Skocz do zawartości

Zawór regulacji powietrza (błąd p2441)


kapalek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie. Właśnie zamówiłem zawór z pomiarem AA220 ale prawdopodobnie ten jeden nie wystarczy bo jeżeli AA230 jest nie szczelny to i tak od tyłu będzie się pojawiać ciśnienie od strony silnika i ten pierwszy będzie mierzyć bałagan, czytałem że ktoś w FORKU wymienił oba i miał spokój nawet z zamulaniem, a tłumaczył to tym że skroplona woda z obiegu wtórnego wpada do silnika i bałagani w spalaniu mieszanki. Idąc tym tropem zamówiłem oryginał w ASO i czekam, następny zamówię w przyszłym miesiącu. Jak wymienię to pochwalę się rezultatami. 

Ten błąd najbardziej uaktywnia się jesienią i zimą kiedy temp. jest w okolicach "0". Latem pojawia się jako niepotwierdzony i nie włącza CRUISE i ENGINE. Zaobserwowałem że kiedy coś się dzieje z tym układem to automat działa nie pewnie (może idzie to złą pracą silnika) i jak się podepnę programem to ten błąd jest i po skasowaniu faktycznie zdarza się że za pierwszym razem nie odpalę Legasia ale za drugim zawsze i jest w porządku. 

Po czyszczeniu przepustnicy minęła godzina zanim wrócił do poprawnej pracy silnika - ECU musiał się nauczyć od nowa położeń (oczywiście było też kasowanie błędów w ciągu tej godziny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mrmotorsport opracowało autorskie rozwiązania dla Subaru na sterownikach Hitachi. Chodzi u w szczególności o 2.0 wolnossącą benzynę, mniej więcej od 1998 roku do 2010 na procesorach WA12212920WWW 22611AG380 i tym podobne.

  1. Wyłączenie zaworu EGR
  2. Wyłączenie systemu obiegu powietrza wtórnego (np błąd P2441 lub P0441 Sec air system close seized (bank1). lub P0140 czy też P0410).
  3. Wyłączenie sondy lambda za katalizatorem
  4. Korekta "zimnego startu" ( poprawiono rozruch na zimnym silniku)
  5. Tuning
  6. Wyłączenie systemu wentylacji zbiornika (EVAP) dla aut z rynku amerykańskiego Dostępne dla WA12212970WWW WA12212940WWW WA12212930WWW WA12212920WWW ale także dla WA12212WWW970!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...