Skocz do zawartości

Oświetlenie - regulatory Forester MY 2003


inzynier_mamon

Rekomendowane odpowiedzi

OK najpierw spróbuję walnąć :wink:

Ale obawiam się, że trzeba będzie rozkręcać. Moje pytanie pojawiło się, bo jadąc do pracy zauważyłem ten problem, a nie wiem, czy w instrukcji obsługi jest instrukcja rozkładania Forestera :twisted: No i nie namierzyłem żadnych śrubek.

A strrrasznie nie lubię jak mi nie świeci się wszystko, co powinno w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie.

NIe świeci mi przycisk awaryjnych swiateł, podgrzewania szyby tylnej, spryskiwacza reflektorów, ście,mniania zegarka no i przy wskaxniku regulacji poziomu reflektorów świeca mi się cyferki od położenia ale już kreseczka na przełączniku nie.

 

Tak jest odkąd kupiłem forestera i specjalnie się tym nie przejąłem.

Oczywiście z braku serwisu w Olsztynie będe musiał sam to zmienić. Da się ?? Jakie żaróweczki trzeba nabyć?? Nie chcialbym dwa razy sioę grzebac przy tym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z braku serwisu w Olsztynie będe musiał sam to zmienić. Da się ?? Jakie żaróweczki trzeba nabyć?? Nie chcialbym dwa razy sioę grzebac przy tym.

Pozdrawiam

Da się :) Zapewne żaróweczki takie same jak w Legacy, nie potrafię podać typu, ale chyba było już na forum o tym własnie. Mogę ewentualnie poszperać za fotkami jak to u siebie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ żaróweczki to Radio Shack 7219, trzeba poszukać czy nie nazywa się to jeszcze inaczeczej, w każdym razie o ile pamiętam to było 12V 0,7W. Do przełączników czasem są używane o mocy 0,3W czy jakoś tak. Można w sklepie elektronicznym kupić już gotowe w wybranym kolorze - bo gumki z tych subarowskich mogą być sparciałe. Swoją drogą dziwne, że forester ma jeszcze żarówki, myślałem, ze już LED są w nowszych autach.

 

Na poniższej fotce są zdjecia żarówek jakie siedzą w moim legacu. Są one dosyć standardowe, bo pamiętam, ze kiedyś wymianiałem podświetlanie radia w Nubirze i były identyczne (rozmiarowo). Bok tego słomianego kwadratu to ok 15x15 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lutowanie? Zmaieniasz żaróweczki na LEDy? Jak zakładasz żarówki, to to się robi bardzo prosto. Na fotce jest uchwyt na żarówkę, przekłada się przez niego te włosowate zakończenia, zagina i wkręca całość do odpowiendiego otworu. Jak rozbierzesz konsolę to wszystko stanie się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...