Skocz do zawartości

CZY MOGĄ BYĆ RÓŻNE ROZMIARY OPON NA OSACH


smigacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od 3 dni jezdze na dojazdowce, ktora ma nieporownywalne mniejsze rozmiary... i coz mam zrobic skoro wszystko w swieta zamkniete :roll:

 

Jednak przy wiekszej ilosci km wydaje mnie sie, ze nie powinno sie jezdzic na jakichkolwiek roznych oponach... takie ustawienie jak Ty chcesz robi sie w RWD... ale nie w AWD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTKO MA NAPĘD NA 4 KOŁA I ZASTANAWIAM SIE CZY ZAKŁADAJAC NA PRZÓD 185/65/15 A NA TYŁ 195/65/15 NIE USZKODZE CZEGOŚ W MECHANIZMACH

Opony powinny miec nie tylko ten sam rozmiar, ale nawet zuzycie na obu osiach. (na podstawie manuala). Moznaby oczywiscie snuc rozwazania, ze opony roznia sie tylko szerokoscia a obwod kola moze byc identyczny, ale wystarczy je postawic obok siebie, zeby miec pewnosc, ze maja rozna wysokosc.

Pozdr,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/65/15

185 to czerokość bierznika w mm

65 to procentowy stosunek boku do szerokości czyli 65% z 185mm (wysokość opony )

15 to rozmiar podawany w calach i tyczy sie średnicy

 

są katalogi z przelicznikami ale zawsze jest różnica kilku % , nie byłem pewny czy w SUBARU można założyć różne opony na osie ale teraz wiem że na 100% nie można właśnie ze względu na różnice kilku % w przelicznikach , można pouszkadzać mechanizmy.Pozdrawiam - smigacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni jezdze na dojazdowce, ktora ma nieporownywalne mniejsze rozmiary... i coz mam zrobic skoro wszystko w swieta zamkniete :roll:

 

Jednak przy wiekszej ilosci km wydaje mnie sie, ze nie powinno sie jezdzic na jakichkolwiek roznych oponach... takie ustawienie jak Ty chcesz robi sie w RWD... ale nie w AWD...

 

 

OGS Trzeba było pisac bym ci pozyczył bo moj i tak stoi w garazu od 2 tyg wiec jedna fela w ta jedna w ta ;) hehe pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...