Skocz do zawartości

O sworzniu wahacza i łączniku stabilizatora przedniego


RafalP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnia kontrola zawieszenia wykazała, że występują luzy na sworzniu wahacza przedniego i łączniku stabilizatora przedniego.

W aucie są aluminiowe wahacze.

 

Zagadnienie 1:

Jakie sworznie polecacie?

Czy sworznie do aluminiowych wahaczy różnią się od tych do stalowych wahaczy?

Czy warto wymienić sworznie parami?

 

Zagadnienie 2:

Założyłem sobie, że w miarę zużywania się poszczególnych elementów metalowo-gumowych będę wymieniał je na poliuretanowe z oferty Strong Flex.

Czy w przypadku łączników stabilizatora przedniego wystarczy wymienić same tuleje, tak jak to jest w łącznikach tylnych? (przypominam - wahacze są aluminiowe)

Jeśli tak, to które z oferty Strong Flex mam wybrać?

Jeśli nie, to jakie są alternatywne rozwiązania poza drożyzną Whiteline?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aluminiowych wahaczach przednich laczniki stabilizatora wystepuja chyba raczej jako calosc - nie jestem pewien, jak jest ew. w jakichs aftermarketach, ale cusco tez bylo w jednym kawalku.

 

I ogolnie to bym chyba zamienil zwyczajnie na takie z pudelka z napisem Subaru.

 

Swoznie - niestety nie wiem, czy sa takie same - ale to nie jest jakis straszliwy koszt w ASO chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki, ze beda pewnie w stanie dostarczyc pasujace czesci - chociaz w przypadku alu-wahaczy dobrze byloby miec chyba numer nadwozia jakiegos dawcy - bo w GT nie wystepowaly.

I tu moga zaczac sie schody - bo w gc8 alu-wahacze wystepowaly tylko w STi, a te maja krotki VIN, a krotkiego VINu

polskie ASO chyba nie obsluguje.

 

Ale jest bardzo bardzo zla konkurencja ASO w Warszawie, co to spac wlascicielowi forum po nocy nie daje, gdzie chyba

krotkie VINy tez sa w stanie "rozszyfrowac" i pewnie zalatwia odpowiednie czesci.

 

Pozdrawiam

 

-- środa, 17 sie 2011, 13:09 --

 

A tak w ogole, to jak mi sie przypomnisz wieczorem to moge Ci sprawdzic numery czesci. Zreszta na Opposed Forces pewnie tez mozna je znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da rozszyfrować :mrgreen:

 

łączniki przednie pod alu wahacze są inne niż pod stalowe, sa przegubowe występują jako całość, oryginały bez problemu są dostępne to tu to tam.

 

Sworznie wszystkie Imprezy miały takie same więc oryginał z gt pasuje pod wahacz aluminiowy, ponieważ alu wahacze maja specjalne tulejki wstawione coby życia nie utrudniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę się nie zgodzić z kolegą wyżej,sworznie w metalowych wahaczach są o połowę cieńsze.W części wchodzącej do piasty są takie same ale w części która wchodzi do wahacza są grubsze i jest specjalna wkładka żeby aluminium nie korodowało z metalem.Wiem to z autopsi ponieważ nie dalej jak 2-3 tyg temu wymieniałem wahacze metalowe na aluminiowe,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ogolnie to bym chyba zamienil zwyczajnie na takie z pudelka z napisem Subaru.
jak napisał AMI, nie zbankrutujesz na oryginałach z ASO, a unikniesz lipy.... :D

 

Rozumiem i przyjmuję do wiadomości. A czy coś jest nie tak z poliuretanami Strong Flex?

 

w przypadku alu-wahaczy dobrze byloby miec chyba numer nadwozia jakiegos dawcy - bo w GT nie wystepowaly.

 

W GT nie wystepowały, ale w JDM WRX owszem.

 

Sworzeń to osobna pozycja 21067GA050

tulejka do wahacza aluminiowego to osobna pozycja 20216FA000

 

Dzięki szociu.

Jeżeli możesz ten numer cześci potwierdzić dla mojego Vinu, będę wdzięczny:

GC8-025554

Powtórzę jeszcze pytanie, czy jest sens wymieniać sworznie parami?

No i przy okazji, czy znane są numery części dla łączników przednich stabilizatorów (L i P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aluminiowego:

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-SUBAR ... 3f0b5ae453

 

Do metalowego:

http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-IMPREZ ... 4cf891eb24

 

...i teraz koniec i kropka,a jeśli jest jakiś niedowiarek jeszcze to zrobię w sobotę zdjęcie dwóch obok siebie (aluminiowy bez osłonki) i podeślę,pozdro.

 

-- 18 sie 2011, o 13:18 --

 

Sworzeń to osobna pozycja 21067GA050

 

To jest nr.do sworznia w wahaczu metalowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zmieniałem u Siebie więc wiem jak to wygląda.

 

Sworzeń to osobna pozycja 21067GA050

tulejka do wahacza aluminiowego to osobna pozycja 20216FA000

 

nie ma specjalnych sworzni pod wahacz aluminiowy w Subaru koniec kropka :P

Też wymieniałem i też nie miałem problemów. Pasują od GTeka. W wahaczu aluminiowym jest specjalny stożek który jest między sworzniem a wahaczem.

Gumy do łącznika stabilizatora z StrongFlex nie będą pasowały bo jak już pisali przedmówcy przy alu wahaczach łącznik to jeden element.

Co do elementów poliuretanowych to proponuję wymienic jednak wszystko za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aluminiowego:

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-SUBAR ... 3f0b5ae453

 

Do metalowego:

http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-IMPREZ ... 4cf891eb24

 

...i teraz koniec i kropka,a jeśli jest jakiś niedowiarek jeszcze to zrobię w sobotę zdjęcie dwóch obok siebie (aluminiowy bez osłonki) i podeślę,pozdro.

 

-- 18 sie 2011, o 13:18 --

 

Sworzeń to osobna pozycja 21067GA050

 

To jest nr.do sworznia w wahaczu metalowym

 

to na drugim linku to zestaw, ale w Subaru w ORYGINALE to jako złożenie nie występuje.

 

Każda cześć ma osobny numer, sworzeń , stożek (do alu wahacza) , nakrętka zabezpieczenie do nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie powyższych wypowiedzi porównanych z ofertą Strong Flex stwierdzam, że nie robią.

Za dwa łączniki poliuretanowe Whiteline w pewnym sklepie z czwórką w nazwie zapłacić trzeba ponad pińcet bez zniżek. Nie wchodze w to. Znaczek Subaru na opakowaniu również mnie usatysfakcjonuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...