Jump to content

Tylne pasy bezpieczeństwa i zatrzaski - kłopoty !

Machoń
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałem pojechać do szpitala po żone i małą dzidzie - po porodzie.

Pomyślałem że na "sucho" w garażu przetestuje jak zamontować gondole na tylnych siedzeniach. Na necie jest ogólny filmik jak pasy ułożyć na gondoli.

W moim forku MY'07 z podsufitki z części bagażowej wychodzi pas bezpieczeństwa z dwoma końcówkami : jedna standardowa druga ciut mniejsza. Zapiąłem tą normalną w normalny zatrzask ( ten z dużym czerwonym przyciskiem PRESS) i przeciągnąłem tą małą końcówkę do małego czarnego zatrzasku z takim malutkim prostokątnym okienkiem na obudowie. Ładnie to kliknęło i koniec !!! Nie ma żadnego przycisku jak to zwolnić !!! Cały czas mam pas wpięty !!! :cry:

Proszę bardzo kogoś o pilną pomoc jak mogę zwolnić ten pas z podsufitki !!!!! Nie mam jak jechchać po dzieciaka !! :cry:

Z góry dzięki !!!

Witam,

Chciałem pojechać do szpitala po żone i małą dzidzie - po porodzie.

Pomyślałem że na "sucho" w garażu przetestuje jak zamontować gondole na tylnych siedzeniach. Na necie jest ogólny filmik jak pasy ułożyć na gondoli.

W moim forku MY'07 z podsufitki z części bagażowej wychodzi pas bezpieczeństwa z dwoma końcówkami : jedna standardowa druga ciut mniejsza. Zapiąłem tą normalną w normalny zatrzask ( ten z dużym czerwonym przyciskiem PRESS) i przeciągnąłem tą małą końcówkę do małego czarnego zatrzasku z takim malutkim prostokątnym okienkiem na obudowie. Ładnie to kliknęło i koniec !!! Nie ma żadnego przycisku jak to zwolnić !!! Cały czas mam pas wpięty !!! :cry:

Proszę bardzo kogoś o pilną pomoc jak mogę zwolnić ten pas z podsufitki !!!!! Nie mam jak jechchać po dzieciaka !! :cry:

Z góry dzięki !!!

Przycisk jest we wgłębieniu, z boku mniejszego zatrzasku. Naciśniesz go kluczykiem.

Panowie Wielkie Dzięki !!!!

So What! królu złoty uratowałeś mi córcie !!! :mrgreen: Zaraz Ci to pomuka wystawie !! Właśnie wróciłem z garażu i jest tak jak pisałeś ! A ja głupi z nerwów mało pasa nie urwałem !!! Tak się zestresowałem że hej... :mrgreen:

grizus, jest dokładnie jak na Twojej fotce :twisted:

Chłopaki .... fenkju !!!

Ide gondole zaraz zainstalować :mrgreen:

Niestety przyznanie pomuka zadziałało tylko dla grizusa , jak klikam "+" dla So What! to pojawia sie cytowany mój pierwszy post.... trudno.... :( ale przesyłam pozdrowienia :twisted::mrgreen:

So What! królu złoty uratowałeś mi córcie !!!

:shock: Ten przycisk nie służy do odpinania pasów, jak ktoś jest nimi przypięty, lecz do "demontażu" środkowego pasa, celem umieszczenia pasa w podsufitce. Z tyłu powinieneś mieć trzy normalne zatrzaski do wpięcia sprzączki od pasów. Może jeden się "schował" pomiędzy oparcie, a siedzisko tylnej kanapy.

-- 22 wrz 2011, o 21:27 --

Machoń, co z pomukiem :mrgreen:

• Upvote 1

Machoń, co z pomukiem

się robi :mrgreen:

Zmiana planów. Dopiero jutro jade po dziewczyny, więc gondole wieczorem będe testował. Myślę, że już bez nerwów. Czy ktoś w ogóle zapianał ją w subaraku ? Zobacze jak mi to wyjdzie... z tym dziwnym środkowym pasem :mrgreen: