Skocz do zawartości

Bandaż termiczny na kolektor wydechowy


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałem zadać kilka pytań na temat bandaża termicznego:

1. Jak założyć owy bandaż na kolektor wydechowy?

2. Czy ktoś ma z tym doświadczenia? Lepiej zdejmować kolektor, czy można zakładać bez demontażu?

3. Owinąć cały kolektor, część kolektora czy kolektor i coś jeszcze? :mrgreen:

4. Coś powinienem wiedzieć, a (zapewne) nie wiem na temat działania owego bandaża?

5. Czy brak osłon na kolektorze mógł spowodować przyśpieszone zużycie (np. sparcenie gumek) maglownicy?

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI ostatnio bandażował Szuwara, to może Ci podpowie.

 

5. Czy brak osłon na kolektorze mógł spowodować przyśpieszone zużycie (np. sparcenie gumek) maglownicy?

 

Wątpię :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze to chyba kupić dobry produkt, jakąś miedzianą taśmę do wydechów albo grafitową . No i powinieneś wiedzieć ze owija się na mokro- nie chodzi by było łatwiej ale wygodniej i bezpieczniej dla zdrowia. Jak ci wata szklana wejdzie w oczy i nawet jajka to będziesz wiedział o czym mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dalej od głowicy owiniesz kolektory tym bardziej odprowadzisz ciepło z silnika poprzez układ wydechowy.Po owinięciu układu np.aż do katalizatora pamiętaj o tym żeby zabezpieczyć taśmę przed poluzowaniem lub odwinięciem taśmą miedziana lub wystarczy po prostu drut miedziany.Niektórzy stosują technikę "spreyowania" taśmy jakimś lakierem w celu uniknięcia wsiąkania w nią ewentualnych wycieków oleju.Co do braku osłon to na pewno wzrośnie temperatura w komorze silnika a czy gumki są podatne na szybsze zużycie to tego już Ci nie powiem,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam odnowie temat bo jest prawie 2015r i troszke sie w materiałach pozmieniało 

i teraz mój kłopot mam  plan owinac wszystko az do turbo tylko czym???? :rolleyes:   chce zrobic to sam raz a dobrze ;)  ;) 

wiec potrzebne tasmy???? pytanie jaka jest dobra i jaka długosc wystarczy???

na turbo planuje kocyk ;)  tez mile widzane podpowiedzi napewno przerabialiście temat i macie wiedze jak to odpowiednio zrobic i nie spaprać

dzieki z góry za dobre rady linki moga tez byc na Pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie odpalanie promu kosmicznego ;) . Taśmę kupujesz w firmie typu "termoizolacje przemysłowe" i płacisz grosze, albo zastawiasz nerkę i bierzesz Thermo-tec czy jakieś takie inne. Długość zależy od tego jaki masz wydech i jak daleko chcesz owijać. Generalnie - im dalej tym lepiej. Spaprać się za wiele nie da. Upewnij się tylko, że nie masz wycieków oleju którymi ten bandaż może nasiąknąć, albo, że masz odpowiednio dużą gaśnicę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat.

Jaki bandaż polecacie?

Obecny, montowany przez poprzedniego właściciela, pod wpływem temperatury zaczął się rozpadać. Rwie się w palcach niczym spalony papier.

Czytałem coś o bandażach aluminiowych, w które nie wsiąka olej z ewentualnych wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaż tak ma,nie jest wieczny,jest bardzo podatny na czynniki zewnętrzne atmo. i mechaniczne.Kup taki na jaki pozwala ci kieszeń. Podczas zakładania namocz obficie bandaż w wodzie i używaj rękawiczek (gumowe twarde), gęstość zawijania a co za tym idzie długość bandaża również zależy od twojej kieszeni :) . Nie zostawiaj odsłoniętego wydechu bo to mija się z celem,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Moje osłony termiczne na kolektorze i reszcie wydechu biorą udział w teleturnieju "Jaka to melodia". Nie znoszę tego, więc chciałbym się ich pozbyć i zastosować Nimbusa. Znalazłem go tu: http://re5pect.pl/bariera-termiczna-30-30-cm-2-warstwowa.html Pytanie ile tego potrzebuję, szczególnie na kolektor ?  Dostępne rozmiary to: 30x30, 30x60, 60x60  i 60x120 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...