Skocz do zawartości

Piszczace sprzeglo ?


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem z piszczacym sprzeglem, przy wciskaniu pedalu rozdzodzi sie cos jakby ktos stare drzwi nienaoliwione otweiral. Co mnie martwi dzwiek jest bardziej jakby slyszalny z okolic lewego nadkola a nie ze srodka. Jak rozumiem OBK ma hydrauliczne sprzeglo ?

Da sie gdzies prysnac WD40, zeby przynajmniej troche to uciszyc ?

 

Aha jak dluszej samochod postoi (po nocy) to jakby bardziej piszczy niz zaraz po jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie, może to być jakaś wyrobiona tulejka na pedale sprzęgła.

Można to oczyścić i przesmarować ale WD40 nie polecam :wink:

 

Byłem z tym przy innej okazji w serwisie gdzie wyczyścili i przesmarowali to, jest tylko trochę lepiej. Nie pomogło na 100% ponieważ u mnie wyrobiła się ta tulejka. Tulejki nie wymieniłem, problem powraca czasami w deszczowe dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukajka nic sensownego nie wypluwa, to co pod linkowales to tematy nt dwumasy i jej klasycznego popiskiwania (podczas jazdy), w ktorych zreszta sie takze wypowaiadalem :wink:

W moim przypadku chodzi o cos innego, o piski przy wciskaniu pedalu sprzegla. Tak jakby pedal sprzegla z wysprzeglikiem laczyla zardzewiala linka :mrgreen:

 

-- 16 sie 2011, o 21:24 --

 

Mam to samo u siebie, może to być jakaś wyrobiona tulejka na pedale sprzęgła.

Można to oczyścić i przesmarować ale WD40 nie polecam :wink:

 

Byłem z tym przy innej okazji w serwisie gdzie wyczyścili i przesmarowali to, jest tylko trochę lepiej. Nie pomogło na 100% ponieważ u mnie wyrobiła się ta tulejka. Tulejki nie wymieniłem, problem powraca czasami w deszczowe dni :wink:

 

To moze byc, to. Dzieki za info jutro sprawdze :wink:

W poprzednim aucie wlasnie tez byl problem z jakas plastikowa tulejka, wystarczylo ja nasmarowac, wd40 oczywiscie pomagal ale na krotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, ja tak miałem w Forku, tyle, że dotyczy to mechanizmu (naciągającego / odciągającego....?), taki mały badziew widoczny pod maską z białym plastikiem w środku. Co 2 miesiące czyszczę to i smaruję dobrym smarem i na razie mam spokój, wcześniej były problemy, brud się tam dostawał i było takie dziwne "chrupanie" pod pedałem. Nawet myślałem, że to sprzęgło, ale na szczęście się myliłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od jakiegoś czasu taki objaw w OBK MY08. Przy wciskaniu pedału sprzęgał słychać takie wysokie "pit". Permanentnie, niezależnie od tego czy ciepło czy zimno czy sucho czy wilgotno. Mam nadzieję, że to jakaś pierdółka... tak czy tak niedługo będę miał przegląd, więc liczę na to że przrestanie popiskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawiło się przy wyjeździe z salonu. Psiknęli jakimś śmierdzącym środkiem i wystarczyło na jakieś dwa miechy. Potem przestało, a teraz co jakiś czas się odzywa. Irytujące. Chyba niewłaściwy dobór materiałów - plastik zamiast teflonu lub coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winę za ten wspaniały "średniowieczny" dźwięk ponosi brak smaru na kulce na której opiera się łapa od łożyska oporowego sprzęgła . Trzeba zdemontować intercooler , odkręcić mechanizm hydrauliczny z którego wychodzi "bolczyk" naciskający na łapę , następnie ściągnąć gumę osłaniającą łapę , wtedy mamy już trochę dostępu do kuli na której łapa się opiera - tam wystarczy troszkę smaru i mamy ciszę :mrgreen:

 

 

Oczywiście dotyczy to naszych wspaniałych diesli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontować intercooler , odkręcić mechanizm hydrauliczny z którego wychodzi "bolczyk" naciskający na łapę , następnie ściągnąć gumę osłaniającą łapę , wtedy mamy już trochę dostępu do kuli na której łapa się opiera

 

Trochę, kufa, roboty. Lepiej psiknąć WD40 czy innym śmierdzielem za pedał i na chwilę mieć klienta z bańki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę, kufa, roboty. Lepiej psiknąć WD40 czy innym śmierdzielem za pedał i na chwilę mieć klienta z bańki...

 

 

sam psik wd40 pomoże na powiedzmy 3-5 dni stania w korkach , a jak miedzią pojedziesz to na parę miesięcy starczy.

 

-- 26 sie 2011, o 22:25 --

 

a no i to nie skrzeczy pedał jak już pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zajmie Ci ok 30min wraz z zmontowaniem, dolicz jeszcze 20 min na chęć pooglądania tego co tam w środku siedzi - zobaczysz łożysko i docisk 8) , trochę to jest jak patrzenie koniowi w du.. bo latarka + sprawne palce będą Ci potrzebne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pedał sprzęgła też piszczy, skrzypi czy jak to nazwać, ale w GT z 99roku. Mi pomaga WD40 ale tak jak już ktoś pisał na chwile max miesiąc.

Ale z drugiej strony u mnie tyle rzeczy skrzypi piszczy (w szczególności jak jeździ się po polskich drogach) że jedyną dobrą radą jest otworzyć okno i słuchać bassu z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...