Skocz do zawartości

Cieknące spryskiwacze reflektorów w MY00


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący - po napełnieniu zbiornika spryskiwaczy woda/płyn zaczyna wyciekać pod zderzakiem kapiąc z jego brzegu tuż przy kołach, zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ubytek jest bardzo szybki, cały zbiornik (ok 5l) znika w ciągu +- 3-4h. Mechanik rzucił okiem i diagnoza jest taka,że płyn wycieka przez spryskiwacze reflektorów. Dziwnym jedynie wydaje mi się fakt, że dotyczy to obu stron auta..

Czy - zanim wydam 400zł na komplet nowych spryskiwaczy - możecie wspomóc radą i skrobnąć swoje uwagi na ten temat? Może problemem jest jakiś zawór umieszczony między zbiornikiem a wyjściem na oba spryskiwacze?

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem..oprócz tego,że wycieka jakoś spodem (za zderzakiem), to (czasami) cieknie też obficie z dyszy spryskiwacza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w forku bo nie grzebałem, ale w większości aut jest zawór "ciśnieniowy" przepuszczający dopiero po pojawieniu sie ciśnienia w układzie. Jak mi padł w fiacie to właśnie też lało się przez spryski ponieważ są niżej niż zbiornik. Zaworek w budowie to kulka ze spężynką (przynajmniej ten co ja widziałem), jak "zgniła" sprężynka to się lało bo nie przymykał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanas, nie musisz zdejmować zderzaka, żeby dostać się do zaworka. Wyjmij grill, na wysokości znaczka Subaru , przed chłodnicą będzie zaworek (w Fiacie to jest zaworek, tu jest ZAWÓR ;) ) . Ja wymieniałem u siebie w 10 minut. Założyłem używany zaworek z rozbitka z allegro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, chyba znaleźliście najsłabsze ogniwo w systemie spryskiwaczy :) Jutro dzwonie do ASO czy mają ten zawór na składzie, jeśli nie będą tego posiadać to poszperam w necie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda mi się samodzielnie ściągnąć grill to zerkne..ale znalazłem na forum kilka tematów zwiazanych z tą awarią i kwestia tego felernego trójnika z zaworem się tam parokrotnie przewija.. Podobno cena nowego pasztetowa (o ile to mają w ASO), na szczeście.

 

-- N wrz 11, 2011 11:01 pm --

 

Jeszcze jedno pytanie w temacie - czy myślicie,że owa część (trójnik/zawór) z Forestera 2002-2006 będzie pasowała do mojego MY00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...