Skocz do zawartości

subaru legacy gt-b twin turbo 97r


subarulegacygtb

Rekomendowane odpowiedzi

subarulegacygtb, podjedź w jakiś chłodny poranek, jak będzie powietrze +4 stopnie - to jest bardzo dobra pogoda dla Turbo ;)

Niektóre hamownie mają korekty względem norm (DIN, RL/EWG - temperatura, ciśnienie) czyli nie zależnie od temperatury podają wynik zmierzony i wynik po korekcie, który powinien być w każdych warunkach taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej legacy gt-b

auto ma krótki typowa japonska wersja mam licznik jak każdy :?:

 

TYLKO ŻE MÓJ JEST TYLKO W MPH nie bardzo wiem o co chodzi wydaje mi sie że powinien byc w km

znajomy na impreze GT licznik w mph i km

 

jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory jeżeli napisałem nie zrozumiale :(

w mojej legacy jest licznik w milach ,tylko w milach .Chodzi mi oto czy w wersji legacy której jestem posiadaczem tak powinno być .Bo słyszałem że ma być w kilometrach lub milach i kilometrach.

Auto jest bez żadnych przeróbek jest w 100% orginał

 

Wczoraj na spocie wszyscy byli zdziwieni takim licznikem.

 

-- So wrz 10, 2011 3:30 pm --

 

 

 

-- So wrz 10, 2011 3:35 pm --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem szybkość z dwiema nawigacjami a na liczniku 100mph a na nawi 150km przy mniejszej prędkości jest podobnie

 

-- So wrz 10, 2011 11:45 pm --

 

z odległością jest tak samo ostatnio jechałem do Zgorzelca z bielska jest 400km mi na liczniku wyszło 250mph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jesteś kozak od subaru jeden z lepszych :!:

Nie odróżniasz BADZIEWNEJ naklejki od naszywki :!: :!:dam ci linka gdzie takie można kupić są w różnych kolorach :mrgreen::mrgreen: a sygnał jest puszczony z telekomunikacji światłowodem

A co do wyciągania to samurajem wyciągałem kiedyś patrola :shock: :shock:

Orginał może się rozpedza do 180km na krótkiej skrzyni,ale jak ktoś już wczesniej napisał mój jest z Arabii Saudyjskiej .

A na tabliczce znamionowej na dole drobnym drukiem bite jest made in china

A tak poważnie obawiam się że i tak ile bym ci nie napisał to i tak ci nie spasuje

zrobie fotke hm ale poco przecież badziewnie wyjdzie

 

pozdrowienia

 

badziejowice

 

p.s

 

sory ale nie widzieliśmy się, nie zamieniliśmy ani słowa a już nie bardzo wieże w to że jesteś kozak od subaru ---pamiętaj człowiek całe życie się uczy ---

A tak szczerze to pod maską jest silnik EJ22

 

-- N wrz 11, 2011 1:26 am --

 

Twin-turbo system zapewnia doskonałą 4-cylindrowy o mocy zespołu napędowego dla niektórych porywający wydajności. Twin-turbo, twin-cam silnik typu bokser, 5-biegowa manualna skrzynia biegów, AWD system z centralnym lepkich LSD i niskie, niska masa własna, brzmi to jak idealne składniki do montażu w starciu z WRC. Jeśli przewiduje się, spędzają większość swojego czasu na torze lub rajdach, uzyskać Lancer Evolution, ale jeśli potrzebujesz to świetne sportowe auto . Legacy jest doskonałym wyborem i bardziej konserwatywne . - przez Traian Popescu

 

Specyfikacja

 

Baza Cena, USD 26450 Typ silnika: DOHC twin-turbo

Układ Powertrain Silnik z przodu, napęd na wszystkie koła Pojemność ccm 1994

Moc @ rpm 276 przy 6500 Moment obrotowy, Nm @ rpm 253 przy 5000

Masa własna, lb 3168 0-60 mph, sec 5,9

1 / 4 mili, sec - 0-100 mph, s 15,9

70-0 mph, ft - Prędkość maksymalna mph 157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oprócz tej badziewnej naklejki zmienili też sygnał dochodzący do licznika - ale to powinno się dać się odkręcić. Swoją drogą ile udało Ci się maks wyciągnąć? Oryginał rozpędzał się do 180km/h - krótka skrzynia biegów.

Mój na krótkiej skrzyni TY752VBCBA która była seryjnie w tym aucie rozpędzał się do 220km/h, a na skrzyni obecnej wyjętej z P1 TY752VB5BA jedzie 190km/h, ma 180km/h przy 5tce i 6000obr.

wiec ten max to tylko na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że subaru z japoni jadą max 180km/h

 

-- N wrz 11, 2011 12:03 pm --

 

plus minus jechałem ponad 140mph na moim liczniku i na pewno nie było to 140km/h :mrgreen::mrgreen: wtedy na drodze wyprzedził mnie tylko jakiś ścigacz . 8) 8) 8) .ale przy takiej jezdzie to tylko od cpn do cpn :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale ograniczenie jest na poziomie ECU po osiągnięciu 180km/h odcina, ale nie z powodu osiągnięcia 7 tyś obr na 5tce.

Znajomy ma Legacy Twin Turbo B4 RSK, też ma oszukańca na zegarach i lata nim 230. Skrzynia jest taka jak wpisana na tabliczce znamionowej.

 

-- 11 wrz 2011, o 11:09 --

 

no to skoro jechałeś 140mph czyli jakieś 225km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subarulegacy - przypuszczam, ze Twoje zegary maja z tylu zamontowana kostke, ktora zmienia km/h na mph. W japonii obowiązują jednostki km/h, w Arabii Saudyjskiej też.

 

Twoje auto zapewne zostało póxniej zarejestrowane gdzie w Wielkiej Brytanii - gdzie obowiązkowo taka nalepka musi byc zeby przeszlo przegladay techniczne. Jak wymontujesz zegary - to zobaczysz ze jest to naklejka - pewnie w nocy - jej podswielenie jest zupelnie inne niz reszty, lub wogole go brak. Takze wyskalowanie licznika jest do km/h - a obecnie pokazuje Ci w milach. Jak odepniesz kostke przelicznika - to bedzie Ci pokazywal km/h - i wiecej niz 180 km/h nie pojedizesz.

 

Kolega mial tak samo w forku s/b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wymontuje zegary i zobacze .jesteś jedyną osobą która mi to normalnie wytłumaczyła :):)

tylko czemu jak pacze na szybkość na nawigacji to jest inaczej na liczniku mam ok 60 a na nawi ok 100km/h

zachwile pojade się przejechać szybciej z nawi zobacze jak wyjdzie

 

ale robiłem pomiary z nawi wczoraj cztery razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pokazuje Ci w milach a 60mil to jest prawie 100km/h. Możesz mnożyć sobie to co na liczniku przez 1,6. Wtedy 100 na liczniku będzie 160 na nawi oczywiście minus błąd licznika 10%.

 

Taka kostka ( konwerter km/h na miłe/h) może byc za zegarami lub podpiety do kostki na skrzyni biegów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze czy te zegary są na linkę czy impulsator (chyba tak to się nazywa)

Jeśli na linkę to reduktor będzie przy samej skrzyni takie małe metalowe pudełko.

Jeśli impulsator to kostka oszukańca może być gdziekolwiek między skrzynią a zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie tekstów badziewie

No to przyznaję Ci rację, że człowiek całe życie się uczy... co jest takiego obraźliwego w "badziewnej naklejce", szczególnie, że ani jej nie zrobiłeś, ani tam nie umieściłeś? Czyżby jakiś regionalizm jak "ciul", za co na śląsku można w zęby dostać a w pobliskim Krakowie jest odbierane żartobliwie? Albo coś jak "buc", gdzie w Polsce nikt się poważnie nie obrazi, ale w Krakowie można za to nóż pod żebro chwycić? :mrgreen: Pytam z ciekawości, bo jeszcze nikt mi się do tego wyrażenia przez naście lat nie przyczepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jesteś kozak od subaru jeden z lepszych Nie odróżniasz BADZIEWNEJ naklejki od naszywki dam ci linka gdzie takie można kupić są w różnych kolorach a sygnał jest puszczony z telekomunikacji światłowodem A co do wyciągania to samurajem wyciągałem kiedyś patrola Orginał może się rozpedza do 180km na krótkiej skrzyni,ale jak ktoś już wczesniej napisał mój jest z Arabii Saudyjskiej .A na tabliczce znamionowej na dole drobnym drukiem bite jest made in chinaA tak poważnie obawiam się że i tak ile bym ci nie napisał to i tak ci nie spasuje zrobie fotke hm ale poco przecież badziewnie wyjdziepozdrowienia badziejowice p.ssory ale nie widzieliśmy się, nie zamieniliśmy ani słowa a już nie bardzo wieże w to że jesteś kozak od subaru ---pamiętaj człowiek całe życie się uczy ---A tak szczerze to pod maską jest silnik EJ22

 

nie wiem o co chodzi nie lubie tekstów badziewie i podobne nie pije

 

subarulegacygtb, niepotrzebnie się unosisz i nadinterpretujesz wypowiedzi. Nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał Cię obrażać, lub wyśmiewać swoimi wypowiedziami. Taki tu mamy specyficzny klimat. Nie jesteś jedyną osobą, która przywiozła egzotyczne subaru na tym forum...

 

sory ale nie widzieliśmy się, nie zamieniliśmy ani słowa a już nie bardzo wieże w to że jesteś kozak od subaru ---pamiętaj człowiek całe życie się uczy ---A tak szczerze to pod maską jest silnik EJ22

 

Widziałem, czym jeździ aflinta, projekt godny podziwu. Wiele jego wypowiedzi widziałem też w technicznym. Wybacz, ale takimi tekstami nie zaskarbisz sobie tu sympatii.

 

subarulegacygtb, szkoda, że nie dałem rady dotrzeć na spota, chętnie bym obejrzał Twoje cacko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie :!: :!: to nie tak nie wiem czym jezdzi aflinta słyszałem że się zna na subaru i to dobrze

chodzi mi tylko o to że niewidziął ani auta ani licznika a od badziewia zaczyna pisąć

cóż możliwe że ma racje rozbiore licznik to powiem czy no naklejka czy nie. Będzie naklejka ok nie to też ok

''nie widziałeś nie krytykuj'' , ''nie złapałeś nie mów że to on''

to jest tak samo jak z tą przekładko setki ludzi mówi żę się nieda a z tych setek ilu jest tak naprawde co fizynie próbowali przypuszczam że może 10 może 5.

 

jerzeli kogoś uraziłem to sory :oops::oops::oops:

 

na nastepnym spocie może sie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...