Skocz do zawartości

Pytanie o silniczek regulacji wysokości świateł


mkowalczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas zmiany żarówki w reflektorze zauważyłem, że przy włączonych światłach mijania (czyli przy włączonym zapłonie) silniczek regulacji wysokości świateł cały czas pracuje - wydaje dźwięki jakby delikatnie zmieniał ustawienie raz w jedną, raz w drugą stronę. Czy to normalne? Samochód oczywiście stał w miejscu i nikt nie kręcił pokrętłem regulacji wysokości świateł. ;) Legacy z 2006, więc bez ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2005 i chyba tak nie jest....silniczek działa tylko jak zmienia się ustawienie. A generalnie regulacja Ci działa ?

Może coś blokuje mechanicznie i silniczek nie jest w stanie zmienić ustawienia.Trzeba dobrze "oblukać" lampę pod względem mechanicznym. Dostaje sygnał napięciowy a zmiana nie może być dokonana przez blokadę mechaniczną. Wówczas silnik cały czas kręci. Inna teoria jest taka, że uszkodzeniu uległy , "starły" się ząbki potencjometru w silniczku. Sprawdź czy tak samo zachowuje się na innych ustawieniach od 1 do 4 czy tam 5. No chyba, że regulacja działa, wówczas ta teoria pada 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...