Skocz do zawartości

Forester - poziom halasu w środku


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Akurat nie mam ostatniej generacji Forestera (niestety), ale mam poprzednią 2007 i rozgrzebywałem swego czasu całą tapicerkę. Raz w celu wygłuszenia i wyciszenia, bo też mnie załamywał poziom hałasu zwłaszcza z tyłu, dwa z powodu konserwacji. Dołożyłem różne maty wygłuszające itp. ale pewnie ubyło nie więcej niż 2 dB.

Od niedawna mam Outbacka, też 2007 i ponieważ był robiony po dzwonie postanowiłem również i jemu zafundować konserwację.

Zdjąłem całą tapicerkę i muszę Ci powiedzieć, że tego co dają w Forku raczej nie da się porównać z ilością i jakością wygłuszenia OBK-a. No, powiedzmy dwa razy więcej, grubiej i inne materiały (przede wszystkim grube gumowe(!) gąbki jako podstawa.

Oczywiście tego się spodziewałem, bo OBK jest cichutki, z czegoś to musi wynikać.

Poza tym we wnętrzu OBK-a jest o wiele mniej gołych plastików i to na prawdę sporo daje.

Zauważyłem też, że wszystkie plastiki na stykach mają (od spodu żeby nie było widać) cieniutkie paseczki materiału, coś w rodzaju cieniutkiego nubuku. Dzięki temu nie trzeszczą, powiedzmy niemal wcale.

Czy można wobec tego Forka doprowadzić do poziomu ciszy z Legaca/OBKa ?

Pewnie można, ale biorąc pod uwagę powyższe i to co już wcześniej powiedzieli poprzednicy o typie karoserii, która i tak jest głośniejsza, to może być niezła zabawa.

I na pewno dosyć kosztowna, być może np. w cenie skórzanej tapicerki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...