Jump to content

silnik diesel

car1961
 Share

Recommended Posts

Moje pytanie dotyczy wzrostu poziomu oleju ,czy to normalne ?przebieg 25000 jezdzony w trasie a przy kazdym sprawdzeniu oleju jest go wiecej ,przez 15000 dwa razy odciągany bo bylo ponad stan.Czy tak ma byc ?Samochod w trasie rewelacja ,ale sytuacja z rosnącym poziomem oleju mnie wkurza.

cud ? ? ? :shock: :)

jak przybywa oleju, to oznacza, że jest rozcieńczany niespalonym paliwem....sytuacja groźna i niezdrowa, bo jest coraz mniej ,,oleju w oleju"..... :shock: cos trzeba z tym zrobić, bo w końcu zatrzesz motor.... :!:

cud ? ? ? :shock: :)

jak przybywa oleju, to oznacza, że jest rozcieńczany niespalonym paliwem....sytuacja groźna i niezdrowa, bo jest coraz mniej ,,oleju w oleju"..... :shock: cos trzeba z tym zrobić, bo w końcu zatrzesz motor.... :!:

To to wszystko wiadomo ale co ztym zrobic?wymieniac czesciej olej?

No ale w MY09 nie ma pełnego DPF i procedury wypalania sadzy... Nie powinno być paliwa w oleum...

Więc jak jest oczyszczany filtr?

Moje pytanie dotyczy wzrostu poziomu oleju ,czy to normalne ?przebieg 25000 jezdzony w trasie a przy kazdym sprawdzeniu oleju jest go wiecej ,przez 15000 dwa razy odciągany bo bylo ponad stan.Czy tak ma byc ?Samochod w trasie rewelacja ,ale sytuacja z rosnącym poziomem oleju mnie wkurza.

ABSOLUTNIE nie wolno odciągać nadmiaru oleju :!: :!: :!: W takiej sytuacji tylko i wyłącznie wymiana na nowy. Zatrzesz silnik jeżdżąc z takim olejem. :!:

Jak eksploatujesz auto? Miasto, trasa? Ile procent tego i tego?

Więc jak jest oczyszczany filtr?

Tradycyjnie - czarna chmura z tyłu po dociśnięciu gazu :wink:

car1961 do ASO z tym pędź, przez internet nie znajdziesz odpowiedzi