Skocz do zawartości

Legacy I '92 2,2 AT FWD - hałas ze skrzyni?


kenny

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przyśpieszania słychać hałas z okolic skrzyni lub mechanizmu różnicowego. Skrzynia podczas jazdy biegi przerzuca płynnie, no może z lekkim szarpnięciem. Natomiast mocniejsze szarpnięcie jest jedynie przy zmianie z P :arrow: D i P :arrow: R.

Dźwięk przypomina odgłos starego Ikarusa i jest tylko przy przyśpieszaniu. Pojawia się od ok 20km/h i jak auto już się rozpędzi i puszczę gaz to niknie, ale wystarczy że tylko musnę pedał gazu to się pojawia.

Dziś sprawdzałem olej w skrzyni i jest koloru lekko brunatnego. Domyślam się, że kwalifikuje się do wymiany. W oryginalnym user manualu co dostałem razem z autem wyczytałem by lać ATF Dexron II. Czy jest tego jakiś zamiennik np Motula czy Millersa?

Chyba że dźwięk może pochodzić z dyferencjału? W manualu znalazłem rysunek, że jest gdzieś bagnet, ale nie mogłem go namierzyć. Proszę o wskazówki gdzie go znaleźć.

W manualu jest że olej w dyfrze to -GL5. Jest to do dostania w PL? Jest jakiś zamiennik?

 

Jeśli winna jest skrzynia to domyślam się że nie warto jej naprawiać. Czy pasuje jakaś skrzynia AT od innego modelu? Czym się kierować "by pasowała"?

Poniżej zdjęcie z modelem skrzyni:

imag0084p.jpg

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od wymiany oleju i byłoby lepiej z płukanką . Takie wycie może faktycznie pochodzić z dyfra . Gdzie mieszkasz , to może Ci ktoś podeśle namiary do kogoś zaufanego od skrzyń AT ?

A jak jedziesz do tyły to też wyje tak samo czy jak każdy dyfer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.jeśli nie pomoże wymiana oleju w dyfrach to będzie to wycie łożyska skrzyni na wyjściu(tył skrzyni przy wale napęgdowym)ok 200PLN i raczej skrzyni wyciągać nie trzeba. Ja tak miałem (wycie jak tramwaj,jak wrzucałem N prezy niewielkiej prędkości to przestawało-też myślałem że przedni dyfer ale wymiana oleju nie pomogła-po wymianie łożyska ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BTW od czego jest ten guzik za lewarkiem?

 

imag0086mq.jpg

 

-- Pn sie 22, 2011 2:15 pm --

 

Jako że miłościwie nam patronuje grupa Lotos to przejrzałem ofertę i jako zalecany do skrzyń AT do Subaru polecają - LOTOS ATF IID :twisted:

 

Ktoś na tym już jeździł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...