Skocz do zawartości

odstająca nakładka nadkola - prawy tył


nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

..... miły gość..... :roll: :mrgreen:

Pojęcie bardzo względne. Ja raczej wykazałbym nieco pokory i powiedział "sorry, mały f*ck-up z naszej strony, ale poprawimy i będzie cacy". To takie, kufa, trudne? Schować na chwilę dumę w kieszeń i pokazać klasę. To się naprawdę opłaca długoterminowo. Czy SIP nie szkoli sprzedawców w "tym obszarze"?

 

Co do ASO, pytałem i odpowiedź, mówiąc delikatnie, mnie nie satysfakcjonuje. Powiem więcej - pytałem ASO, którą cenię za fachowość i ona też przyznała mi rację nieoficjalnie, że to trochę żałosna odpowiedź.

 

Natomiast ASO, która wydawała mi auto, to porażka na całej linii. Dlaczego? Wspomnę tylko, że tablicy z tyłu nie potrafili porządnie przymocować, żeby się nie odbijała przy zamykaniu klapy (w końcu zrobiłem to sam - raz i dobrze). Łapskami brudnymi poplamili podsufitkę, zakładając instalacje dodatkowe. Mam też podejrzenie, że spasowanie zderzaków ucierpiało po ich montażu czujników. Szerokim łukiem omijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do ASO, pytałem i odpowiedź, mówiąc delikatnie, mnie nie satysfakcjonuje. Powiem więcej - pytałem ASO, którą cenię za fachowość i ona też przyznała mi rację nieoficjalnie, że to trochę żałosna odpowiedź.

Niech nie komentują , czy odpowiedz żalosna czy nie , tylko niech poprawią... :twisted:

 

ps. nie spotkałem się ze zgloszeniem odstajacej nakladki , ale zaczne się przygladać ( na jasne kolory ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie można by dostać oryginalne nakładki na nadkola/błotniki (wheel arch moldings) dla Outbacka ? - W USA mają coś takiego (część Subaru E201SAJ000 - dla OBK 2010-2011) tylko, ze cztery takie nakładki kosztuja, bagatela, ponad 360 dolarów + przesyłka + polskie cło i VAT (razem tak US$ 520 czyli raczej dużawo). A może można je dostać w Niemczech, gdzie także jest duży rynek Subaru ? A może są jakieś podróbki ?

P.s. Ciekawe, że wymienione nakładki (oryginalne) można dostać w Rosji i na Ukrainie, przynajmniej są w katalogach sklepów z częściami do Subaru. W Moskwie chcą 12500 rubli bez przesyłki czyli, tak na oko, chyba 1250 dolarów ! - Teraz juz wiemy jak dorabiają sie ichni oligarchowie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hnery, teoretycznie te graty są dostępne także w Polsce. Cena zbliżona do rosyjskiej. No comments (już napisałeś dobrze).

Z USA przywiozłem kiedyś trochę fantów do poprzedniego auta (też Japonia) i zastanawiałem się nad zakupem zestawu "Wheel Arch Moldings" i jeszcze dodatkowo "Body Side Molding" (J101SAJ300) do OBK. Możliwość ominięcia cła + VAT teoretycznie istnieje (zakup prywatny), ale zabawy z tym trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ominięcia cła + VAT teoretycznie istnieje (zakup prywatny), ale zabawy z tym trochę jest.

 

Ale jak ? - Kiedys cos sprowadzilem poczta z USA, to polskie clo po prostu doliczylo z 30% liczac wg zadeklarowanej wartosci. Co to jest "zakup prywatny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka paczka jest dosc nieporeczna w samolocie i nie bardzo widze kandydata, aby mi ja przwiozl :x . Najlepiej byloby znalezc odpowiednik w Niemczech lub Szwajcarii, bo to dwa kraje, gdzie jest mnostwo samochodow Subaru i powinien byc wiekszy rynek na akcesoria na tyle, aby je produkowano na miejscu. Tam za drogo, a tu nie wiadomo jak i gdzie. A po trzecie, to dziwie sie, ze najwyrazniej jest jakis na to zbyt w Rosji i na Ukrainie. Szczegolnie nie podejrzewalbym o to Ukraine, chociaz to olbrzymi i ludny kraj. A moze u nich "jest lepiej" ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolotami nie takie rzeczy ludzie transportują ;-)

Jest jeszcze inny patent na takie klamoty - zakup grupowy. Jeśli nie da się dogadać w PL (czyta ktoś?), to można u Krzyżaków spróbować. Kwestia logistyki, zbiórki kasy i... zaufania. Z tym ostatni zwykle najgorzej wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by wiedziec, ze cos takiego jest produkowane/dostepne w Niemczech (czyli u Krzyzakow). Przesylka poczta bedzie droga, ale kurierem juz nie. A cla i VATu nie bedzie. Czy ktos znajacy techniczny jezyk niemiecki moglby sprawdzic czy takie "Wheel Arch Mouldings for Outback 2010-2011" sa dostepne w Niemczech czy Szwajcarii ?

Dziekuje z gory (czyli po angielsku "thanks from the mountain") :D

 

P.s. W Wielkiej Brytanii nie ma - sprawdzalem. Brytyjski eBay oferuje tylko amerykanskie nakladki, ale z doslaniem z USA, wiec sprzedaz/kupno nie bylyby poprzez Wielka Brytanie, a wprost z USA ze wszystkimi konsekwencjami celnymi i VATowskimi. Czyli cala nadzieja w "Krzyzakach". :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koryguję: Krzyżacy tych gratów nie mają w swojej sieci. Są oferowane na rynku północnoamerykańskim, w EU - nie.

Warto sobie zadać jeszcze jedno pytanie: czy one będą pasować montażowo do auta przeznaczonego na rynek europejski. Pytałeś sprzedawcę (licząc na jeszcze szczerość, of course)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koryguję: Krzyżacy tych gratów nie mają w swojej sieci. Są oferowane na rynku północnoamerykańskim, w EU - nie.

Warto sobie zadać jeszcze jedno pytanie: czy one będą pasować montażowo do auta przeznaczonego na rynek europejski. Pytałeś sprzedawcę (licząc na jeszcze szczerość, of course)?

 

Tak, maja pasowac, pytalem w kilku niezaleznych miejscach. Zreszta nie ma powodu, aby nie pasowaly, bo malo jest prawdopodobne, aby Subaru mialo inne formy dotloczenia blotnikow tylko na rynek amerykanski. Amerykanskie outbacki importowane do Polski wygladaja zupelnie normalnie.

 

Mam amerykanski sklep z czesciami do Subaru, ktory sprzedaje te nakladki (caly komplet) za $ 315 - 15% dodatkowego upustu = $ 269. Zakladajac, ze przesylka USPS do Polski kosztowalaby okolo $ 55, to calosc wyniesie $324 + clo+VAT, czyli duzo mniej niz wyliczalem wyzej. Moznaby nawet sprobowac konkurencyjnej dystrybucji do Rosji i na Ukraine :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiasem mowiac tez chcialbym kupic takie dodatki do OBK-z wersji US moja siostra mieszka w US wiec moze przez nia ale mysle jak by tak zebrac kilka osób zamówic i montowac zbiorowo gdzies w centrum naszego kraju miodem i mlekiem plynacego np. u Pana Andrzeja K. :P ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak by tak zebrac kilka osób zamówic i montowac zbiorowo gdzies w centrum naszego kraju

Skomplikowane, aby kilka osob "chcialo na raz". :wink:

Co do montowania, to jest trywialne. Domowa instalacja trwa poltorej godziny i jej zachecajace opisy sa na amerykanskich forach Outbacka. Prosze zerknac na instrukcje Subaru dla montazystow ATO:

http://techinfo.subaru.com/proxy/6959/pdf/006959-E201SAJ000.pdf

post-7360-135184435847_thumb.jpg

Natomiast te nakladki sa wyraznie drogie i niemal wszyscy uzytkownicy z USA (na forach poswieconych Outbackowi) narzekaja na to. Jedynym sposobem poprawienia sytuacji jest kupienie ze znizka, o czym wspomnialem wyzej. Importujac cos takiego do Polski nalezy sie tylko liczyc z dodatkowym clem i VAT, ktore wyniesie tak +/- 300 zl. Tak wiec calosc moze kosztowac tylko (w wypadku znizek) 1300-1400 zl.

Radze wpisac "E201SAJ000" do Google i mozna zobaczyc dziesiatki sklepow w USA, ktore to sprzedaja. Warto pamietac, ze te konkretne nakladki sa oficjalnym akcesorium Subaru. Podrobek na razie nie ma. Wszystkie tego typu akcesoria Subaru sprzedawane w salonach w ATO w Polsce sa porownywalnie drogie, wiec to problem ogolnoswiatowy. Co jest malym pocieszeniem dla zarabiajacyh zlotowki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku drążyłem ten temat i miałem kilka wątpliwości. W wersjach US są plastikowe nakładki ochronne na drzwi. Przednie listwy na nadkola pasują do nich tylko po zainstalowaniu jeszcze takich małych plastikowych wynalazków. Widać je na tym zdjęciu:

http://foto.onet.pl//5i0cv,ut33buwmc0cb ... html#p1oex

Można z tego zrezygnować ale jak to będzie wyglądać .....

W każdym razie jeżeli dojdzie do zamawiania ja się piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem. Aby skorzystac z owej 15% znizki jako, ze nie wiedzialem jak dlugo jest wazny kod na ta znizke. Wolalem nie czekac. Ale to 15% pokrywa przesylke. Czy ktos jest zainteresowany jakie beda dalsze losy tego projektu ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem. Aby skorzystac z owej 15% znizki jako, ze nie wiedzialem jak dlugo jest wazny kod na ta znizke. Wolalem nie czekac. Ale to 15% pokrywa przesylke. Czy ktos jest zainteresowany jakie beda dalsze losy tego projektu ? :shock:

 

 

ja jestem. daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak by tak zebrac kilka osób zamówic i montowac zbiorowo gdzies w centrum naszego kraju

Skomplikowane, aby kilka osob "chcialo na raz". :wink:

Co do montowania, to jest trywialne. Domowa instalacja trwa poltorej godziny i jej zachecajace opisy sa na amerykanskich forach Outbacka. Prosze zerknac na instrukcje Subaru dla montazystow ATO:

http://techinfo.subaru.com/proxy/6959/pdf/006959-E201SAJ000.pdf

[attachment=0]10obk_wheelarchmolding_881_general.jpg[/attachment]

Natomiast te nakladki sa wyraznie drogie i niemal wszyscy uzytkownicy z USA (na forach poswieconych Outbackowi) narzekaja na to. Jedynym sposobem poprawienia sytuacji jest kupienie ze znizka, o czym wspomnialem wyzej. Importujac cos takiego do Polski nalezy sie tylko liczyc z dodatkowym clem i VAT, ktore wyniesie tak +/- 300 zl. Tak wiec calosc moze kosztowac tylko (w wypadku znizek) 1300-1400 zl.

Radze wpisac "E201SAJ000" do Google i mozna zobaczyc dziesiatki sklepow w USA, ktore to sprzedaja. Warto pamietac, ze te konkretne nakladki sa oficjalnym akcesorium Subaru. Podrobek na razie nie ma. Wszystkie tego typu akcesoria Subaru sprzedawane w salonach w ATO w Polsce sa porownywalnie drogie, wiec to problem ogolnoswiatowy. Co jest malym pocieszeniem dla zarabiajacyh zlotowki :shock:

 

Fajne :)

Idealnie zakryje moją rdzę...

rdza_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest zainteresowany jakie beda dalsze losy tego projektu?

Widzę, że miałeś duże ciśnienie. Też poproszę na PW.

 

Z tym pasowaniem chodziło mi zwłaszcza o dodatkowe plastiki, które mogą okazać się konieczne dla dobrej kompozycji wizualnej. Wydaje mi się, że listwy na rynek US mają nieco inny krój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...