Skocz do zawartości

Legacy H6 04 świeci kontrolka silnika trakcji i miga tempoma


ASAHI

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma kilka miesięcy temu kupiła Legacy H6 z 2004r, pojechała teraz w świat i pisze do mnie sms że w trasie zapaliła jej się kontrolka silnika, trakcji i miga kontrolka tempomatu. Oczywiście jak na złość w pobliżu serwisu nie ma i nie ma również kumatego mechanika, a autko jeździ normalnie. Lekko wystraszona pyta co to może być.. Jak ktoś wie to z góry dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASAHI, to może być pierdylion różnych rzeczy. Już wielokrotnie pisałem: zapalenie tych trzech kontrolek nie oznacza nic więcej jak zapalenie checka w "starszych" subaru (czy też innych autach). Trzeba podpiąć pod komputer, najlepiej SSM i sprawdzić co go boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Znajoma kilka miesięcy temu kupiła Legacy H6 z 2004r, pojechała teraz w świat i pisze do mnie sms że w trasie zapaliła jej się kontrolka silnika, trakcji i miga kontrolka tempomatu. Oczywiście jak na złość w pobliżu serwisu nie ma i nie ma również kumatego mechanika, a autko jeździ normalnie. Lekko wystraszona pyta co to może być.. Jak ktoś wie to z góry dzieki!!

 

pierwsza sonda lambda zdechła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiadam w imieniu znajomej (chyba o to samo H6 chodzi).

Błąd jednego z katalizatorów. Jakieś chwilowe zaburzenia przepływu podobno. Auto mocno dostało w d... w upale po szutrach. Katalityki nie oryginalne. Jeżeli jeszcze raz sie powtórzy, powrót do oryginałów. Auto zrobiło z migającymi kontrolkami ponad 1500km w tym wysokie góry, szutry i powrót z przyczepą kampingową.

 

-- Cz wrz 29, 2011 10:45 pm --

 

Znowu to samo. Chociaż na odczyt usterki wybieram się dopiero w poniedziałek, nabieram pewności co do winy po stronie złego paliwa. W drodze na pomorze zmuszony byłem do zatankowania w nocy na stacji benzynowej NO NAME. Po zalaniu prawie pełnego zbiornika i przejechaniu około 15 km ponownie zapala się CHECK. Zobaczymy co powie komputer w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,mam dokładnie ten sam problem.Zapaliła mi się kontrolka silnika,trakcji i miga tempomat którego z resztą nie mogę włączyć a jeszcze rano na nim jeździłem... jezeli można to prosze o odp.co było przyczyną w poprzednim wątku po podłączeniu pod komputer bo widzę że objawy są dokładnie te same.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. zobaczymy może coś pomoże,a jeżeli chodzi o katalizator to wątpię bo zbiera się dobrze,także wydaje mi się że raczej to odpada...Dodam jeszcze że jest to bi fuel i zatankowałem gazik na shelu i po tym to się stalo,choć na benzynie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. zobaczymy może coś pomoże,a jeżeli chodzi o katalizator to wątpię bo zbiera się dobrze,także wydaje mi się że raczej to odpada...Dodam jeszcze że jest to bi fuel i zatankowałem gazik na shelu i po tym to się stalo,choć na benzynie jest to samo.

 

Miałem tak w lanosie 2,0N/A zbierał się normalnie wszystko ok tylko silnik i tempomat migały wizyta w ASO wgranie jakiegoś programu i wszystko było ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...