Jump to content

Legacy H6 04 świeci kontrolka silnika trakcji i miga tempoma

ASAHI
 Share

Recommended Posts

Znajoma kilka miesięcy temu kupiła Legacy H6 z 2004r, pojechała teraz w świat i pisze do mnie sms że w trasie zapaliła jej się kontrolka silnika, trakcji i miga kontrolka tempomatu. Oczywiście jak na złość w pobliżu serwisu nie ma i nie ma również kumatego mechanika, a autko jeździ normalnie. Lekko wystraszona pyta co to może być.. Jak ktoś wie to z góry dzieki!!

ASAHI, to może być pierdylion różnych rzeczy. Już wielokrotnie pisałem: zapalenie tych trzech kontrolek nie oznacza nic więcej jak zapalenie checka w "starszych" subaru (czy też innych autach). Trzeba podpiąć pod komputer, najlepiej SSM i sprawdzić co go boli.

• 3 weeks later...
Znajoma kilka miesięcy temu kupiła Legacy H6 z 2004r, pojechała teraz w świat i pisze do mnie sms że w trasie zapaliła jej się kontrolka silnika, trakcji i miga kontrolka tempomatu. Oczywiście jak na złość w pobliżu serwisu nie ma i nie ma również kumatego mechanika, a autko jeździ normalnie. Lekko wystraszona pyta co to może być.. Jak ktoś wie to z góry dzieki!!

pierwsza sonda lambda zdechła

• 2 weeks later...

Odpowiadam w imieniu znajomej (chyba o to samo H6 chodzi).

Błąd jednego z katalizatorów. Jakieś chwilowe zaburzenia przepływu podobno. Auto mocno dostało w d... w upale po szutrach. Katalityki nie oryginalne. Jeżeli jeszcze raz sie powtórzy, powrót do oryginałów. Auto zrobiło z migającymi kontrolkami ponad 1500km w tym wysokie góry, szutry i powrót z przyczepą kampingową.

-- Cz wrz 29, 2011 10:45 pm --

Znowu to samo. Chociaż na odczyt usterki wybieram się dopiero w poniedziałek, nabieram pewności co do winy po stronie złego paliwa. W drodze na pomorze zmuszony byłem do zatankowania w nocy na stacji benzynowej NO NAME. Po zalaniu prawie pełnego zbiornika i przejechaniu około 15 km ponownie zapala się CHECK. Zobaczymy co powie komputer w poniedziałek

• 7 months later...

Witam,mam dokładnie ten sam problem.Zapaliła mi się kontrolka silnika,trakcji i miga tempomat którego z resztą nie mogę włączyć a jeszcze rano na nim jeździłem... jezeli można to prosze o odp.co było przyczyną w poprzednim wątku po podłączeniu pod komputer bo widzę że objawy są dokładnie te same.dzieki

To również może być problem z katalizatorem jedyne rozwiązanie to podjechać do ASO i podpiąć pod komputer, u mnie świeci się sam tempomat bez kontrolki silnika.

Ok. zobaczymy może coś pomoże,a jeżeli chodzi o katalizator to wątpię bo zbiera się dobrze,także wydaje mi się że raczej to odpada...Dodam jeszcze że jest to bi fuel i zatankowałem gazik na shelu i po tym to się stalo,choć na benzynie jest to samo.

Ok. zobaczymy może coś pomoże,a jeżeli chodzi o katalizator to wątpię bo zbiera się dobrze,także wydaje mi się że raczej to odpada...Dodam jeszcze że jest to bi fuel i zatankowałem gazik na shelu i po tym to się stalo,choć na benzynie jest to samo.

Miałem tak w lanosie 2,0N/A zbierał się normalnie wszystko ok tylko silnik i tempomat migały wizyta w ASO wgranie jakiegoś programu i wszystko było ok:)