Jump to content

Legacy kombi 1999 problem z drzwiami

momik
 Share

Recommended Posts

Witam

Prośba o wskazówkę/podpowiedż gdzie w Warszawie lub okolicy mogę sie zaudać aby ktoś mi wyregulował lub naprawił drzwi pasażera.

Objaw jest nastepujący, po otwarciu górny lewy róg szyby dość mocno "haczy" o uszczelkę i jak już puści to wdać że delikatnie opadają, przy zamykaniu jest to samo w odwrotnej kolejności. Uszczelko jest coraz cieńsza w tym miejscu.

Wykonałem ze dwa tel ale to albo mlaśnięcie było jak podałem rocznik auta albo w serwisie powiedzieli ze to do blacharza trzeba dzwonić.

Wolałbym aby ktoś przypadkowy tego nie robił tylko osoba która to naprawi nie czyniąc dalszych szkód. Dlatego zwracam sie z prośba o podpowiedź

pozdr

UPDATE- po dokładnym obejrzeniu stwierdzam że drzwi nie opadają, a jedynie szyba po jej zamknięciu "parkuje" o jakieś 2mm za wysoko co skutkuje tym haczeniem. Czy tam jest jakaś regulacja ? skąd szyba "wie" gdzie ma sie zatryzmać po zamknięciu?

UPDATE- po dokładnym obejrzeniu stwierdzam że drzwi nie opadają, a jedynie szyba po jej zamknięciu "parkuje" o jakieś 2mm za wysoko co skutkuje tym haczeniem. Czy tam jest jakaś regulacja ? skąd szyba "wie" gdzie ma sie zatryzmać po zamknięciu?

Szyba do regulacji. Nie jest to jakiś wielki problem, trzeba odpowiednio pokręcić kilkoma śrubkami i po krzyku. U mnie ostatnio zajęło to 15 minut, łącznie z demontażem i montażem tapicerki.

czy nie masz przypadkiem żadnej foty albo rysunku, którymi to śrubkami nalezy pokręcic?

Jeśli poradzisz sobie z boczkiem , to i z mechanizmem szyby sobie dasz radę . Jak zdejmiesz boczek to się domyślisz .

Miałem dokładnie to samo, bo akurat tylne drzwi mam wymienione i ktoś nie przejął się regulacją szyby. w moim przypadku po zdjęciu boczka musiałem skorygować ogranicznik wysunięcia szyby. To śruba z takim cynglem u góry drzwi, która stanowi o wysokości górnego położenia szyby. Regulacja ma może 12mm. Na pewno poznasz. Powodzenia ;)