Skocz do zawartości

Okreslenie fabryczności/nieoryginalności szyberdachu


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

naprawialem ostatnio lampke wnetrza (ktoś zostawił niedomkniete drzwi i plastik sie stopil :shock: zanim kupilem auto)

i przy okazji postanowilem ruszyc pomalu z szyberdachem. Pierwsze co to musze ustalic czy szyber jest fabryczny czy dorabiany (aby kupic drugi identico ,lub kombinowac co dalej)

 

Usterka szybra objawia sie tym iż dziala tylko jedna strona. Z drugiej zawias sie wcale nie podnosi, a zatrzask uporczywie ucieka do pozycji otwartej (na focie podparty drewienkiem :P )

 

Nastepne pytania:

 

1 czy szyber jest jakos mocno uszczelniany (silikony itp.) czy po prostu ma drenaż? Chodzi mi czy jak go rusze czy bedzie dużo zachodu z ponownym montazem.

 

2 Czy da sie go wyciagnac w pozycji zamknietej? (tej strony niedzialajacej nie da sie otworzyć nawet reka)

 

3 Jaka moze byc przyczyna? wszystko wskazuje na zerwane ciegno. Niestety nie ruszam tego bez odpowiedzi na pyt 1 i 2 :?

 

foty:

http://imageshack.us/g/8/szybr.jpg/

 

szybr5.jpg

 

Będe wdzieczny za pomoc :wink:

Matiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam go zakopany :oops:

 

Faktycznie silnik na rysunkach jest z tyłu, czyli jestem w ciemnej.... :evil:

 

lucza, Nie chciałem tego ruszać, bo rozbiore i zostane z dziurą w dachu? :cry: Dodatkowo wizja odpinania klipsów z tych plastików.... :x

 

powiedzcie mi czy jak sciagne to bezproblemowo załoze go z powrotem. :idea: (głownie chodzi mi czy jest jakos uszczelniany jakims kitem, czy silikonem) Rozbieranie "dla sztuki" mija sie z celem w tym przypadku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki. (Sory Matiz za offtop)

Mam tez mały problem z szyberem (i wygląda na to że również jest nie oryginalny).

 

Zastanawiałem się czy operacja pozbycia się szybera będzie trudna - oczywiście zaspawanie otworu nie wchodzi w rachubę.

Myślałem tu o wymianie poszycia dachu!

Czy ktoś już może wymieniał poszycie dachu w Imprezie? Czy jest to wykonalne/opłacalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dokładanego szyberdachu jest dość skomplikowana, aczkolwiek jak wszystko - wykonalna.

Dach czy jego rama na ogół jest wklejona-uszczelniona jakimś silikonem, klejem, czy innym małpim gównem :D , więc wyjęcie ramy nie jest proste.

Najrozsądniej byłoby zabierać się za to mając zapewnione ori części do szyberdachu, drugi taki sam lub inny o takich samych wymiarach, lub większy.

producentów szyberdachów nie ma za dużo, a na szybie musi być jakaś cecha producenta czy numer, coś co pozwoli zidentyfikować producenta.

Jest szansa na znalezienie w necie kogoś, kto te dachy produkuje, montuje czy serwisuje...

 

Druga sprawa - wymiana poszycia dachu z takiego z na taki bez szyberdachu...

 

Kolejność w sedanie:

Wycięcie przedniej i tylnej szyby

Odwiercenie zgrzewów poszycia dachu

Przyspawanie czy przygrzanie drugiego poszycia

Lakierowanie poszycia

Wklejenie szyb

Zamontowanie innej podsufitki, bez wycięcia

 

W kombi dojdzie jeszcze ewentualnie papranina z relingami

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym zadowolony z kupna czegos takiego (tj ze przespawywanym dachem)

 

Znajomemu spadł snieg na corolle i muisał cos takiego zrobic :shock:

 

U mnie wszystko opiera sie o to ,że chyba 2 lub 4 zaje***e śrubki są od góry. A że szyba ani drgnie to nie ma jak dojsć :evil: gdyby nie to, to sciagnął bym sam mechanizm cięgien :?

 

 

aśwkuhfiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym zadowolony z kupna czegos takiego (tj ze przespawywanym dachem)

 

Znajomemu spadł snieg na corolle i muisał cos takiego zrobic :shock:

 

Jak musisz coś takiego zrobić, a zrobisz dobrze, z dokumentacją foto, żeby później móc udowodnić, że auto nie jest np. po dachu...i dobrze wszystko zakonserwujesz, nie powinno być dla normalnego człowieka problemem, a tzw. gównogrzeb przychrzani się i tak do wszystkiego.... :twisted::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...