Jump to content

Luz na bębnie -reczny

kazio
 Share

Recommended Posts

Po zaciągnięciu ręcznego jedno koło można lekko obrócić, jest minimalny luz. Samą tarcze ciężko ruszyć, jedynie z kołem. Zdjąłem tarczo-bęben i nic nie widać, szczeki nie są jakoś w nadmiernie zużyte. Regulator podciągnięty.

Spotkał się ktoś z tym? Mi się wydaje że, już szczeki i tarcze są na tyle zużyte że powstaje luz na trzpieniu, na gorze.

Ja mam już tarcze z tyłu :mrgreen:

Proszę,proszę pamiętam że kiedyś pytałeś na forum ale nie chwaliłeś się że zrobiłeś swapa.Mogłeś żle pozakładać sprężynki,zwłaszcza te u góry,niebieska i żółta chyba,pozdro.

Mogłeś żle pozakładać sprężynki,zwłaszcza te u góry,niebieska i żółta chyba,

Na początku źle poskładałem (działało dobrze), poprawiłem według manuala i dalej było dobrze. Ostatnio zdejmowałem koło i odkryłem ten dziwny luz.

Ogólnie wydaje mi się jak patrze na budowę tych hamulców to "ten typ tak ma". Na górze jest stały bolec na którym opierają się szczeki, rozpierak jest na gorze, więc powstaje ten luz.

W tarczo bębnach jest taki luz, że przy zablokowanym ręcznym koło obróci się o jakieś 1/6 obrotu razem z całymi wnętrznościami 8)

Właśnie o to mi chodziło. Wcześniej się z tym nie spotkałem, a że problem jest wyczuwalny tylko na jednym kole to wolałem się upewnić.