Jump to content

trzeszcy i piszczy jak stare łóżko

waka
 Share

Recommended Posts

Witam,

Forester zaczął wydawać bardzo denerwujące mnie dzwięki. Zlokalizowałem, że dzwięk dochodzi z okolic lewego tylnego koła. Dzieje się tak głownie na nierównościach jak się powoli jedzie. Jak wszedłem pod auto i zacząłem ruszać róznymi częściami w okolicach tylnego koła(wahacz, stabilizator, wydech), to ten dzwięk się też pojawiał. Po odkręceniu koła i ponownym ruszaniu tych części odgłosu już nie było.

Przesmarowałem gumowe części w tamtych okolicach wazeliną kosmetyczną :D i dzwięk ustał na jeden dzień, później znowu się pojawił.

Co to może być? Łączniki staba, a może coś w piaśćie :roll: ? Czym to nasmarować żeby była cisza na długo?

Po odkręceniu koła i ponownym ruszaniu tych części odgłosu już nie było.

:?:

jechałeś bez koła ? :shock:

Czym to nasmarować żeby była cisza na długo?

smarem, tarcze i klocki :mrgreen: , być może auto ucichnie na zawsze....tylko zapnij pasy i załóż kask.... :D:D:D

a tak poważnie - być może, że są to tuleje stabilizatora, najpewniej się o tym przekonasz np. odpinając łączniki stabilizatora i robiąc jazdę próbną, jak ustało, masz winowajcę....

drugim, prostszym sposobem będzie pojechanie na stację diagnostyczną lub do warsztatu na ,,trzepaczkę" , na ogół podczas takiej próby można zlokalizować większość stuków i innych hałasów

• Upvote 1