Skocz do zawartości

Legacy kombi 1999 problem z drzwiami


momik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prośba o wskazówkę/podpowiedż gdzie w Warszawie lub okolicy mogę sie zaudać aby ktoś mi wyregulował lub naprawił drzwi pasażera.

Objaw jest nastepujący, po otwarciu górny lewy róg szyby dość mocno "haczy" o uszczelkę i jak już puści to wdać że delikatnie opadają, przy zamykaniu jest to samo w odwrotnej kolejności. Uszczelko jest coraz cieńsza w tym miejscu.

Wykonałem ze dwa tel ale to albo mlaśnięcie było jak podałem rocznik auta albo w serwisie powiedzieli ze to do blacharza trzeba dzwonić.

Wolałbym aby ktoś przypadkowy tego nie robił tylko osoba która to naprawi nie czyniąc dalszych szkód. Dlatego zwracam sie z prośba o podpowiedź

pozdr

 

UPDATE- po dokładnym obejrzeniu stwierdzam że drzwi nie opadają, a jedynie szyba po jej zamknięciu "parkuje" o jakieś 2mm za wysoko co skutkuje tym haczeniem. Czy tam jest jakaś regulacja ? skąd szyba "wie" gdzie ma sie zatryzmać po zamknięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE- po dokładnym obejrzeniu stwierdzam że drzwi nie opadają, a jedynie szyba po jej zamknięciu "parkuje" o jakieś 2mm za wysoko co skutkuje tym haczeniem. Czy tam jest jakaś regulacja ? skąd szyba "wie" gdzie ma sie zatryzmać po zamknięciu?

 

 

Szyba do regulacji. Nie jest to jakiś wielki problem, trzeba odpowiednio pokręcić kilkoma śrubkami i po krzyku. U mnie ostatnio zajęło to 15 minut, łącznie z demontażem i montażem tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie masz przypadkiem żadnej foty albo rysunku, którymi to śrubkami nalezy pokręcic?

Jeśli poradzisz sobie z boczkiem , to i z mechanizmem szyby sobie dasz radę . Jak zdejmiesz boczek to się domyślisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, bo akurat tylne drzwi mam wymienione i ktoś nie przejął się regulacją szyby. w moim przypadku po zdjęciu boczka musiałem skorygować ogranicznik wysunięcia szyby. To śruba z takim cynglem u góry drzwi, która stanowi o wysokości górnego położenia szyby. Regulacja ma może 12mm. Na pewno poznasz. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...