Skocz do zawartości

Technika jazdy, a bezpieczeństwo na drodze


Gal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jak wychodze z zakrętu na pustą 3 pasmówkę na głębokiej kontrze po czy składam się z przeciwskrętu na skrzyżowaniu (4 w nocy) to jestem bandyta i jadę z prędkością rajdową czy po prostu się sprawnie przemieszczam po sniegu? Dodam że robię to na tyle wolno żeby móc sobie spokojnie auto wyprostować JAKBYCO.

a jakby wtedy z boku wyjechała babcia sejem i zobaczyła idącego slajdem Azraela?

Ty byś opanował i wyprostował auto ale babcia jakby nie zeszła na zawał to napewno tapicerka byłaby do czyszczenia.

 

 

Sprawdzić czy nie ksiądz ;-) Ja tam uważam ze jak ktoś ma lęki to nie powinien jeździć. A jakby wyjechała jej karetka??? Albo jakby jechała szybka paczka czy inne UPC??? Oni potrafią jechać dużo szybciej ode mnie w złych warunkach. Ja tam staram się trzymać z dala od innych użytkowników drogi i nie utrudniac im jazdy, nie starszę tez ich w głupi sposób np. wyskakując z jadącej z pnaprzeciwka kolumny i wyprzedzając z użyciem 300KM na centymetry bouważam że to zbyt straszne dla tego kto to widzi, ale jak ktoś ma lęki bo w oddali jedzie sobie auto ślizgiem to mu współczuję i trudno. Są granice mojej dobroci dla bliźnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta czasemw idoczność umożliwia wykorzystanie większgeo kawałka drogi. W górach czasem są takie fajne sytuacje, z resztą pamiętasz powrót z Plejad? :-DDDD

A to prawda, ortodoksem z tymi pasami nie jestem i jak jest możliwość to czemu nie :) Proszę bardzo, ponizej Landm:

img135.jpeg.medium.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kompromis pomiędzy umiejętnościami, a zdrowym rozsądkiem powinien wyznaczać granicę, której nie powinno się przekraczać.

 

Tak, czasem mam wrażenie że tego rozsądku mam za dużo, czasem że za mało, trudno znaleźć właściwe miejsce.

 

 

Też zaobserwowałem na drodze, że najszybszymi kierowcami są PH-loty.

 

Masakra, nie? Wczoraj jechałem Astrą kombi z kratką to ludzie uciekali z drogi, a jechałem za typem który nawet TIRy z drogi spychał za pomocą swojego kratkowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może są w sprzedaży jakieś fajne antenki.

 

 

Ponoć nie :-/ Już sam nie wiem.

 

Spojrz na ta antenke , sam mam taka i wyglada calkiem zgrabnie, swietnie sie stroi i na dachu bedzie miala wystarczajacy zasieg, do tego dlugosc to tylko 72cm.

Edit. Antena oczywiscie nie musi stac pionowo, mozna ja przechylic nawet o 90 stopni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem zasieg jest wystarczajacy, ja mam na klapie bagaznika i nie nazekam. Z bagaznika sciaga mi bez szumow jakies 5 kilometrow, przy dobrych warunkach nawet wiecej. Zalozysz ja na dach i bedzie tylko lepiej, ale pamietaj o dobrym zestrojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad mam CB nie zatrzymano mnie nawet do kontroli, czyli od ponad pol roku, nawijam ladne pare tys. kilometrow miesiecznie i jeszcze mnie zaden patrol nie zaskoczyl. Poprostu pytasz przed wyjazdem jak wyglada drozka i nasluchujesz podczas jazdy, kierowcy ostrzegaja z duzym wyprzedzeniem wiec zasieg anteny nie musi byc wcale duzy. Pozatym napisalem, ze bez szumow sciaga na 5km troche gorszej jakosci rozmowy slychac z dalszych odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi zaimponowałeś- nie mam CB i też mnie nie zatrzymano- nawet do kontroli i to chyba dłużej niż pół roku. Generalnie to lekka patologia- z obu stron. Co to ma wspólnego z techniką(chyba,że zasięg i jakość ściągania) i bezpieczeństwem jazdy (mniejsza karalnośc?). Z drugiej strony rozumiem bo jak widzę czasem niebieskich jak po chamsku się ustawiają to...bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bezpieczenstwem ma wiele wspolnego, dowiadujesz sie o nie oswietlonym rowerze w nocy, o jakims pijaczku ktory ma problemy z trafieniem w pobocze i wielu innych przykrych sytuacjach, ktore moga cie spotkac. Wczesniej dostawalem o wiele czesciej mandaty i nie nazekalem bo to wkoncu moja wina, ale jeden z nich byl takim przegieciem ze strony panow policjantow, ze postanowilem zalozyc cb i byly to wedlug mnie bardzo dobrze wydane pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilem radia po to zeby latac 120 przez "zabudowany", nie jestem idiotom i wiem gdzie mozna przycisnac, a gdzie nie. Pozatym duza frajde sprawia mi kierowanie innych ludzi jak pytaja o jakas ulice w Poznaniu albo jaka droga najlepiej dojechac do jakiejs miejscowosci - fajnie jest czasami komus pomoc i miec swiadomosc, ze ktos pomoze tobie jak bedziesz w miescie, ktorego nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...