Jump to content

Zawór upustowy podłączenie wężyków

bigu00
 Share

Recommended Posts

Witam, założyłem seryjny zawór upustowy prawdopodobnie z forestera do swojego gt `99, z zaworu wychodzą dwa króćce, pierwszy na końcu zaworu idzie w kolektor, pytanie jest gdzie podłączyć ten drugi, z tego co znalazłem to chyba powinien iść w rurę przed turbiną ale chcem sie jeszcze upewnić dlatego proszę o pomoc ;)

A i drugie pytanko jak fachowcy subaru:) sprawdzają szczelność dolotu, bo mam problem jak turbina napompuje powyżej ok.0,5 bar słysze jak gdzieś powietrze ucieka. Myślałem zeby zatkać wydech i wpiąć kompresor w kolektor, wypali to jak myślicie?:)

ja szczelność dolotu u siebie sprawdzałem tak: wyjmujesz zawór upustowy dorabiasz sobie przejściówke, korek, lub cos innego i pompujesz do interkulera, jak jest dziura to bedzie syczec, u mnie sie sprawdzało, ważne: ustaw sobie na kompresorze ok 1bara max na wyjściu bo inaczej cos ci rozerwie i wtedy to napewno bedzie nieszczelność.

ja szczelność dolotu u siebie sprawdzałem tak: wyjmujesz zawór upustowy dorabiasz sobie przejściówke, korek, lub cos innego i pompujesz do interkulera, jak jest dziura to bedzie syczec, u mnie sie sprawdzało, ważne: ustaw sobie na kompresorze ok 1bara max na wyjściu bo inaczej cos ci rozerwie i wtedy to napewno bedzie nieszczelność.

spoko, tak zrobie tylko założe poprostu blow offa starego, powinien utrzymać 1 bar, myślałem ze to właśnie on puszcza dlatego zamieniłem na seryjny zawór a tu dalej dupa:P

Podobnie. Moim zdaniem o jeden króciuc za dużo :mrgreen:

Ale skoro już jest trzeba mu znaleźć jakiś otwór, co będzie tak sam sterczał;) Zatkać też chyba nibardzo:) Tyle wiem że jak się w niego dmuchnie to zawór sie otwiera.