Jump to content

Rally Wales

satyr_bb
 Share

Recommended Posts

Witam - jako, że zrodził się pomysł na wycieczkę na rajdzik do UK mam pytanie czy ktoś się wybiera, był i ma jakieś miejsca, spanie - domki czy coś innego, tanie latanie itp. proszę o informację.

Pewnie nie pomoge za bardzo z Twoimi pytaniami :roll: (byłem w 2007 gdzie przeloty były tańsze i spałem u znajomych), ale zdecydowanie polecam WRC i Walie. Przepiękne odcinki, niepowtarzalny klimat, TO warto zobaczyć :idea: .

Przepiękne odcinki, niepowtarzalny klimat, TO warto zobaczyć :idea: .

Tia. Byłem w 2010. Pojechaliśmy autem. Spaliśmy w pensjonacie.

Pogoda chyba nie najgorsza była, bo tylko 1 dzień na odcinkach padało.

Polecam. Szczególnie ss sweet lamb ze sztucznymi watersplashami.

Pogoda chyba nie najgorsza była, bo tylko 1 dzień na odcinkach padało.

To podobnie jak w moim przypadku, jeden dzień ulewy, reszta OK. :)

W kalendarzu WRC 2012 Wales Rally wpisany jest na wrzesień, chyba skusze sie na powtórke, zwłaszcze że dzień dłuższy wtedy jest.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Konkretnie :twisted:

8 listopada masz lot z Katowic do Bristolu Ryanair za niecałe 100 złocisze z podatkami. Z Bristolu do Cardif blisko. O ile pamiętam z lotniska jest autobus do dworca kolejowego. Tam wsiadasz w ciuchcie, ubywa Ci z kieszeni ok 6 funtów i za 40-50 min jesteś w Cardif (sprawdź sobie połączenia ciuchci na http://www.nationalrail.co.uk)

Będąc już w Cardif udajesz się do wcześniej zarezerwowanego hotelu. Jeśli celujesz w budżetowe propozycję Premier Inn-droższa opcja ale bardziej komfortowa (http://www.premierinn.com pokój ok. 40 funtów plus możesz wykupić całkiem spoko śniadanie - szwedzki stól) lub Etap (http://www.etaphotel.com pokój ok 30 funtów sniadanie coś koło 3 funty, tosty, ser, soki, płatki da się przeżyć)

Obie sieci mają swoje obiekty w Cardif o obu sieciach płacisz tylko za pokój nie za liczbę osób (w jednym pokoju 2 lub 3 osoby)

Mam nadzieję, że pomogłem :twisted:

• 3 weeks later...

Od 2005 jezdze na Walie z wyjatkiem zeszlorocznej edycji, co do noclegow to w tej chwili raczej wszystko zawalone oprocz hoteli w Cardiff, pierwszy raz od paru lat rajd jest rozciagniety od polnocy az po Cardiff. Na pewno odcinek Sweet Lamb jest warty odwiedzenia :idea: Podobnie Crychan, Halfway i Hafren 8) Reszty odcinkow nie znam bo ich po prostu nie bylo...

Wieczorna impreza na zamku w Cardiff moze byc bardzo fajna :idea: 8)

Bez auta ciezko bedzie sie gdziekolwiek dostac wiec albo wlasne albo wypozyczalnia sie klania, gdzie trzeba zostawic depozyt 250 funtow(zamrozony na karcie debetowej lub kredytowej) i oplacic wynajem za okreslony czas. Do tego paliwo, depo jest zwracane przy oddaniu auta w calosci :wink:

Mozna zapomniec o wbijaniu sie za free....odcinki i dojazd dla kibicow sa tak ustawione ze trzeba miec nie lada zdolnosci i byc alpinista aby wejsc na krzywy :lol::lol:

Co do lini lotniczych to jedynie Wizzair lub Ryanair w miare dobrych cenach :roll:

• 1 month later...
  • 8 months later...