Skocz do zawartości

Turbina za malo laduje w SI GT


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, nagle zaczela pompowac tylko 0,4 bara czasem dojdzie do 0,5. Jezdzi sie kiepsko z takim cisnieniem. Sprawdzilem bledy,ale komputer jest czysciutki.Zrbilem reset i na chwile wrocilo 0,8 po czym nadal jest 0,4.Wyciagnalem i wymylem kontakt sprayem selenoid z turbiny(ten z nadkola), ale niewiele to pomoglo.Jakis czas temu kupilem nowe wezyki cisnieniowe i wlasnie teraz je wymienilem wszystkie bo myslalem ze ktorys ze starych jest gdzies pekniety i stad taki zonk-nic z tego, nadal 0,4.Moze macie jakies pomysly co sprawdzic? Czy takie objawy moze powodowac nieszczelny ktorys z przewodow? Czy przeplywka tez moze obcinac az tak doladowanie? (tez ja wymylem)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo padł Ci solenoid albo siłownik wastegate'a, a konkretnie spręzyna w nim pekla (jakby pękła membrana to by ładował bez opamiętania).

 

ruszalem tym trzpieniem ktory wychodzi z actuatora i siedzi sztywno.Sciagalem komin z turbiny i sprawdzalem czy nie zacina sie na klapie,ale tam wszystko pieknie chodzi.Wiec zostaje ten selenoid,ale... przy robieniu calej procedury resetu kompa spinam zielone i czarne konektory razem i wtedy ten selenoid wrecz pierdzi,ale z tego co pamietam to tak chyba ma byc przy resetowniu kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w ASO Mikolow i jezdzilismy z podpietym Select monitorem, oczywiscie w drodze do Mikolowa, jak to zwykle bywa w takicch sytuacjach na chwile wszystko sie naprawilo :roll: SSL pokazal najpierw 50% doladowania, a po chwili butowania juz 60% (u mnie na zegarze bylo prawie 0,6 bara) wszystko przy bogatej mieszance wiec bez paniki.Werdykt padl na klape z WG(moze puszczac) lub po prostu moj katalizator przytyka uklad(wczesniej mialem walniete cewki ktore po kolei wymienilem na nowe) wydech mam juz przygotowany do wymiany,ale nie wiem czy wymieniac i potem sie martwic czy najpierw wybadac co dokladnie go boli i dopiero potem wymienic wydeh.

Chcialem podziekowac chlopakom z srwisu ATS Szczypka ktorzy dzielnie znosza moje marudzenia i zawsze sluza pomoca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSL pokazal najpierw 50% doladowania, a po chwili butowania juz 60% (u mnie na zegarze bylo prawie 0,6 bara) wszystko przy bogatej mieszance wiec bez paniki.

Możesz to wyjasnić!!!Nic nie rozumię!!! :roll:

 

Subaru Select Monitor ma mozliwosc sprawdzania wszystkich wartosci z czujnikow w czasie rzeczywistym wiec pokazal 50% doladowania na pierwszej jezdzie probnej i 60% na drugiej wiec stopniowo lepiej.A co do mieszanki to poczatkowo mialem obawy o przeplywke ktora lubi podawac zle wartosci i wtedy jezdzilbym na ubogiej mieszance czyli wiadomo czym by sie to skonczylo w niedlugim czasie.Qmasz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywistym wiec pokazal 50% doladowania na pierwszej jezdzie probnej i 60% na drugiej wiec stopniowo lepiej

Jakie cisnienie jest brane jako 100%?

 

w moim przypadku 0,9

Tak z ciekawości...Nigdy wskazówka nie osiąga Ci wyższych wartości. Chodzi mi o peak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywistym wiec pokazal 50% doladowania na pierwszej jezdzie probnej i 60% na drugiej wiec stopniowo lepiej

Jakie cisnienie jest brane jako 100%?

 

w moim przypadku 0,9

Tak z ciekawości...Nigdy wskazówka nie osiąga Ci wyższych wartości. Chodzi mi o peak

 

Starsze SI(211KM) laduja 0,8 bar w peaku 0,9.Nigdy nie mialem wiecej(mam seryjny wydech z katalizatorami :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja SI MY96 dokładnie tak ładuje jak mówi Komancz-tyle przynajmniej pokazuje zegar.

 

A tak na marginesie twoja to który rocznik-bo sądziłem do tej pory, że moja jest najstarsza.

 

Chyba od dzisiaj bedzie ladowala troche wiecej bo montuje wydech :) Mam 94r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Twoja starsza.Ale mam dwa pytania

1.Jaki wydech montujesz?

2.Jak wpływa wydech na ciśnienie ładowania sprężarki?

 

1. Downpipe SS,srodek bez tlumika(rura z nierdzewki) i koncowy tlumik seryjny(nowy) nie chce zeby bylo za glosno,jak bedzie znosnie to z czasem zdecyduje sie na jakis przelot na koncu.Wszystko jest 2,5".

2. Przez to ze nie bede juz mial katalizatora i srodkowego tlumika cisnienie troche wzrosnie,ale mysle ze gora 0,1 bar jak bedzie wiecej to bede skrecal na silowniku WG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Downpipe SS,srodek bez tlumika(rura z nierdzewki) i koncowy tlumik seryjny(nowy) nie chce zeby bylo za glosno,jak bedzie znosnie to z czasem zdecyduje sie na jakis przelot na koncu.Wszystko jest 2,5".

 

A od turbiny co będzie odchodziło (tzn. ile cali też 2,5" czy 3")? Całość jest SS czy tylko downpipe?A i jakie koszty takiego wydechu i gdzie to będziesz stroił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Downpipe SS,srodek bez tlumika(rura z nierdzewki) i koncowy tlumik seryjny(nowy) nie chce zeby bylo za glosno,jak bedzie znosnie to z czasem zdecyduje sie na jakis przelot na koncu.Wszystko jest 2,5".

 

A od turbiny co będzie odchodziło (tzn. ile cali też 2,5" czy 3")? Całość jest SS czy tylko downpipe?A i jakie koszty takiego wydechu i gdzie to będziesz stroił?

 

DP SS ma fabrycznie 2,5" na calej dlugosci i jest bez powiekszonej flanszy,ale nie ma zadnych zalaman przy flanszy tylko lagodne przejscie w rure.srodkowa rura jest 2,5" a tlumik koncowy seryjny z SI GT.Koszty sa rozne-zalezy jak ci sie uda kupic :) W Wawie moze zrobic ci taki wydech Pawel Trela albo Maciek Grabowski za fajne pieniadze.Po wydechu ni ebede stroil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o dwoch lub trzech (jeden widzialem) przypadkach poprawiania roboty

grabowskiego... przez el-tec. przede wszystkim chodzilo o glosnosc... jakos nie mogl utrafic

w gusta swoich klientow. kwiatek - szkoda, ze do bardziej antycznych nie ma ecuteka :|

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiatek - szkoda, ze do bardziej antycznych nie ma ecuteka :|

 

pozdr

 

ale da sie Unichipa tez w Mapteku :) albo prosciej: zalozyc AVCR-a podniesc cisnienie, zalozyc anti boost cut i zmierzyc AFR powinno byc ok.250KM bezpiecznie, oczywiscie to wszystko po odetkaniu wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiatek - szkoda, ze do bardziej antycznych nie ma ecuteka :|

 

pozdr

 

ale da sie Unichipa tez w Mapteku :) albo prosciej: zalozyc AVCR-a podniesc cisnienie, zalozyc anti boost cut i zmierzyc AFR powinno byc ok.250KM bezpiecznie, oczywiscie to wszystko po odetkaniu wydechu

 

serio mowisz ?? nie-ASO oferuje unichipa ?? wytykajac jego wady (i wyzszosc ecuteka) na swojej stronie ?? ciekawe :) .

ja, biorac pod uwage wiek/przebieg auta oraz swoje raczej male umiejetnosci (poki co mam nadzieje :))powozenia,

celowalbym w nizsza moc (maks 1 bar, ~230ps ?) z ladnym przebiegiem momentu (m.in. wczesny start turbo).

 

Abt juz Ci proponowałemrozwiązanie, nienajtragiczniejsze, może więcej koni też się tada wykrzesać, musiałbyś zamailować.

wiem, wiem. tylko, ze nie specjalnie mialem czas spisac oznaczenie kompa.

sroda/czwartek (jak nic sie nie porypie) jestem umowiony na kilka rzeczy w antyku.

postaram sie pamietac, zeby spisali przy okazji co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...