczenia wynika, że nic nie zastąpi twojego ucha, oka i tego co masz pomiędzy nimi :-D

Wiem, bo przerabiałem to co Ty pół roku temu.

Chyba nie mówisz o Grzegorzu z Jutrzenki , ktory istotnie kupił u mnie nowe auto....aaaaaa pojawia sie regularnie , powiedziałbym max co dwa dni....... Oczywiscie w innych sprawach.......

8) no to pojechałeś Macierewiczem i wszytsko jasne

Mało jest serwisów dobrze ogarniających Subaru a biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że chyba ten Forek ma kosztować dużo a przegląd chyba 200-300 pln to dla świętego spokoju bym sobie zrobił dwa przeglądy - nie żartuję. Koszty napraw są spore a pewność (choćby względna) jest bezcenna. :)