Skocz do zawartości

Wymienność pomp wspomagania (?)


JanekS

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

 

Cos mi zaczęła pojękiwać pompa wspomagania, ledwo tez dziala na wolnych obrotach.

Zaczne od wymiany plynu bo chyba bloto nigdy nie wymieniane ale jak nie pomoze to wyprzedzajaco pytanie:

- jak jest z wymiennoscia pomp wspomagania miedzy kolejnymi rocznikami WRX'ow tudziez innych subarakow? mam buga '02 ale jak juz bede szukal nowej to wolalbym mlodsza niz starsza :wink: - od jakich modeli podejdzie plug&play?

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być też pompa od STI 02-04, w zasadzie trzeba tylko uważać na króciec na który wchodzi gumowy przewód doprowadzający płyn do pompy, żeby nie kolidował z rurą powietrza, bo w niektórych pompach wystaje z boku, od strony pasażera, a w WRXie powinien dochodzić z góry

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

odgrzeje jeszcze kotleta bo wrocilem z urlopu, wymienilem plyn i oczywiscie nic nie pomoglo takze zaczynam sie rozgladac za zamiennikiem...

 

z tego co zrozumialem z Waszych postow i niezbyt wyraznych rycinek z sieci to pozniejsze (od mojej bug'owej) pompy roznia sie polozeniem króćca ssawnego i zdaje sie tez "ramka" do przykrecenia do silnika. dobrze mysle?

 

i w slad za tym pytanie: czy polozenie zbiorniczka plynu wzgledem pompy oraz punkty mocowania na bloku silnika sa niezmienne we wszystkich imprezach?

albo inaczej - jak wydlubie skądyś uzywana pompe kompletna RAZEM z wezem doprowadzajacym olej oraz jej "ramka" to bedzie zawsze pasowac?

 

pozdrufki

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zdobedziesz pompe, uchwyt i waz to bedzie pasowac - jednak tanie pewnie to nie bedzie

Ps. Mam sprawna pompe od buga na sprzedaż - kiedyś przez pomyłkę taką kupiłem.

 

dzieki jeszcze raz za wyjasnienia, przeslij mi prosze na priv cene tej pompy

 

pzdr

jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...