Skocz do zawartości

[Olsztyn] Male spotkanko na sniegu


kanap4

Rekomendowane odpowiedzi

Mialby moze ktos z Was ochote na pojezdzenie po sniegu na duzym placu?Kiedys juz poruszony byl ten temat, a ze spadlo troche sniegu i ida swieta, a z nimi dni wolne, to moze by zorganizowac jakis wyjazd np. do Ornety ewentualnie do Biskupca (slyszalem, ze jest tam duzy placyk i tez mozna pojezdzic).Jesli sa jacys chetni to prosze o wpisywanie sie na liste i proponowanie terminu.Ja postaram sie zorganizowac pacholki i grilla (kielbasy i piwo we wlasnym zakresie :wink: ).Oczywiscie osoby spoza Olsztyna tez sa mile widziane :) .Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Ja co roku jeżdżę do Ornety.

Jesli się pogoda nie zmieni to jestem umówiony ze swoimi przyjaciółmi na wypad w kilka aut w sobotę 24.12.05 rano.

Powrót z racji, że to wigilia około godziny 14-15

Wyjazd zapewne między 8-9 rano.

Spotkanie przed wyjazdem zazwyczaj robimy przy orlenie na wylocie z Olsztyna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między swiętami bardzo chetnie. Oby nie 27-go. I ja to tak bardziej bym wolał Biskupiec. Ale co tam, jak będzie Orneta, to też super. No i żeby snieg się utrzymał.

 

pzdr

 

edit: No to namawiam jeszcze Forestera i Outlandera (albo Justy)

edit2: A na sławnych ostatnio Szymanach też można coś takiego zorganizować?? Nigdy tam jeszcze nie byłem, więc nie wiem czy pytanie trafne :oops: Ale mam blisko z Kętrzyna :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szymany nie da się wcisnąć, chyba, że jakas impreza zorganizowana jak np. 1/4 mili robiona przek Bikeriders.

Co takiego jest w Biskupcu?? Bywam tam czasem ale miejsca na pojeżdżenie nie widziałem ?

 

Ja jak wspomniałem. 24go sie wybieram na Ornetę w Święta wyjeżdżam więc ten okres dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 24 również nie pasuje z wiadomych powodów, ale myślę, że 28 to byłby najlepszy pomysł :)

 

24-tego niestety dla mnie odpada. Ale jak mówiłem, między świętami to się piszę. A co jest w Ornecie? Co to za plac? Na jakich warunkach można tam pojeździć?

pzdr

 

Ten plac, to nieczynne już lotnisko, niestety jeszcze tam nie byłem, więc nie mogę powiedzieć jak to wygląda, ale Leoul może coś więcej powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w Ornecie kilka razy zimą..

 

Wygląda to mniej więcej tak:

 

22_Ania_boczek.sized.jpg

 

15_Adam_BOK.sized.jpg

 

19_slo_bok.sized.jpg

 

suparuapmreza.sized.jpg

 

PICT3407.sized.jpg

 

Wszystko zależy od pogody... w momencie gdy jest pierwszy śnieg i nie ma rozstopów jest wszystko płaskie jak stół i jeździ się bezpiczenie nawet ponad 100 km/h bokiem, Jeśli natomiast wszystko się rozstopi i później zamarznie mogę być niestety nierówności.

Ale tak naprwdę to trzeba pojechac i sprawdzić po prostu.

 

Jeśli się pogoda utrzyma to zdam relację z 24go jak to wyglądało.

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jutro nie jade.Bartek mnie namowil :wink: .Pogoda lipna, wiec czekam na obfitszy snieg, poza tym na domiar zlego wyskoczyl mi check engine i fura sie na mnie obrazila :cry: .

 

Co to za teren w ogóle jest..?

 

To jest lotnisko, chyba opuszczone, ale tego to nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro bez sensu nie ma warunków.

 

W Ornecie jest pas startowy z płyt betonowych. Latem niespecjalnie się da tam jeździć ponieważ są przerwy i nierówności. Zimą wszystko jest wyrównane sniegiem i jest genialnie.

 

Jeśli chodzi o gabaryty. Jest jeden plac w formie kwadratu gdzie można sobie ustawić pachołki i zrobić mały KJSik.

Następnie pas startowy jakieś 400 metrów około i szeroki na mniej więcej 20-30 metrów przesieka z krzewów i kolejne tyle samo. Można wszystko objechac dodatkowo dokołoła pętlą.

 

Ja się pisze na kolejny termin.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...