Skocz do zawartości

Problem z dieslem, sprężarka?


gzyp1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim Legacy, mam prośbę o poradę. Kilka dni temu zmieniłem sprzęgło i zamach. Wczoraj usłyszałem świst powietrza tym głośniejszy im mocniej pompowało turbo. Podjechałem do warsztatu gdzie zmieniano sprzęgło i kazali nie przejmować się i jechać na weekend, a po weekendzie się zobaczy.

 

W trasie auto nagle kompletnie straciło moc, jakby turbo przestało pracować (szczęście że akurat nie wyprzedzałem...) Jednocześnie przy braku mocy nie było słychać wspomnianego świstu powietrza. Po zatrzymaniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy ale na krótko. Niemniej auto się turlało więc jazdę kontynuowałem. Moc raz wracała w pełni (razem z przedmuchami) innym razem spadała do parudziesięciu KM (bez przedmuchów). W końcu po 200 km zapaliły się kontrolki check engine i trakcji. Dojechałem powoli 30 km do domu ale teraz jestem w kropce.

 

Do ASO mam 50 km, ale nie wiem czy mogę ze świecącym check engine jechać. Mogę podjechać do mechanika żeby sprawdził czy coś się odkręciło ale on się nie zna na Subaru (w podkarpackiem jestem).

 

Macie pomysły co może być przyczyną, czego szukać z mechanikiem i czy mogę jechać te 50 km do ASO, jeśli w ogóle mnie przyjmą jutro rano (do Rzeszowa)? Help please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, trafiony-zatopiony! Małe pęknięcie na dolocie z IC. Chwilowo zalatane taśmą.

 

ASO Rzeszów odmówiło pomocy. Tej rurki nawet nie mają na stanie. Jak oni auta serwisują?

 

Warsztat który robił sprzęgło nie popisał się. Puścili mnie z niesprawnym autem, ba sprawdzali ten dolot, miał być OK a podejrzenie padło na turbo. Szkoda gadać, chłopak na wsi znalazł urterke w 30 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...