Jump to content

Legacy 2010 odblokowywanie DVD podczas jazdy

kufelct
 Share

Recommended Posts

Legacy w nowej budzie z DVD, nawigacja, kamera cofania itp.

Czy można w łatwy sposób odblokować DVD by dzieciak mógł oglądać bajki podczas podrózy? W poprzednim samochodzie była to kwestia zmiany oprogramowania.

Tutaj troche szukałem po necie i tylko znalazłem sposoby z "uziemianiem" pinów w jakiś kostkach ( sposób w legacy z poprzedniego modelu). Co mnie jakoś nie przekonuje ;/

• 2 years later...

widzę baaardzo stary temat ale może pojawiło się rozwiązanie? ktoś wie? Tak się składa, że własnie mam taki model z navi i byłaby to niegłupia opcja...

U mnie radio tez ma takie zabezpieczenie. wystarczy zaciągnąć ręczny na jeden ząbek i już działa. Ale mam forka z nieseryjnym radiem. Nie wiem jak to sie ma w Lecący.

Sent with Tapatalk

Edited by sredniaq

• 2 weeks later...

w każdej stacji multimedialnej 2 din wystarczy uziemic ( podłaczyc do obudowy radia ) kabel brake - zabezpieczenie aby nie mozna było ogladac filmów podczas jazdy :) Musicie wyjac nawi wziazc skads rozpiske wiazki wychodzacej z radia i  tyle. Aczkolwiek nie wiem jak to wygląda w kwestii ori navi ale wydaje mi się ze podobnie bo przecież subaru nie produkuje navigacji tylko zleca je firmom produkującym car audio.

W dniu 14.08.2011 o 09:46, kufelct napisał:

Legacy w nowej budzie z DVD, nawigacja, kamera cofania itp.

Czy można w łatwy sposób odblokować DVD by dzieciak mógł oglądać bajki podczas podrózy? W poprzednim samochodzie była to kwestia zmiany oprogramowania.

Tutaj troche szukałem po necie i tylko znalazłem sposoby z "uziemianiem" pinów w jakiś kostkach ( sposób w legacy z poprzedniego modelu). Co mnie jakoś nie przekonuje ;/

A masz gotowca:

http://www.subaruoutback.org/forums/attachments/gen-4-2010-2014/15278d1261360620-subaru-navigation-system-tips-tricks-lockout-override-2010-subaru-outback-legacy-navigation-hack.pdf

2010 subaru outback and legacy navigation hack.pdf

Edited by WOJO

WOJO, nie no po prostu b o m b a

Co jest ciekawe to powinno to stosowac sie do tych po 07-09 tez.

Opisana procedura wejscia w menu serwisowe dziala u mnie tez (08 OBK) i jest tam wpis o kamerze cofania (brak polaczenia)

Zaczynam myslec o zamontowaniu takowej, ciekawe czy np ta z nowszego modelu by pasowala? Wie ktos?

WOJO, nie no po prostu b o m b a

Co jest ciekawe to powinno to stosowac sie do tych po 07-09 tez.

Opisana procedura wejscia w menu serwisowe dziala u mnie tez (08 OBK) i jest tam wpis o kamerze cofania (brak polaczenia)

Zaczynam myslec o zamontowaniu takowej, ciekawe czy np ta z nowszego modelu by pasowala? Wie ktos?

Widziałem kiedyś na Alledrogo używkę za 700zł, podczas gdy w US ta sama kamera nowa, z przesyłką, kosztowała mniej (nie pamiętam dokładnie ile). Ostudziło to moje zapędy w temacie oryginalnej kamery, ale nie zrezygnowałem z chęci jej posiadania. Chwilowo temat odłożony na "po wakacjach".

Gdzie sie w MY09+ montowana jest ta kamera ?

IMHO za taka cene nie ma sensu, mozna kupic "dedykowana" (przez chinczykow) kamera do MY04-09 (w miejsce podswietlanie rejestracji). W My08 podlaczenie jest identyczne, nie czytalem tego manuala, ale na to samo wpadlem, ze idealnie pasuje kostka dzwiekowa od cdromu i tak jest to u mnie podlaczone :)

Osobiscie jednak wole czujniki.

Gdzie sie w MY09+ montowana jest ta kamera ?

IMHO za taka cene nie ma sensu, mozna kupic "dedykowana" (przez chinczykow) kamera do MY04-09 (w miejsce podswietlanie rejestracji). W My08 podlaczenie jest identyczne, nie czytalem tego manuala, ale na to samo wpadlem, ze idealnie pasuje kostka dzwiekowa od cdromu i tak jest to u mnie podlaczone :)

Osobiscie jednak wole czujniki.

Nie wiem czy jest sens montować w miejsce lampki oświetlenia tablicy. Mam pomysł, żeby zamontować kamerę obok lampek, po lewej stronie w takim wydzielonym plastikowym prostokącie, o wymiarach idealnie do tego pasujących. Fragment tego wydzielonego plastiku widać na tym zdjęciu: http://chomikuj.pl/WOJO-WOJO/auto/lampki,4045969079.jpg

a ja wiem, bo montowałem, jest to prawie plug&play, nic nie tracisz i kamerka nie zabiera miejsca. z plastkiami bym uwazal, tam wszytsko masz powkladane na uszczelki. Przed montazem w jakikolwiek plastik warto sprawdzic co jest z drugiej strony, bo moze sie okazac, ze nie ma dogodnego miejsca.

Aha tak sobie przypomnialem, ze u mnie bylo widac dedykowane miejsce pod kamerke pod blenda, obok swiatel od pods. rej.

Edited by sherif

• 4 years later...

Temat stary ale odświeżę ;) 

W dniu 15.07.2014 o 20:08, WOJO napisał:

Sprawa na prawdę banalna, na spokojnie w 30 minut do zrobienia. Wczoraj odblokowywałem DVD zgodnie z instrukcją podaną wyżej :) Pełen sukces :)