Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bezrobocia to faktycznie sa pewne "fluktuacje" i akurat mamy lekką zwyżkę, spowodowana globalnym kryzysem, ale obecne około 13% i tak jest mocno zawyżone - zdziwiłbyś się jak duzo z tych ludzi pracuje na czarno (bo tak woli) i ilu nie chce w ogóle pracować (bo tak im wygodniej).

 

Zapomniałeś o jeszcze milionach imigrantów którzy,nigdy się nie zapisali do pośredniaka wiedząc ,że i tak nic ciekawego tam nie znajdą.

To by zrobiło jakieś 20% do 25% bezrobocia, ale co tam "JEST SUPER JEST SUPER WIĘC O CO CI CHODZI ?" to tylko globalny kryzys który do Polski i tak nie przyszedł bo wiadom że jesteśmy zieloną wyspą, w której są same nieroby i obiboki. Ale ponad to j,ako NARÓD pracujemy najwięcej lub prawie najwięcej godzin tygodniowo w EUROPIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiadam sobie dzisiaj do Mondeo żony zamykam drzwi a szyba w bagażniku ( kombi ) robi BRZDĘK i rozsypuje się w drobny mak :evil: :evil: :evil: brak na polisie ubezpieczenia szyb, z AC się nie opłaca ze względu na utratę zniżek w dwóch samochodach i udział własny 500zł, cały bagażnik w szkle oraz śniegu i jeszcze nie mogę takiej samej znaleźć w dobrych pieniądzach :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto jeździłem z odpiętą odmą na deklu lewej głowicy. I cały czas się zastanawiałem skąd tam tak mokro cały czas się robi od góry. Wczoraj przy latarce mym oczom ukazał się przez przypadek goły kruciec od dekla a wąż od filtra sobie zwisał nie przypięty gdzieś zaplątany. Ciekawe gdzie taka modyfikacja była zrobiona poprzednikowi... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiadam sobie dzisiaj do Mondeo żony zamykam drzwi a szyba w bagażniku ( kombi ) robi BRZDĘK i rozsypuje się w drobny mak :evil: :evil: :evil: brak na polisie ubezpieczenia szyb, z AC się nie opłaca ze względu na utratę zniżek w dwóch samochodach i udział własny 500zł, cały bagażnik w szkle oraz śniegu i jeszcze nie mogę takiej samej znaleźć w dobrych pieniądzach :krecka_dostal:

 

Hmm... Też byłem świadkiem, jak w służbowym mondeo kombi podczas mrozu pękła szyba w tylnej klapie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A forumowicz @Suberet ma jakieś oficjalne powody na "dislike" mojego wpisu kilka postów wyżej. Chętnie by je przeczytał...

Takie rzeczy załatwia się przez PW, ale ci odpowiem, że zwyczajnie mam inne zdanie o naszym bezrobociu i biedzie. Mogiem? ;)

A poza tym, skąd ci się u nas urodziło kilka milionów imigrantów, i jakie oni mają prawo w kwestii korzystania z pośredniaka. :blink:

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A forumowicz @Suberet ma jakieś oficjalne powody na "dislike" mojego wpisu kilka postów wyżej. Chętnie by je przeczytał...

Takie rzeczy załatwia się przez PW, ale ci odpowiem, że zwyczajnie mam inne zdanie o naszym bezrobociu i biedzie. Mogiem? ;)

A poza tym, skąd ci się u nas urodziło kilka milionów imigrantów, i jakie oni mają prawo w kwestii korzystania z pośredniaka. :blink:

 

Swoje zdanie możesz mieć, żyjemy w wolnej "zielonej wyspie", hahaha :biglol: :biglol: :biglol: Co tylko oznacza ,że zyjesz oderwany od prawidziwych realiów rzeczywistości

Dla przykładu podam dzisiejsze dane GUS poziom bezrobocia oficjalny to 13,6% :biglol: :biglol: :biglol:

Dostęp do pośredniaka polskiego może miec każdy obywatel kraju Uni Europejskiej i jest tak od 2005 roku(EDIT:poza wyjątkami w okresach przejściowych), to tylko dobitnie pokazuje w jakich reliach żyjesz.

Kilka milionów imigrantów "urodziło" się stąd że po prostu tylu ludzi wyjechało z kraju a i tak nie wszyscy sie oficjalnie rejestrują w nowo przybyłym kraju i pracują tam na czarno.

Pracowałem w UK, Holandi i Szwecji i czytając tamtejszą prasę polonijną masz doskonały pogląd na to ilu obywateli polski przebywa i pracuje na danym terytorium kraju, mniej lub bardziej legalnie i oficjalnie.

Czuwaj...

 

P.S.

O co do załatwiania "takich spraw" na PW to ja je załatwiam oficjalnie na forum, nie mam nic do ukrycia

"Ale" zostaw w spokoju, bo ale są zawsze dwie...

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad roku pracuję w Niemczech. ilość Polaków w Hamburgu jest wręcz niesamowita. w sklepach czy na ulicy ciągle słyszę naszych... na parkingach pod sklepami czasami jest ze 30% aut na naszych blachach... pewnie gdyby nie "dobrobyt" w kraju nie było by mnie tutaj jak i tych setek czy tysięcy rodaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie jak przestały obowiązywać okresy przejściowe w takich krajach jak Austria i Niemcy liczba imigrantów się tylko powiekszyła a i tak przed tymi okresami przejściowymi pracowało tam x-tysięcy polaków, oczywiście nieleglnych i nigdzie nie zarejstrowanych. Więc pytanie kolegi @Suberet skąd Miliony imigrantów, jest conajmiej śmiesze i żenujące, i pokazuje całkowity brak ogarniania rzeczywistości.

Więc na twoje pytanie

A poza tym, skąd ci się u nas urodziło kilka milionów imigrantów, i jakie oni mają prawo w kwestii korzystania z pośredniaka.
mam nadziej że twoja świadomośc dostała odpowiedź, a jeśli coś dalej nie wiesz lub nie rozumiesz, to przykro mi bardzo.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A forumowicz @Suberet ma jakieś oficjalne powody na "dislike" mojego wpisu kilka postów wyżej. Chętnie by je przeczytał...

Takie rzeczy załatwia się przez PW, ale ci odpowiem, że zwyczajnie mam inne zdanie o naszym bezrobociu i biedzie. Mogiem? ;)

A poza tym, skąd ci się u nas urodziło kilka milionów imigrantów, i jakie oni mają prawo w kwestii korzystania z pośredniaka. :blink:

 

Swoje zdanie możesz mieć, żyjemy w wolnej "zielonej wyspie", hahaha :biglol: :biglol: :biglol: Co tylko oznacza ,że zyjesz oderwany od prawidziwych realiów rzeczywistości

Dla przykładu podam dzisiejsze dane GUS poziom bezrobocia oficjalny to 13,6% :biglol: :biglol: :biglol:

Dostęp do pośredniaka polskiego może miec każdy obywatel kraju Uni Europejskiej i jest tak od 2005 roku(EDIT:poza wyjątkami w okresach przejściowych), to tylko dobitnie pokazuje w jakich reliach żyjesz.

Kilka milionów imigrantów "urodziło" się stąd że po prostu tylu ludzi wyjechało z kraju a i tak nie wszyscy sie oficjalnie rejestrują w nowo przybyłym kraju i pracują tam na czarno.

Pracowałem w UK, Holandi i Szwecji i czytając tamtejszą prasę polonijną masz doskonały pogląd na to ilu obywateli polski przebywa i pracuje na danym terytorium kraju, mniej lub bardziej legalnie i oficjalnie.

Czuwaj...

 

P.S.

O co do załatwiania "takich spraw" na PW to ja je załatwiam oficjalnie na forum, nie mam nic do ukrycia

"Ale" zostaw w spokoju, bo ale są zawsze dwie...

Cóż...., dla mnie "imigrant", to taki, co do nas z zagranicy przyjechał, a ten, co wyjechał z Polski, to "emigrant". Jakoś nie czytam o milionach obywateli krajów Unii szukających u nas pracy. Coś więc namieszałeś w pojęciach.

Mam za granicą dwoje dzieci, a wyjechały nie dlatego, że tu nie było pracy, tylko z chęci przeżycia czegoś nowego, albo po prostu ze zwyczajnej ciekawości świata.

Dobrze znam REALIA (a nie mity propagandowe tej, czy przeciwnej opcji) w Polsce, więc wiem też, że realne bezrobocie jest sporo mniejsze, niż to podają media. To samo dotyczy biedy i bezdomności. Sytuację gospodarczą mamy i tak dużo lepszą niż reszta Europy, ale co to za Polak, co nie pluje na swój kraj? Tu przecież MUSI być gorzej, niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...@muzyk - napastliwość Twoich postów jest irytująca, zadufanie we własnym zdaniu tudzież, więc potraktuj to jako ostrzeżenie przed ostrzeżeniem. Nikt Ci nie dał prawa do stanowienia jednej i obiektywnej "prawdy". W każdej twojej wypowiedzi brakuje " moim zdaniem" a teksty o oderwaniu od rzeczywistości faceta, którego nawet nie znasz to zwyczajnie brak wychowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że układ wzajemnej adoracji dalej kwitnie na forum "moim zdaniem" he he he...

Faceta nie znam to prawda, ale znam jego pojmowanie rzeczywistości po przeczytaniu jego postów.

Nikt Ci nie dał prawa do stanowienia jednej i obiektywnej "prawdy"

Takie prawo daje mi konstytucja do wolej wypowiedzi i nie strasz mnie tutaj ostrzeżeniem przed ostrzeżeniem bo to tylko świadczy o myciu brudnych rąk twoich koleżków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że układ wzajemnej adoracji dalej kwitnie na forum "moim zdaniem" he he he...

Uczysz się. To dobrze.

Mój nieteges - porysowany zderzak w XV i oczywiście nikt nic nie widział, nikt nic nie wie i się nie nazywa (samochód przejechał 300 km i już chlast...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...