Skocz do zawartości

wymiana oleju


gapsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich mam pytanko kupiłem legacy 2.5l z 98r sprowadzony z niemiec ma 200000 tkm i nie zabardzo wiem jaki olej mu zalać ponieważ nie posiada książki serwisowej postanowiłem zwrócić się do fachowców, raz miałem taki sam przypadek w tej samej wersji i takim samym motorem i po prostu wypłukało mi silnik. Jeszcze jedno czy zamiast 2.5 l mogę w to miejsce wsadzić 2.2l nie wymieniając komputera i czy skrzynia podejdzie bez problemu od 2.5 motoru 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich mam pytanko kupiłem legacy 2.5l z 98r sprowadzony z niemiec ma 200000 tkm i nie zabardzo wiem jaki olej mu zalać ponieważ nie posiada książki serwisowej postanowiłem zwrócić się do fachowców, raz miałem taki sam przypadek w tej samej wersji i takim samym motorem i po prostu wypłukało mi silnik. Jeszcze jedno czy zamiast 2.5 l mogę w to miejsce wsadzić 2.2l nie wymieniając komputera i czy skrzynia podejdzie bez problemu od 2.5 motoru 8)

Jak nie wiesz jakim olej to wlej jakiś przyzwoity półsyntetyk . Wypłukało Ci silnik bo był w stanie agonalnym już a nie jest to wina oleju , no chyba że wlałeś sojowy .

Nie mozna zamienić silnika bez wymiany sterowania - nie te czasy i nie ta technika . A tak na marginesie - po co chcesz zmienić - ten twój jest pancerny silnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich mam pytanko kupiłem legacy 2.5l z 98r sprowadzony z niemiec ma 200000 tkm i nie zabardzo wiem jaki olej mu zalać ponieważ nie posiada książki serwisowej postanowiłem zwrócić się do fachowców

Mam ten sam kłopot ale z imprezą . Gdzie to sprawdzić w Warszawie i co wlać ? To samo jeśli chodzi o klocki i tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich mam pytanko kupiłem legacy 2.5l z 98r sprowadzony z niemiec ma 200000 tkm i nie zabardzo wiem jaki olej mu zalać ponieważ nie posiada książki serwisowej postanowiłem zwrócić się do fachowców

Mam ten sam kłopot ale z imprezą . Gdzie to sprawdzić w Warszawie i co wlać ? To samo jeśli chodzi o klocki i tarcze

O tarczach i klockach też masz bogaty wątek - poszukaj, nawet Wujek Gugiel Ci wskaże na The Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markowy pół syntetyk, a po wymianie obserwuj go bacznie, jak za szybko zacznie czarnieć, znaczy że płucze, czyli był syf w motorze, wtedy szybsza wymiana się kłania, nie czekaj za długo, bo się pozapychają kanały olejowe, i będzie pozamiatane.... . jeżeli przez 1k km oliwa nie pociemnieje mocno, znaczy, że motor jest czysty i możesz bez strachu podróżować :D

 

co do wymiany motoru czy skrzyni, po co?motory 2,2 i 2,5 są różne, jeden jest SOHC drugi DOHC, i mają inny osprzęt i sterowanie, a skrzynia może mieć inne przełożenie, można ją teoretycznie wymienić, ale trzeba sprawdzić przełożenie a najlepiej wymienić w kpl z dyfrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...