Jump to content

Legacy I '92 2,2 AT FWD - hałas ze skrzyni?

kenny
 Share

Recommended Posts

Podczas przyśpieszania słychać hałas z okolic skrzyni lub mechanizmu różnicowego. Skrzynia podczas jazdy biegi przerzuca płynnie, no może z lekkim szarpnięciem. Natomiast mocniejsze szarpnięcie jest jedynie przy zmianie z P :arrow: D i P :arrow: R.

Dźwięk przypomina odgłos starego Ikarusa i jest tylko przy przyśpieszaniu. Pojawia się od ok 20km/h i jak auto już się rozpędzi i puszczę gaz to niknie, ale wystarczy że tylko musnę pedał gazu to się pojawia.

Dziś sprawdzałem olej w skrzyni i jest koloru lekko brunatnego. Domyślam się, że kwalifikuje się do wymiany. W oryginalnym user manualu co dostałem razem z autem wyczytałem by lać ATF Dexron II. Czy jest tego jakiś zamiennik np Motula czy Millersa?

Chyba że dźwięk może pochodzić z dyferencjału? W manualu znalazłem rysunek, że jest gdzieś bagnet, ale nie mogłem go namierzyć. Proszę o wskazówki gdzie go znaleźć.

W manualu jest że olej w dyfrze to -GL5. Jest to do dostania w PL? Jest jakiś zamiennik?

Jeśli winna jest skrzynia to domyślam się że nie warto jej naprawiać. Czy pasuje jakaś skrzynia AT od innego modelu? Czym się kierować "by pasowała"?

Poniżej zdjęcie z modelem skrzyni:

imag0084p.jpg

Dzięki za pomoc.

To zacznij od wymiany oleju i byłoby lepiej z płukanką . Takie wycie może faktycznie pochodzić z dyfra . Gdzie mieszkasz , to może Ci ktoś podeśle namiary do kogoś zaufanego od skrzyń AT ?

A jak jedziesz do tyły to też wyje tak samo czy jak każdy dyfer ?

Witam.jeśli nie pomoże wymiana oleju w dyfrach to będzie to wycie łożyska skrzyni na wyjściu(tył skrzyni przy wale napęgdowym)ok 200PLN i raczej skrzyni wyciągać nie trzeba. Ja tak miałem (wycie jak tramwaj,jak wrzucałem N prezy niewielkiej prędkości to przestawało-też myślałem że przedni dyfer ale wymiana oleju nie pomogła-po wymianie łożyska ok)

Sorrki nie zauważyłem że to FWD-a takie były?

Były na zamówienie . Chyba do 93 roku takie się zdarzały i imprezy też .

aflinta, Nie będę się upierał co do opcji które były na zamówienie . Ja miałem 2,2 AWD . Ten jest w wersji us i powinien mieć sprężarkę .

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem z Warszawy. Jest jakieś dobre źródło olejów do AT i dyfra?

Sprawdzę jeszcze jak jest na wstecznym. Ktoś podpowie gdzie szukać tego bagnetu do dyfra?

• 2 weeks later...

BTW od czego jest ten guzik za lewarkiem?

imag0086mq.jpg

-- Pn sie 22, 2011 2:15 pm --

Jako że miłościwie nam patronuje grupa Lotos to przejrzałem ofertę i jako zalecany do skrzyń AT do Subaru polecają - LOTOS ATF IID :twisted:

Ktoś na tym już jeździł?