Jump to content

check mruga

ramzes
 Share

Recommended Posts

witam mam do kolegów pytanie czasami podczas jazdy na wysokich obrotach miga check mignie kilka razy i gaśnie dodam jeszcze że na niskich obrotach do 3 tyśięcy nie mruga ,byłem w serwiśie i niema żadnego błędu a jeszcze jedno czujnik biegu jałowego jest sprawny ,miał ktoś podobne objawy pozdrawiam :)

a przy okazji mrugania są jakieś inne objawy ? szarpie, gaśnie, nierówno pracuje, słabiej przyspiesza ... ?

Nie napisałeś skąd jesteś, ale może lepiej podjedź np. do Carfita, to Ci to sprawdzi :wink:

być może błąd jest jeszcze za mały dla checksystemu...? chyba że to coś po remapie, chwilowe odczyty poza tolerancją, ale to już powinien się wypowiedzieć ktoś bardziej biegły w tych sprawach, np. jako

Jak chcesz sam z tym walczyć, to sugeruję ściągnięcie serwisówki i pojechanie po procedurze diagnostycznej. Znajdziesz tam m.in. takie rzeczy do sprawdzenia jak kontakt na wtryskiwaczach, kontakt na cewkach/świecach, kompresja, "przeskoczony" rozrząd.

U minie kiedyś takie objawy powodował walnięty czujnik spalania stukowego... Tez nie było nic w historii błędów i kiedyś udało mi się złapać błąd na dłużej i komp wskazał błąd czujnika spalania stukowego.

Tak piszę informacyjnie bo chyba już znasz przyczynę mrugania u ciebie.

• 3 weeks later...

witam kolege moim sklomnym zdaniem to na twoim miejscu rozmawiałbym z Edwinem i mysle ze znajdzie sie rozwiazanie......chyba ze juz ogarnołes temat........

-- Śr wrz 14, 2011 4:48 pm --

Cos wiadomo juz w temacie............

• 2 years later...

Witam, posiadam 115konną imprezkę z 97roku, wczoraj zakupiłem kable bocha:( i zaczął mrygać check non stop na wolnych obrotach, tzn nie wyświetlał błędu wogóle, mrygał non stop:D po wyżej 3tys obr wyświetlił mi knock sensor, ale co do czujnika stukowego to wiem. czemu mryga mi cały czas? Panowie pomożecie jej?;/ po wymianie przewodów zaczął tak mrygać;/

Dokladnie, skoro robiles w Carfit to jedz i pogadaj z chlopakami. Sa za dobrzy, zeby im nie suszyc glowy :D

PS. Jak Ci zaplony wypadaja to zalej lepszego paliwa np. PB98 albo zmien stacje gdzie tankujesz.

Edited by ponton500