Skocz do zawartości

Zakup forestera pierwszej generacji


LukaszK84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum, przymierzam się do zakupu forestera pierwszej generacji z wolnossącym sinikiem 2.0. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu auta 4x4? Do tej pory miałem jedynie doświadczenia z autami napędzanymi na jedną ośkę, ale ponieważ w planach jest budowa domu poza miastem oraz utrudniony dojazd zimą zapadła decyzja o zakupie forka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wpadnij tu:

 

viewtopic.php?f=1&t=101962&view=unread#unread

 

na chwilkę :D

 

przy zakupie auta mającego 14 czy trochę mniej lat jest bardzo wiele punktów na które wypada zwrócić uwagę, najlepiej jednak dać sprawdzić auto przed zakupem fachowcom, ASO lub zaprzyjaźniony warsztat, albo kupować z kimś, kto zna markę i jej słabe czy może słabsze strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wpadnij tu:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

 

na chwilkę :D

 

przy zakupie auta mającego 14 czy trochę mniej lat jest bardzo wiele punktów na które wypada zwrócić uwagę, najlepiej jednak dać sprawdzić auto przed zakupem fachowcom, ASO lub zaprzyjaźniony warsztat, albo kupować z kimś, kto zna markę i jej słabe czy może słabsze strony

To raz.

A dwa to poszukaj dobrze, takich tematów było kilka ostatnio... wszystko już właściwie zostało powiedziane :wink:

 

Powodzenia w zakupie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Ciągle staram się szukać nowych rzeczy odnośne forka, co i jak. W mojej okolicy niestety brak możliwości zakupu, przeglądając aukcje zauważyłem,że dużo ogłoszeń jest z jeleniej góry np. http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-gx-awd-my99-hubertus-C20516773.html http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-gx-klima-awd-hubertus-C20533012.html

Czyżby ktoś z tamtych okolic specjalizował się w subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym tygodniu kupiłem takiego forka. Moja znajomość marki jest nikła, jednak może w czymś Ci pomogę. Sprawdzałem jak każde inne auto. Dodatkowo starałem się zwrócić uwagę na:

1. Sztywność karoserii. W moim buda i wewnętrzne plastiki nie trzeszczą, gdy wjedzie się jednym kołem na wyższe/niższe miejsce. Podobnie na nierównej drodze;

2. Wg mnie rdza pojawia się najpierw na tylnych nadkolach i błotnikach;

3. Gdy silnik pracuje wewnątrz jest cisza i brak jakichkolwiek drgań również na kierownicy. Drga delikatnie lewarek. Silnik nie szarpie;

4. Od spodu mosty powinny być suche, bez jakichkolwiek wycieków.

Powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też było, użyj szukajki.

 

Już czytałem, ale opinii tyle ilu ludzi

 

 

W minionym tygodniu kupiłem takiego forka. Moja znajomość marki jest nikła, jednak może w czymś Ci pomogę. Sprawdzałem jak każde inne auto. Dodatkowo starałem się zwrócić uwagę na:

1. Sztywność karoserii. W moim buda i wewnętrzne plastiki nie trzeszczą, gdy wjedzie się jednym kołem na wyższe/niższe miejsce. Podobnie na nierównej drodze;

2. Wg mnie rdza pojawia się najpierw na tylnych nadkolach i błotnikach;

3. Gdy silnik pracuje wewnątrz jest cisza i brak jakichkolwiek drgań również na kierownicy. Drga delikatnie lewarek. Silnik nie szarpie;

4. Od spodu mosty powinny być suche, bez jakichkolwiek wycieków.

Powodzenia w zakupie.

 

Dzięki za cenne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że po przejechaniu ok 15-20km można zobaczyć czy wiskoza jest w porządku. U mnie jest już lekko zużyta - gdy się nagrzeje zbyt mocno, spina napędy i przy bardzo wolnej jeździe na skręconych kołach (parkowanie) czuć opory, przeskakiwanie kół.

 

Dodatkowo u mnie po jakichś 2 tygodniach od zakupu objawił się zużyty wysprzęglik, który przy jeździe korku nie wracał - pedał zostawał w podłodze i trzeba było go sobie stopą podnosić. Poza tym sprzęgło działało normalnie. Po ochłodzeniu (wyjechaniu na prostą z korka) objaw ustępował. Wysprzęglik już wymieniony i wsio gra.

 

Oba powyższe objawy mogą zostać nie zauważone przy jeździe próbnej, baa, nawet obecny właściciel może nie być ich świadomy bo tylko w pewnych okolicznościach wychodzą na jaw.

 

Z innych rzeczy które mnie niepokoiły - po nocy forek potrafił szarpać przy ruszaniu (bardzo) - chodziło o sprzęgło. Ponoć subaru tak miewają - trzeba się nauczyć jeździć. Pomaga lekkie przypalenie sprzęgła lub więcej gazu. U mnie jak już tak bywa to przez ok 1 km (kilka startów z zera). Czasem, żeby nie mieć tego objawu rano "rozgrzewam" tarczę zanim ruszę. CO ciekawe, nie zdarzyło mi się to chyba wcale jak byłem ostatnio w górach i w Pradze. Gdy wróciłem do domu, po pierwszej nocy forek rano poszarpał trochę - zapomniałem o tym małym rytuale porannego ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...