Skocz do zawartości

interfejs diagnostyczny do Imprezy GT MY99'


DeNavarro

Rekomendowane odpowiedzi

AMI, Dzisiaj cały dzień walczyłem z tym romraiderem i niestety nie udało mi się połączyć z autem.Mam najnowszą wersję tego programu.Na ich stronie piszą że on działa tylko z autami od 01 rok.Jacek jak uda ci się spotkać z pawel99ke, to daj znać jak wam się udało połączyć,dzięki i pozdro.

 

-- 31 paź 2011, o 20:58 --

 

Aha mam teraz 2.0 N/A,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

witam mam pytanko zakupilem sobie kabelek diagnostyczny taki http://www.ebay.ie/itm/VAG-COM-OBD2-OBD ... 2a1557f60a i na kompie mam win7 i nie chce czytac i nie wiem czy to system czy kabel zly kupilem prosil bym o jakas porade. Jak to system czy da rade to obejsc pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko zakupilem sobie kabelek diagnostyczny taki http://www.ebay.ie/itm/VAG-COM-OBD2-OBD ... 2a1557f60a i na kompie mam win7 i nie chce czytac i nie wiem czy to system czy kabel zly kupilem prosil bym o jakas porade. Jak to system czy da rade to obejsc pozdrowiam

 

Spróbuj zdefiniować port USB jako COM2.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko zakupilem sobie kabelek diagnostyczny taki http://www.ebay.ie/itm/VAG-COM-OBD2-OBD ... 2a1557f60a i na kompie mam win7 i nie chce czytac

A czym (w sensie jakim softem) próbujesz czytać? Sterowniki jakieś instalowałeś?

Co widzisz w menedżerze urządzeń po podłączeniu kabla do komputera (bez samochodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w menedżerze go nie ma, to wygląda na uszkodzony kabel / port USB.

 

IMHO kabel powinien być widoczny - jako nieznane urządzenie (jeśli nie ma sterowników), lub gdzieś w urządzeniach USB i/lub portach szeregowych (jako jakiś konwerter USB<->Serial).

 

Obadałbym go jeszcze jakimś linuksem (bo w linuksie znam 'dmesg' i 'lsusb', a windowsowych alternatyw nie znam). Jeśli nic nie zobaczy, to albo kabel albo port USB obstawiam jako padnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel99ke, Pamiętaj o tym że niewolno instalować na kompie obu sterowników (ELM i VAG) sterowniki te nie działają naprzemiennie.Jak masz problem to na PW daj adres to ci podeślę instrukcję łopatologiczną po polsku co im jak ustawić,pozdro.

 

-- 10 lis 2011, o 02:44 --

 

A na marginesie co to za spocik w sobotę? A ja nic nie wiem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel99ke, Pamiętaj o tym że niewolno instalować na kompie obu sterowników (ELM i VAG) sterowniki te nie działają naprzemiennie.Jak masz problem to na PW daj adres to ci podeślę instrukcję łopatologiczną po polsku co im jak ustawić,pozdro.

 

 

Ja mam na swoim laptopie zainstalowane oba sterowniki ( VAG KKL i ELM ) i dzialaja oba.Oczywiscie nie jednoczesnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel99ke, Pamiętaj o tym że niewolno instalować na kompie obu sterowników (ELM i VAG) sterowniki te nie działają naprzemiennie.Jak masz problem to na PW daj adres to ci podeślę instrukcję łopatologiczną po polsku co im jak ustawić,pozdro.

 

-- 10 lis 2011, o 02:44 --

 

A na marginesie co to za spocik w sobotę? A ja nic nie wiem?!

 

Chcesz to wpadaj w sobote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam vag-owski kabelek (podobno łączy się z subaru). Czy ktoś mógłby mi podesłać coś na kompa, żebym mógł się połączyć i poczytać ewentualne błędy?

Oberwało mi się temacie o LPG (rozważam zagazowanie) i podobno mam zbyt uboga mieszankę, chciałbym to sprawdzić.

Z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podesłać coś na kompa, żebym mógł się połączyć i poczytać ewentualne błędy?

Oberwało mi się temacie o LPG (rozważam zagazowanie) i podobno mam zbyt uboga mieszankę, chciałbym to sprawdzić.

 

Nic Ci się nie oberwało, ot przyjacielska rada :wink:

Aplikacją logującą typu np. Ecueksplorer i kabelkiem KKL nie odczytasz tego co najważniejsze, czyli AFR w pełnym zakresie obciążeń. A tylko ten pomiar jest w stanie określić, czy jest ubogo i kiedy mieszanka ulega niewłaściwemu zubożeniu.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...