Jump to content

Działanie airbag-a bez zapiętych pasów?

huzar105
 Share

Recommended Posts

Witam

Rozmawiając na innym forum na temat bezpieczeństwa i zeszło na poduszki. Jedna z udzielających się osób napisała, że pracuje w serwisie jako mechanik i właśnie otrzymali subaru, w którym bez zapiętych pasów wybuchły poduszki (z powodu wypadku). Jest to w miarę nowe subaru (już nie sedan) i tu właśnie powstaje moje pytanie. Czy jest możliwe aby poduszka wypaliła bez zapiętych pasów? Z mojej teoretycznej jak i praktycznej wiedzy wynika, że nie ma takiej możliwości.

Proszę o w miarę sensowną odpowiedź :)

Dodam jeszcze, że osoba ta swoją teorie podtrzymuje ze względu na to, że ładunki pirotechniczne w pasach na ciągły pas tak, że cyt: " plastik się połamał".

I teraz nasuwa się jeszcze kolejne pytanie, czy napinacze zadziałają jak pasy nie są zapięte?

Pozdrawiam.

• 2 weeks later...
w aktualnych modelach Subaru

Jak było w poprzednich modelach?

Czy wybuch poduszki przy braku zapiętych pasów nie powoduje większych obrażeń niż brak poduszki(tak słyszałem)? Ekonomicznie to też trochę zwiększa koszty naprawy po wypadku, ale to problem ubezpieczyciela :)

Czy wybuch poduszki przy braku zapiętych pasów nie powoduje większych obrażeń niż brak poduszki(tak słyszałem)?

przy czołówce najpierw polecisz do przodu a potem, wybuch poduszek wbije Cię w fotel, więc nie jest to za dobry pomysł

W imprezie hawk 2007r. którą kupiłem po nie wielkim strzale przodem ,odpalone były dwie poduszki ,pasażer na 100% nie miał zapiętych pasów(jeżeli tam siedział),bo pas z jego strony był wystrzelony w pozycji zwiniętej.