Skocz do zawartości

wibracje pod fotelem pasażera


japan76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim subaru legacy 2005r gdy jade cos lekko wibruje,jakby wylo cichutko pod podloga pod nogami pasażera. Troszke mocniej nasila sie to gdy skrecam w lewo. Przy jezdzie na wprost jest ciszej a przy skrecie w prawo zanika calkowicie.Czy ktos wie co to moze byc? Najbardziej wyczuwalne jest wtedy, gdy wlasnie siedzi sie w fotelu pasazera i trzyma sie nogi na wycieraczce lub gdy trzyma sie stopy pod deska rozdzielcza

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zwyczaj buczenie/wibracje slyszalne lub wyczuwalne tylko w prawych badz tylko w lewych zakretach sa objawem uszkodzonego lozyska. Jak mowisz, ze w prawych zakretach znika, a silniejsze jest w lewych i wlasnie wtedy najlepiej czuje to pasazer to ja obstawiam, ze prawe przednie lozysko jest do wymiany :) Nie wjechales moze ostatnio troche za mocno na kraweznik albo w dziure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zwyczaj buczenie/wibracje slyszalne lub wyczuwalne tylko w prawych badz tylko w lewych zakretach sa objawem uszkodzonego lozyska. Jak mowisz, ze w prawych zakretach znika, a silniejsze jest w lewych i wlasnie wtedy najlepiej czuje to pasazer to ja obstawiam, ze prawe przednie lozysko jest do wymiany :) Nie wjechales moze ostatnio troche za mocno na kraweznik albo w dziure?

 

 

albo przegub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subaru to manual. Odnosnie predkosci to sa to wibracje ,ktore raczej nie narastaja wzgledem szybkosci. Odglos jest stały. Mam takie wrazenie ,ze to wlasnie moze byc lozysko. Dodam,ze subaru mam dopiero od dwoch miesiecy.Przebieg 158 tys.

Dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subaru to manual. Odnosnie predkosci to sa to wibracje ,ktore raczej nie narastaja wzgledem szybkosci. Odglos jest stały. Mam takie wrazenie ,ze to wlasnie moze byc lozysko. Dodam,ze subaru mam dopiero od dwoch miesiecy.Przebieg 158 tys.

Dzieki za podpowiedz.

 

 

łożysko to raczej huczy niż wibruje chyba... i dźwięk/wibracje zmieniałyby się raczej w miarę prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drZ, niekoniecznie. Ja juz mialem dwa razy lozysko do wymiany i w gruncie rzeczy niewielka roznica byla w owym buczeniu przy roznych predkosciach. Sam dzwiek zas byl tak znikomy, ze nigdy zaden z pasazerow tego nie zauwazyl i slyszalem to tylko ja. Wibracje za to tez bylo czuc - moze japan76 ma po prostu bardziej czuly zadek niz sluch ;)

 

-- 25 sie 2011, o 20:43 --

 

Ale najpewniej to bedzie podjechac do ASO i poprosic o sprawdzenie, wtedy bedzie pewnosc 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...