Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzyn podniosł kartony z mlekiem i upadł z powodu bólu pleców. Coś jak rwa. Przyjechało pogotowie. 3 dni brania leków, odcina mu czucie w nodze, potem drugiej i częściowo w klatce piersiowej. Skierowanie na neurologie. Karetka nie chce przyjechać. Załatwiamy transportowa. W szpitalu biała opaska bo przytomny i nie krwawi. Rezonansu nie zrobią bo czeka się dwa tyg nawet na oddziale. Po TK lekarka wraca blada jak kreda i robia wszystko łącznie z USG, RTG itp. Pęknięty kręgosłup. W trybie polnym w nocy operacja 6 h. Pobrany wycinek kości dlaczego pękło. Po 2 tyg diagnoza. Szpiczak. 

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartD napisał(a):

Kuzyn podniosł kartony z mlekiem i upadł z powodu bólu pleców. Coś jak rwa. Przyjechało pogotowie. 3 dni brania leków, odcina mu czucie w nodze, potem drugiej i częściowo w klatce piersiowej. Skierowanie na neurologie. Karetka nie chce przyjechać. Załatwiamy transportowa. W szpitalu biała opaska bo przytomny i nie krwawi. Rezonansu nie zrobią bo czeka się dwa tyg nawet na oddziale. Po TK lekarka wraca blada jak kreda i robia wszystko łącznie z USG, RTG itp. Pęknięty kręgosłup. W trybie polnym w nocy operacja 6 h. Pobrany wycinek kości dlaczego pękło. Po 2 tyg diagnoza. Szpiczak. 

Mój Tata ma szpiczaka. Pojechał do Włoch na narty z rodziną i go połamało - myślał że dyskopatia. Po powrocie badania - wyszło że ma na 2-ch kregach guz wielkości mandarynki (szpiczak). Wykryty niemalże w ost. chwili - jeszcze trochę a ścięłoby "zeżarty" krąg i doszło do przerwania rdzenia.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.07.2023 o 17:52, 555marcin napisał(a):

A co tam się stało?

 

W dniu 31.07.2023 o 23:01, BartD napisał(a):


Sadzac po obrazeniach to chyba cos na niego spadło?

Tutaj Niuton trochę wyjaśnia sytuację, chociaż nie wszystko pamięta. Mam nadzieję że dojdzie do siebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Najgorsze i niezrozumiałe jest to, że zostanie osądzony jako niepoczytalny i zamkną go w psycho. Nie wiedzieć po co - czy tylko ja uważam że taki niepoczytalny powinien iść na krzesło?

No może trochę drastycznie - ale po co "to" utrzymywać? wrrrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brr, czytając Wasze skryte marzenia tym bardziej cieszę się, że Ziobro out i nie będzie nadzwyczajnej zmiany kwalifikacji czynu i definicji niepoczytalności. Trynkiewicz na dożywotnim leczeniu nie wzbudza takich emocji. Komenda też powinien był zawisnąć jakieś 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blixten napisał(a):

Zielonej Mili się naoglądałeś

 

Albo z naszego podwórka od mojego "mistrza nad mistrze", Dekalog 5 

 

Co do tematu, to dziś mnie zmroził. Przedwczoraj miałem zajęcia z takimi przedszkolakami. Nie mogę uwierzyć, że można coś takiego zrobić, tak małej bezbronnej osóbce :( 

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy żyć w państwie prawa k.k. nie przewiduje kary krzesła, nabijania na pal i podobnych. Również żałuję, że nie zarżnęli go tym samym nożem w czasie interwencji, byłoby najprościej, sprawiedliwości byłoby zadość. Niemniej skoro przeżył, wolę karę przewidzianą k.k. niż arbitralną wskazaną przez Ziobrę lub następcę. Inaczej każdy z nas jadąc rowerem bez świateł może być skazany za próbę spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gourmet napisał(a):

Jeżeli mamy żyć w państwie prawa k.k. nie przewiduje kary krzesła, nabijania na pal i podobnych. Również żałuję, że nie zarżnęli go tym samym nożem w czasie interwencji, byłoby najprościej, sprawiedliwości byłoby zadość. Niemniej skoro przeżył, wolę karę przewidzianą k.k. niż arbitralną wskazaną przez Ziobrę lub następcę. Inaczej każdy z nas jadąc rowerem bez świateł może być skazany za próbę spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

A może jednak dzisiejszy, coraz bardziej chory i zły świat potrzebuje surowszego prawa ? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gourmet,tylko dla czego mieszać do tego politykę?

Zaszufladkowałeś "nas" a podejrzewam, że każdy może mieć inne poglądy polityczne.

 

Powiedziałem to raz i jeszcze raz zaznaczę, niezależnie kto jest u władzy, nie godzę się na wydawanie moich podatków na utrzymywanie takich śmieci. Jak mają majątek, który państwo odbierze i za który utrzymają się do końca życia w celi, to ok, niech sobie gniją, w przeciwnym wypadku eutanazja.

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

A może jednak dzisiejszy, coraz bardziej chory i zły świat potrzebuje surowszego prawa ? 

Nie mogę się nie zgodzić, ale niech to będzie prawo nie wydumka tworzona pod zapotrzebowanie społeczne. Niemniej każdy zabójca ma świadomość, że dostanie dożywocie lub blisko i wątpię, czy perspektywa szubienicy w zastępstwie cokolwiek by zmieniła.

Edytowane przez gourmet
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brt napisał(a):

....

Powiedziałem to raz i jeszcze raz zaznaczę, niezależnie kto jest u władzy, nie godzę się na wydawanie moich podatków na utrzymywanie takich śmieci. Jak mają majątek, który państwo odbierze i za który utrzymają się do końca życia w celi, to ok, niech sobie gniją, w przeciwnym wypadku eutanazja.

Istnieją państwa z polityka karną bliską Twoim przekonaniom, Chiny, Rosja, Korea Płn. Weźmiesz ją z całym dobrodziejstwem inwentarza? Ja lepiej odnajduję się w spuściźnie europejskiej, pomimo że wiele regulacji budzi mój sprzeciw. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Dziedzic napisał(a):

ps. Inna była by gadka gdyby to był " twój " syn.

 

 

Wyjątkowo głupie, skąd wiedza że to nie " mój" syn, moich dzieci lub znajomych? Duże litery w zaimkach osobowych też nie powinny boleć.

 

Zdecydowanie bez odbioru.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...