Jump to content

Pytanie o silniczek regulacji wysokości świateł


mkowalczuk
 Share

Recommended Posts

Podczas zmiany żarówki w reflektorze zauważyłem, że przy włączonych światłach mijania (czyli przy włączonym zapłonie) silniczek regulacji wysokości świateł cały czas pracuje - wydaje dźwięki jakby delikatnie zmieniał ustawienie raz w jedną, raz w drugą stronę. Czy to normalne? Samochód oczywiście stał w miejscu i nikt nie kręcił pokrętłem regulacji wysokości świateł. ;) Legacy z 2006, więc bez ksenonów.

Link to comment
Share on other sites

ja mam 2005 i chyba tak nie jest....silniczek działa tylko jak zmienia się ustawienie. A generalnie regulacja Ci działa ?

Może coś blokuje mechanicznie i silniczek nie jest w stanie zmienić ustawienia.Trzeba dobrze "oblukać" lampę pod względem mechanicznym. Dostaje sygnał napięciowy a zmiana nie może być dokonana przez blokadę mechaniczną. Wówczas silnik cały czas kręci. Inna teoria jest taka, że uszkodzeniu uległy , "starły" się ząbki potencjometru w silniczku. Sprawdź czy tak samo zachowuje się na innych ustawieniach od 1 do 4 czy tam 5. No chyba, że regulacja działa, wówczas ta teoria pada 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...